Šokovaný Platil: Hanba! Fanouškům šlo jen o masakr

ČTK Aleš Vávra ČTK, Aleš Vávra
6. 5. 2011 9:00
´Je to neúcta k práci lidí, kteří krizi nezavinili´
Miroslav Platil chtěl situaci uklidnit, jeho vystoupení ale mělo opačný efekt.
Miroslav Platil chtěl situaci uklidnit, jeho vystoupení ale mělo opačný efekt. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Jako podraz a velkou neúctu k hráčům vnímá ředitel fotbalové Slavie Miroslav Platil běsnění fanoušků v poločase pohárového utkání Ondrášovka Cupu s Olomoucí.

Rozdivočelí fandové se Platila pokusili napadnout, když sestoupil k nim na hrací plochu a chtěl je uklidnit.

Poté, co na ředitele přistál z davu první kelímek s pivem, situace se zvrhla a Platil se musel dát na ústup. To fanoušky ještě více vyprovokovalo a několik desítek lidí se snažilo proniknout za ním do útrob stadionu.

Čtěte také:
Reportáž: Fanouškovské bouře otřásly Slavií
ŽIVĚ ze Slavie. Zuřící fans zastavila až komanda se psy
Slavia nedostala licenci, aby mohla dál hrát první ligu
Další plané sliby. Vedení Slavie majitele nepředstavilo
Kdo to vlastně kupuje Slavii? Kypřané, nebo Holanďané

"Chápal jsem, že zezadu nějaký hrdina schovaný v davu něco hodí, to se stane. Ale když jsem viděl, jak se to rozpohybovalo a jak se dav nechává strhnout, tak jsem věděl, že argumenty nemá cenu něco řešit a ještě navíc něco eskalovat. Proto jsem se otočil a šel pryč," popisoval Platil.

"Myslel jsem, že když ukážu, že se nemám čeho bát a sejdu mezi ně, tak se to uklidní. Nejsem háklivý na slovo, ať si lidé řeknou svůj názor. Ale o to jim nešlo. Jen čekali na záminku, vyvolání masakru, vybít emoce. Asi to je norma jejich chování," dodal zklamaně.

Platil uvedl, že v klubu působí jen deset měsíců a naznačil, že zloba fanoušků kvůli kritickému stavu klubu by měla směřovat spíš více do minulosti.

"S mojí érou jsou spojené spíš věci, které se dají chápat pozitivně," prohlásil Platil.

Násilné protesty bere jako nůž vražený do zad. Především lituje hráče, kteří se chtěli poprat o postup do finále poháru. Kvůli nedohranému zápasu však bude zápas s největší pravděpodobností kontumován ve prospěch Olomouce.

Tohle že jsou ti nejvěrnější?

"Za fotbalisty mě to moc mrzí. Celé jaro podávají špičkové výkony, bylo by neuvěřitelné, kdyby příští rok poháry hráli. Ale nemohli si to vybojovat," smutně poznamenal. Platil celou věc vnímá jako podraz od těch lidí, kteří se paradoxně nazývají nejvěrnějšími.

"Od fanoušků to je brutální čin. Absolutní neúcta k práci lidí, co současnou situaci nezavinili. Je to zmarnění roční práce. Dělali jsme všechno pro to, aby Slavia nezmizela z fotbalové mapy. Je to hanba," uvedl šokovaný Platil, který prý zváží své setrvání v klubu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následné požáry v několika obytných domech. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné, nicméně podle policie nešlo o nehodu, informovala švédská média.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic dopraveno 16 zraněných ve věku od 10 do 80 let. Podle mluvčí göteborské univerzitní nemocnice Ingrid Fredrikssonové je stav čtyř hospitalizovaných, tří žen a jednoho muže, vážný.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Následný požár se rozšířil na přilehlé domy. Evakuováno z nich bylo několik stovek lidí, někteří skákali v panice z oken, sdělil televizi SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů Jon Pile. Požár zatím stále není uhašený a hoří na několika podlažích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy