Budějovice vyhrály počtvrté za sebou a jsou už deváté

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
21. 4. 2012 17:55
Příbram - České Budějovice 1:2

Praha - Fotbalisté Českých Budějovic sice poprvé po čtyřech zápasech inkasovali, přesto ve 26. kole Gambrinus ligy vyhráli v Příbrami 2:1 a prodloužili svou vítěznou sérii, díky níž se z bojů o záchranu vyšplhali až na deváté místo.

Dynamo rozhodlo na přelomu poločasů, kdy se trefil Němec a druhý gól do vlastní sítě přidali Příbramští sami. Středočeši pak v poslední desetiminutovce už jen Šlapákem výsledek zkorigovali.

Další zápasy jsou na programu v neděli.

Žižkov zlomil U Nisy až Breznaník, jízda Dukly trvá

Příbram v minulých zápasech prokázala velkou střeleckou formu, jenže dnes se i před řadu slušných šancí v koncovce trápila. Šlapák s Krausem mířili vedle, hlavičku Koukala zas vyškrábl gólman Daněk.

A tak udeřilo na druhé straně, když po přihrávce Sandra vstřelil branku do šatny Němec. Navíc z druhého poločasu uběhla jen chvilka a hosté vedli 2:0. Centr Řezníčka nešťastně tečoval za Hruškova záda Krejčí.

Domácí i nadále svého soupeře svírali, ovšem dočkali se až v 82. minutě. Po centru Krause snížil Šlapák. Jihočeši vyrovnání nepřipustili a kromě výhry se mohli radovat i z definitivní jistoty záchrany.

Výsledek:

1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 1:2 (0:1)

Branky: 82. Šlapák - 40. Němec, 48. vlastní Krejčí. Rozhodčí: Ardeleánu - Zlámal, Štěrba. ŽK: Krajčík (Č. Budějovice). Diváci: 3876.
Příbram: Hruška - P. Pilík, Krejčí, Mišůn, Divíšek (79. Kdolský) - Papšys (65. Bernardo), Koukal, Kraus (85. Dušek), Mareš - Šlapák, Krbeček. Trenér: Vavruška.
Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (89. Riegel), Rýdel, Javorek, Němec (76. Hudson) - Sandro - Řezníček (84. Brezinský). Trenér: Cipro.