Šmicer: Je možné, že na zápasy Eura budeme létat z Prahy

Luděk Mádl Luděk Mádl
29. 5. 2012 16:32
Bakterie legionelly může Čechům Euro zkomplikovat
Hotel Monopol ve Vratislavi. V něm budou Češi bydlet, pokud legionella dovolí
Hotel Monopol ve Vratislavi. V něm budou Češi bydlet, pokud legionella dovolí | Foto:

Vratislav - Český reprezentační tým stále nemá k dispozici závěrečnou zprávu, která by vyhodnotila, jaké je v hotelu Monopol ve Vratislavi riziko nákazy bakterií legionella.

Právě v tomto hotelu totiž Rosický a spol. měli trávit většinu času po dobu základní skupiny turnaje Euro 2012. Ve Vratislavi Češi hrají všechny tři zápasy skupiny A.

Číhá stále legionella v potrubí?

Legionella se v dubnu v tomto luxusním pětihvězdičkovém hotelu objevila. Způsobuje nemoc, která pacientovi přivodí těžký zápal plic. V hotelu ji hygienici objevili ve vodovodním potrubí.

"Sledujeme to pozorně, pomáhají nám v tom i české úřady. Výslednou zprávu bychom měli mít k dispozici v sobotu. Kdyby tam byl nějaký problém, museli bychom to řešit," říká Vladimír Šmicer, manažer reprezentace.

Ve Vratislavi není jiná alternativa

Hledat řešení by ale bylo velmi složité. "Jiná taková ubytovací kapacita, která by nám vyhovovala, už přímo ve Vratislavi nebo v okolí není," říká Šmicer. Už má v rukávu připravenou i poněkud překvapivou variantu.

"Museli bychom oslovit UEFA, aby nám udělila výjimku. Abychom mohli bydlet v Praze a na zápasy do Polska jenom létat."

Specializovaná firma potrubí čistí

Magdalena Kaszewiaková, ředitelka hotelu Monopol. před týdnem sdělila serveru gazeta.pl, že ihned byla povolána do akce specializovaná firma, aby potrubí hotelu vyčistila.

Český tým samozřejmě požaduje absolutní garanci, že je veškeré vybavení hotelu zdravotně nezávadné.

 

Právě se děje

před 19 minutami

V americkém Baltimoru došlo k výbuchu, zemřela jedna žena, další lidé jsou zranění

V Baltimoru v americkém státě Maryland byla v pondělí hlášena velká exploze. O život přišla žena a několik dalších lidí bylo zraněno, uvedla místní televize, podle níž šlo o výbuch plynu.

Záběry z televize WBFF zachytily trosky několika budov. Kanál WJZ-TV uvedl, že exploze poničila domy v severozápadním Baltimoru. O život přišla žena a nejméně další dva lidé byli ve vážném stavu odvezeni do nemocnice. Na místě zasahují hasiči. Agentura Reuters s odvoláním na místní hasičský sbor napsala, že v troskách může být stále uvězněno nejméně pět lidí včetně dětí.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Libanonský premiér večer oznámí rezignaci své vlády kvůli výbuchu v Bejrútu

Libanonský premiér Hasan Dijáb brzy oznámí demisi své vlády. Podle agentury Reuters to dnes uvedl libanonský ministr zdravotnictví Hamad Hasan. Libanon se v posledních dnech potýká s masivními protivládními protesty po ničivé explozi v přístavu v hlavním městě Bejrútu, při níž přišlo o život více než 160 lidí a dalších více než 6000 bylo zraněno.

"Celá vláda rezignovala," řekl podle agentury AP Hasan novinářům po jednání vlády. Premiér Dijáb podle něj nyní pojede za prezidentem, aby mu za celý kabinet podal demisi.

Kancelář premiéra uvedla, že Dijáb "promluví k národu" v 19:30 místního času (18:30 SELČ).

Zdroj: ČTK , Zahraničí
Další zprávy