Slavia doma utrpěla další debakl, Petrouš u týmu končí

14. 9. 2013 22:15
Fotbalisté pražské Slavie utrpěli na domácím hřišti další debakl. V 8. kole Gambrinus ligy podlehli Mladé Boleslavi 0:4, a 'navázali' tak na debakl z předchozího domácího ligového zápasu s Teplicemi.
Trenér Slavie Michal Petrouš se rozhodl po porážce 0:4 doma s Mladou Boleslaví u týmu skončit. | Foto: ČTK

Praha - Fotbalisté pražské Slavie utrpěli na domácím hřišti další debakl. V 8. kole Gambrinus ligy podlehli Mladé Boleslavi 0:4, a 'navázali' tak na debakl z předchozího domácího ligového zápasu, v němž podlehli Teplicím 0:7.

Ihned po zápase oznámil trenér Slavie Michal Petrouš, že u týmu končí.

Zápas rozhodly góly Štohanzla, Ščuka, Nešpora a Chramosty, tři branky dali hosté v přesilovce po vyloučení brankáře Hrubeše.

Domácí trápení slávistických fotbalistů tak pokračuje. Ze čtyř duelů této sezony na vlastním hřišti získali jediný bod.

Středočeši se v tabulce posunuli na čtvrté místo právě před Teplice, Slavia zůstává se sedmi body třináctá.

Klokani překvapivě vyhráli v Ostravě

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 zvítězili na hřišti Ostravy 3:1 a s 10 body poskočili na osmé místo tabulky.

Pražané o utkání rozhodli skvělým nástupem, když ve 25. minutě vedli již o tři branky. Ještě do přestávky sice snížil Lukeš, ale to bylo ze strany domácích vše.

V duelu sousedů z tabulky si rozdělili body fotbalisté Slovácka a Příbrami, kteří spolu remizovali 1:1. Slovácko zůstává s osmi body deváté, Středočeši jsou se sedmi body jedenáctí.

V přestřelce na Andrově stadionu Jihlavě nestačily k bodovému zisku ani tři góly, Olomouc vyhrála 4:3. Sigma tak poskočila na desátou příčku, Jihlava klesla na dvanácté místo.

Boleslav vyhrála v Edenu poprvé

Mladoboleslavští zvítězili na hřišti Slavie vůbec poprvé a protáhli neporazitelnost na šest utkání.

Slávistický trenér Petrouš musel oproti poslednímu prohranému utkání v Jihlavě udělat kvůli zraněním několik změn v sestavě.

Největším překvapením bylo nasazení dvacetiletého brankáře Hrubeše, který si při zdravotních problémech Černého odbyl mezi tyčemi ligovou premiéru.

Mladá slávistická sestava se nejprve snažila a zahrozila první. Kiselova hlavička se odrazila od Škutky těsně vedle.

Slavii pohřbila červená před půlí

V 27. minutě však zatočil Fabián přímý kop do malého vápna, kde míč lehce tečoval Nešpor a Hrubeš měl štěstí, že ho hlavička trefila.

Za sedm minut už hosté vedli. Chramosta chytře našel před brankou Štohanzla a ten prostřelil Hrubeše. Připsal si patnáctý gól v lize, ten poslední dal shodou okolností také na Slavii.

V 41. minutě mohlo být s Pražany ještě hůř. Chramosta postupoval ze strany sám za branku, trefil ale jen vnější tyč.

Nevydařený poločas domácích korunovalo poslední minuta. Brankář Hrubeš daleko před vápnem srazil unikajícího Nešpora a rozhodčí mu bez váhání ukázal červenou kartu.

Boleslav uklidnil gól z rohu

Při své ligové premiéře tak odchytal jen poločas, do druhé půle naskočil mezi tyče Rakovan.

Hosté s přehledem kontrolovali vedení a rychle ho mohli navýšit, kdyby Štajner nemířil těsně vedle.

V 61. minutě už Mladoboleslavští přidali uklidňující druhou trefu. Jarolímův roh proskočil až ke Ščukovi a ten hlavou vstřelil už svůj třetí gól v sezoně.

Pražané neměli sílu na zvrat a ještě dvakrát inkasovali. Z podobné situace jako Ščuk se po Jarolímově rohu prosadil také Nešpor a pět minut před koncem dokonal debakl po úniku Chramosta.

Bohemians zlomili venkovní půst

Baník i Bohemians před sebou tlačili nelichotivé bilance. Ostravané z předešlých pěti zápasů čtyři prohráli, Pražané zvítězili na cizím trávníku před téměř dvěma roky.

V domácí sestavě se poprvé objevili gólman Pavelka a záložník Šichor a oba na sebe upozornili už v 9. minutě. Po Šichorově faulu před vápnem se Pavelka zaskvěl skvělým zákrokem, ovšem z následného rohu se hlavou trefil Jakub Štochl.

O deset minut později se střelecky prosadil i jeho bratr Matěj, který zužitkoval únik a centr Bartka. Ten stál u zrodu i další branky Pražanů, když po faulu na něj přidal třetí trefu ze značky pokutového kopu Jindřišek.

To diváci na Bazalech už nevydrželi a na hlavu domácích hráčů vysílali mohutný pískot. Jiskru naděje vykřesal povedenou ranou Lukeš, ovšem přes optické srovnání hry ve druhé půli už Baník utkání nezdramatizoval.

Olomouc rozhodla v 90. minutě

Brankář Blaha se ve 14. minutě podepsal pod vedoucí branku Jihlavy, když centr Masopusta odvrátil jen k nohám zkušeně zakončujícího Kolouška.

Z rohového kopu pak ve ve 32. minutě srovnal umístěnou hlavičkou Karaš. Před pauzou pak Kolouška vychytal domácí gólman Blaha a jihlavský Karlík z rohu opět minul.

Po hodině hry se domácí poprvé dostali do vedení. Navrátil se vyhnul ofsajdové pasti Jihlavy a před prázdnou branku naservíroval skórujícímu Doležalovi.

Blaha pak nejprve vychytal brejk Masopusta i střelu Harby, ale na střelu Jánoše ze 75. minuty už byl olomoucký gólman krátký. Hned o dvě minuty později poslal Vysočinu podruhé do vedení povedeným obloučkem Masopust.

Olomouc se ale nevzdala a sedm minut před koncem se po odraženém přímém kopu Vepřka trefil střelou o tyčku Karaš. Rozhodnout mohl minutu pře koncem Koloušek, ale Blaha jeho ránu konečky prstů vyrazil na roh. V 90. minutě tak udeřil na druhé straně Doležal, který dal Jihlavě ve třetím zápase čtvrtou branku.

Na Slovácku se body dělily

V Uherském Hradišti musely v první půli od předváděné kopané bolet oči. Hra se odbývala především uprostřed hřiště bez vážnějšího ohrožení té či oné branky. Bylo tedy logické, že se Pilík ve 33. minutě prosadil z trestného kopu.

Teprve poté se Slovácko do zápasu obulo a z jeho iniciativy vyplynuly i šance. Ovšem střely Ondřejky a Daníčka zastavila tyč. A když se skvělými zákroky přidal ke své brankové konstrukci také gólman Hruška, prosazovali se domácí hodně těžce.

Příbram se snažila hrát na rychlé brejky, ale vzadu postupně čím dál častěji chybovala. V 69. se Moravané konečně dočkali vyrovnání, když Valentovu ránu dorazil Ondřejka.

Ve vyložené šanci následně Valenta pálil nad bránu a Ondřejkův pokus vyrazil Hruška. V závěrečné desetiminutovce domácí tlak podpořilo vyloučení Videgly, ovšem na konci jej otupil stejným prohřeškem Trousil.

Výsledky 8. kola:

Baník Ostrava - Bohemians Praha 1905 1:3 (1:3)

Branky: 35. Lukeš - 10. J. Štochl, 20. M. Štochl, 25. Jindřišek z pen. Rozhodčí: Franěk - Blažej, Vlasjuk. ŽK: Baránek, Frydrych, Lukeš - Jindřišek. Diváci: 3980.
Ostrava: Pavlenka - Kraut, Frydrych, Baránek, Sukup - Lukeš, Fantiš, Droppa (46. Petrus), Šichor (87. Dedič), Milosavljev (28. Engelmann) - Rolinc. Trenér: Svědík.
Bohemians Praha 1905: Berkovec - Kalina (68. Růžička), J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec, Jindřišek, Rada, Bartek - Hora (89. Krch), M. Štochl (66. Ndiyae). Trenér: Weber.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 1:1 (0:1)

Branky: 69. Ondřejka - 33. Pilík. Rozhodčí: Příhoda - Štěrba, Hrabovský. ŽK: Kubáň, Trousil - Pilík, Videgla, Danoski. ČK: 88. Trousil - 80. Videgla. Diváci: 3987.
Slovácko: Melichárek - Mezlík, Trousil, Košút, Kubáň - Daníček (82. Haša) - Volešák, Valenta, Petr (57. Havlík), Kerbr - Ondřejka (90. Rada). Trenér: Habanec.
Příbram: Hruška - Jugas (36. Videgla), Hájovský, Zápotočný, Mišůn - Danoski, Pilík (73. Stratil), Tarczal, Andrejevič, Mareš - Švancara (62. Řezníček). Trenér: Straka.

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 4:3 (1:1)

Branky: 32. a 83. Karaš, 61. a 90. Doležal - 14. Koloušek, 75. Jánoš, 77. Masopust. Rozhodčí: Orel - Jiřík, Zeman. ŽK: Karaš, Ordoš, Vepřek - Vaculík, Karlík, Josl. Diváci: 3752.
Olomouc: Blaha - Vidlička, Koutný, Škerle, Vepřek - Navrátil (69. Schulmeister), Houska (89. Varadi), Karaš, Ordoš, Javůrek (75. Falta) - Doležal. Trenér: Kotůlek.
Jihlava: Hanuš - Marek, Tlustý, Šourek, Josl (87. Kliment) - Jánoš, Karlík (74. Kučera) - Masopust, Koloušek, Vaculík (83. Kopic) - Harba. Trenér: Komňacký.

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 0:4 (0:1)

Branky: 34. Štohanzl, 61. Ščuk, 69. Nešpor, 85. Chramosta. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Hájek. ŽK: Fabián (MB). ČK: 45.+1 Hrubeš (Slavia). Diváci: 4929.
Slavia: Hrubeš - Nitrianský, Kolařík, Dobrotka, Dostál - Gecov (46. Rakovan), Zmrhal - Koreš, Kisel (81. Šimeček), Hurka - Škutka (62. Škoda). Trenér: Petrouš.
M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Fabián - Jarolím, Ščuk (84. Eliáš) - Štohanzl (87. Štípek), Štajner, Chramosta - Nešpor (80. Jeslínek). Trenér: Minář.

1. Plzeň 8 6 2 0 21:6 20
2. Sparta 7 6 1 0 19:5 19
3. Liberec 8 6 1 1 10:7 19
4. Mladá Boleslav 8 4 3 1 16:6 15
5. Teplice 7 4 2 1 18:8 14
6. Dukla 8 3 3 2 12:7 12