16. 5. 2011 20:50
Druhým sestupujícím bude Příbram nebo Brno
Zbyněk Pospěch v dresu Slavie opět skóroval.
Zbyněk Pospěch v dresu Slavie opět skóroval. | Foto: Jakub Šafránek

Praha - Fotbalisté pražské Slavie porazili ve 28. kole Gambrinus ligy na domácím stadionu Příbram 3:2 a zkomplikovali tak svému soupeři boj o udržení.

Branky Slavie stříleli Koreš, Trubila a Zbyněk Pospěch, za Příbram snižovali Koukal a Wágner. Sešívaní si poradili i v hrobovém tichu, které provázelo utkání v Edenu. Klub totiž pyká za výtržnosti svých příznivců při pohárem zápase s Olomoucí a musí hrát bez diváků.

Boleslav prohrála popáté v řadě, Sigma zdolala Hradec
Plzeň gólem Koláře porazila Teplice. Je krok od titulu
Je Slavia opravdu zachráněná? Platil věří, fandové méně
Sparta zdolala ´klokany´ a živí naději na titul

Domácí vedli dvakrát o dva góly a mohli jich dát mnohem víc. Od začátku se prosazovali svou typickou kombinační hrou a vytvářeli si vyložené šance.

Už ve 2. minutě Kisel vysunul Koreše a ten si tváří v tvář Hruškovi poradil. Tentýž hráč trefil za čtvrt hodiny v další gólovce tyč a gól mohli dát i Pospěch s Černým.

Slavia se dočkala dvě minuty před přestávkou, kdy Kaufmanův centr prodloužil Jarolím a dobíhající Trubila nekompromisně zavěsil.

Po pauze mohl přidat třetí gól Kisel, který šel sám na branku. Situaci ale vyřešil špatně a obloučkem přestřelil.

Příbram snížila v 56. minutě po známé "kulišárně" s rozehraným rohem. Koukal s míčem doběhl až do vápna a z úhlu prostřelil brankáře Zlámala, který v sestavě nahradil Vaniaka.

Hosté mohli i vyrovnat, ale Wágnerův gól nemohl platit a Pleško v šanci přestřelil.

Poslední hřebíček do příbramské rakve pak zatloukl brankář Hruška, který trestuhodně chyboval, Kisel nacentroval na Pospěcha, který v klidu zakončil do prázdné branky.

Wágner už v závěru pouze snížil a Příbram má po další porážce už pouze jednobodový náskok na patnáctou Zbrojovku Brno.

Druhý sestupující? Brno nebo Příbram

A mohlo být hůř, jenže Brněnští klíčový domácí zápas s Českými Budějovicemi nezvládli a pouze remizovali 1:1. Na vlastní gól hostujícího Šimiče odpověděl z penalty Rudolf Otepka.

Jihočeši se díky zisku bodu definitivně zachránili v první lize a o druhém sestupujícím po Ústí nad Labem se rozhodne právě mezi Brnem a Příbramí. Tyto dva týmy proti sobě navíc nastoupí v příštím kole Gambrinus ligy.

28. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:2 (2:0)
Branky: 2. Koreš, 43. Trubila, 79. Pospěch - 56. Koukal, 90. Wágner. Rozhodčí: Damková - Kordula, Handlíř. Bez karet. Hráno bez diváků.

Slavia: Zlámal - Kaufman, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Černý (69. Hora), Janda, Jarolím, Koreš - Kisel - Pospěch (81. Vlček). Trenér: Petrouš.

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Divíšek - Ricka (46. Videgla) - Klesa, P. Pilík (72. T. Pilík), Pleško (77. Papšys) - Koukal - Wágner. Trenér: Kopač.

FC Zbrojovka Brno - SK Dynamo České Budějovice 1:1
(1:1)
Branky: 25. vlastní Šimič - 45.+1 Otepka z pen. Rozhodčí: Drábek - Slavík, Pospíšil. ŽK: Pejič, Střeštík, Došek - Vulin, Čirkin, Otepka. Diváci: 1826.

Brno: Bureš - Pašek, Pernica, Mitrovič (55. Simerský), Pejič (46. Hamouz) - Přerovský (73. Došek), Rýdel, Střeštík, Kalabiška - Rabušic, R. Valenta. Trenér: Wagner.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Lengyel, Simič, Vulin - Hudson (90. Pecka), Čirkin (88. Černák), Otepka, Nitrianský - Stráský, Ondrášek (77. P. Mezlík) Trenér: Šilhavý.