Šmicer: Je možné, že na zápasy Eura budeme létat z Prahy

Luděk Mádl Luděk Mádl
29. 5. 2012 16:32
Bakterie legionelly může Čechům Euro zkomplikovat
Hotel Monopol ve Vratislavi. V něm budou Češi bydlet, pokud legionella dovolí
Hotel Monopol ve Vratislavi. V něm budou Češi bydlet, pokud legionella dovolí | Foto:

Vratislav - Český reprezentační tým stále nemá k dispozici závěrečnou zprávu, která by vyhodnotila, jaké je v hotelu Monopol ve Vratislavi riziko nákazy bakterií legionella.

Právě v tomto hotelu totiž Rosický a spol. měli trávit většinu času po dobu základní skupiny turnaje Euro 2012. Ve Vratislavi Češi hrají všechny tři zápasy skupiny A.

Číhá stále legionella v potrubí?

Legionella se v dubnu v tomto luxusním pětihvězdičkovém hotelu objevila. Způsobuje nemoc, která pacientovi přivodí těžký zápal plic. V hotelu ji hygienici objevili ve vodovodním potrubí.

"Sledujeme to pozorně, pomáhají nám v tom i české úřady. Výslednou zprávu bychom měli mít k dispozici v sobotu. Kdyby tam byl nějaký problém, museli bychom to řešit," říká Vladimír Šmicer, manažer reprezentace.

Ve Vratislavi není jiná alternativa

Hledat řešení by ale bylo velmi složité. "Jiná taková ubytovací kapacita, která by nám vyhovovala, už přímo ve Vratislavi nebo v okolí není," říká Šmicer. Už má v rukávu připravenou i poněkud překvapivou variantu.

"Museli bychom oslovit UEFA, aby nám udělila výjimku. Abychom mohli bydlet v Praze a na zápasy do Polska jenom létat."

Specializovaná firma potrubí čistí

Magdalena Kaszewiaková, ředitelka hotelu Monopol. před týdnem sdělila serveru gazeta.pl, že ihned byla povolána do akce specializovaná firma, aby potrubí hotelu vyčistila.

Český tým samozřejmě požaduje absolutní garanci, že je veškeré vybavení hotelu zdravotně nezávadné.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
Další zprávy