Online rozhovor o Euru: Jak na Poláky a co vzít s sebou

Sport Sport
15. 6. 2012 13:00
Online rozhovor s reportéry Aktuálně.cz o fotbalovém Euro 2012
Online rozhovor o Euru i Vratislavi s reportéry Aktuálně.cz
Rozhovor skončil
Pátek ve 12:00
Přečíst si rozhovor

Zajímá vás, co se děje přímo v dějišti Euro 2012 ve Vratislavi? Chystáte se na sobotní zápas Polsko - Česko a potřebujete radu?

Nebo vás zajímá názor fotbalového experta Aktuálně.cz? Ptali jste se v online rozhovoru fotbalového reportéra Luďka Mádla a zpravodaje Aktuálně.cz ve Vratislavi Tomáše Kubánka.

Online rozhovor o Euru i Vratislavi s reportéry Aktuálně.cz

Rozhovor skončil
15. 6. 2012
Ptá se: Rybička

Dobrý den, Luďku. Postoupíme?

Odpovídá: Luděk Mádl

Krásný den všem! Zdravím vás z Prahy, Tomáš z Vratislavi.
Věřit v postup bychom určitě měli, pokud ale nebude vůbec moci nastoupit Tomáš Rosický, pak mám v hlavě i trochu obav a skepse. Uvidíme.

15. 6. 2012
Ptá se: Drtina

Mám na zítřek lístek, těším se jako malý kluk. Poslyšte, co tam na tom stadionu čepujou?

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Dobrý den, přeju hezké poledne z Vratislavi.

To vám gratuluju, že jste sehnal lístek, určitě se máte nač těšit! Na stadionu čepujou Carlsberg, ovšem nealkoholický :(

15. 6. 2012
Ptá se: Kilián

Divím se těm úvahám o zraněném Rosickém. To přece není žádná novinka, Rosický střídá hřiště a ordinace už několik let, a u doktora je čím dál častějc. Nemyslíte, že je prostě netaktický stavět hru český repre na tomhle hráči? Je dobrej, ale často nepoužitelej...

Odpovídá: Luděk Mádl

Máte-li potenciálně k dispozici Rosického, nemůžete hru stavět na nikom jiném. Jeho schopnosti jsou diametrálně výš než u jeho spoluhráčů. V kvalifikaci na toto Euro odehrál snad všechno, nebo takřka všechno. Bohužel se mu ty problémy nastřádaly na nejhorší možný moment.

15. 6. 2012
Ptá se: Zdenek

Nazdar, Tome. Psal jsi na svém facebooku, že dělat reportéra na Euru je dřina. To jako fakt?

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Ahoj Zdenku, jojo, to je pravda, že jsem to psal, a taky jsem to tak první dny měl. Než člověk všechno oblítá, zjistí, jak co kde chodí, jak se kam dostane, tak to nebylo nic jednoduchého. Ale postupem času se to zlepšilo a teď už je to mnohem pohodovější.

15. 6. 2012
Ptá se: Býlek

Co říkáte téhle sestavě?

Čech - Limberský, Kadlec, Sivok, Rajtoral - Plašil, Jiráček, Pilař, Hübschman - Lafata, Pekhart

Odpovídá: Luděk Mádl

V téhle vaší sestavě by mi poměrně dramaticky scházel Gebre Selassie, jeden z nejlepších českých hráčů na turnaji. Když už takhle, pak by oba krajní beci, které jste zmínil hráli přehození.
Hübschman by měl hrát uprostřed, defenzivního záložníka.
A útok Lafata, Pekhart? Chápu, že jste asi vysazený na Milana Baroše, ale... nevím. Jednoho z nich bych tam nechal a přidal bych do zálohy třeba Petrželu na ostrý pravý kraj.

15. 6. 2012
Ptá se: Kadlec

Ráno jste psal, myslím, že zrovna vy, pane Mádl, že Italové pojedou domů, když se Španělsko a Chorvatsko domluví na výsledku 2:2. Opravdu věříte tomu, že je možné na této úrovin domlouvat výsledky? Neřeknu v okresním přeboru typu Gambrinus liga, ale na Euru?

Odpovídá: Luděk Mádl

Před osmi lety se takhle Švédové s Dány na výsledku 2:2 domluvili. A nikdo mi nevymluví, že ne a že ten zápas skončil tímhle skóre náhodou. Když to šlo tenkrát, proč by to nešlo dnes? A podobných případů bylo v historii víc.

15. 6. 2012
Ptá se: majdanek

Ahoj ! Pokud vstřelí gól milan zítra? Nebo knedlíky ochutnal?

Odpovídá: Luděk Mádl

Nerozumím.

15. 6. 2012
Ptá se: Zeman

Dobrý den
Čím si vysvětlujete, že ostřílení borci, kteří hrají ve velkých evropských ligách, v naší repre dělají chyby jako školáčci? Viz utkání s Maďarskem kde se nikdo nepostaví k přímáku aby ho nebylo možné rychle rozehrát i proti Rusky kdy kolem Pavljučenka stojí 5 hráčů, ale z toho 4 "fandí" Hubníkovy a teď zase Čechova hrubice, kterou v Chelsea neudělal snad za celých 8let co tam působí? Není to i osobou trenéra, který chce být se všemi hráči kamarád a tak je pochválí i za strašný výkon, což vede u hráčů ke ztrátě motivace?

Odpovídá: Luděk Mádl

Je opravdu zajímavé, jak zásadních chyb v těch nejzákladnějších činnostech se občas čeští reprezentanti dopouštějí. Možná hraje svou roli jiná, speciální atmosféra soutěže.
V zápase s Maďarskem asi scházela náležitá koncentrace, v utkání s Rusy se mnozí čeští hráči na hřišti úplně zbláznili.
A Čechova hrubka? Opravdu nevím, snad přemíra snahy a zodpovědnosti? Každopádně šampionát nezastihnul Petra Čecha v optimálním rozpoložení.

15. 6. 2012
Ptá se: Franz Smuda

Polska gola ! Czechy też góla, ale Polaki więcej gola!

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Czesc Franz! Napewno wiesz, ze jestem wielki kibic Polski, ale jutro tylko Czechy! ;-) Mam nadzieje, ze nie bedesz sie zlobic i po meczu popijemy na Rynku ;-)

15. 6. 2012
Ptá se: Linda

Já přijedu zítra do Wroclawi tím fotbalovým vlakem s mým klukem. Chtěli bysme se dostat do hotelu aspoň na chvíli za fotbalistama. Najdeme to? Všude píšete, že je to v centru, ale jestli je to centrum jako v Praze, tak to budem hledat až do zápasu...

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Dobrý den, pokud pojedete vlakovým speciálem, budete mít dost času, abyste si trochu prošli město a podívali se k hotelu.

Hotel Monopol se nachází po cestě na Rynek, když půjdete ulicí Świdnickou. Východem z nádraží (směrem k centru) se dáte doleva, po zhruba 300 metrech narazíte na ulici Świdnickou, dáte se doprava a za řekou na hotel českých fotbalistů narazíte. Pokud budou hráči v kavárně, můžete zkusit k nim proklouznout pro podpis. Na stadion budou odjíždět zhruba v sedm večer.

Co se týče dopravy z města na stadion, doporučuji vlakem z nádraží na zastávku "Wroclaw stadion", jste tam za 12 minut a jezdí tím docela málo lidí.

15. 6. 2012
Ptá se: Martin

Pane Mádl, nemůžete tam "někomu" poradit, že jedinou variantou za Rosického není Kolář, ale Darida? Je mladej, nebojí se, nemá respekt. Pokud prohrajeme s ním, národ se zlobit nebude. Ale Kolář není ani 40% Rosického, není tvořivý. Děkuji za pomoc a za celý národ.

Odpovídá: Luděk Mádl

Myslím, že to média i fanoušci navrhují a doporučují panu Bílkovi již několik týdnů. Nic proti Kolářovi, ale nemá v sobě patřičnou kreativitu, to jste sám zmínil a já s tím souhlasím. Uznávám, že nasadit v utkání o všechno prakticky nevyzkoušeného Daridu je obrovské riziko. Ale třeba by vyšlo.

15. 6. 2012
Ptá se: Zandoch

Polsko je podprůměrný tým, kdyby se nehrálo Euro u nich, nebyli by na něm. Tak o co jde? Souhlasíte, že jsme jasní favorité, navíc nám stačí jen remíza..

Odpovídá: Luděk Mádl

Právě fakt, že jsou Poláci domácím týmem, dodává do celé hry speciální ingredienci. Na vlně euforie, kterou strhne publikum, jsou schopní hrát na 150 procent normálního výkonu. Na druhou stranu jim přemíra iniciativy může komplikovat i život. Na Euru střídají fantastické fáze hry s průměrnými. A favoritem utkání jsou podle sázkových kanceláří a jejich kurzů Poláci. Pozor na to... (A remíza teoreticky stačit nemusí. Nikde není psáno, že Řekové Rusy neporazí.)

15. 6. 2012
Ptá se: Zeman

Vzhledem k tomu jak se na tomto turnaji prezentují Italové a Dánové jak vidíte naše šance v kvalifikaci na MS? I s ohledem na to, že Baroš, Rosický, Plašil a možná i další po turnaji v repre končí?

Odpovídá: Luděk Mádl

Šanci, že český tým postoupí na MS do Brazílie, vidím bohužel jako nízkou. Italové hráli zejména proti Španělům vynikající zápas. trenér Prandelli sestavil a vyladil úžasný tým, který je mladý, zůstane takto na většině postů pohromadě.
Dánové si drží solidní stabilní kvalitu. Ve skupině budou i po úspěchu hladoví Bulhaři.
Jako další velký český problém ve skupině vnímám to, že česká strana odsouhlasila velmi nevýhodný sled zápasů. Začínat v Dánsku, to bude těžký úkol, potenciální porážka může negativně vyladit atmosféru.
A končit skupinu třemi zápasy venku, je podle mě sebevražda, k níž se pánové Bílek a Šmicer dobrovolně upsali.

15. 6. 2012
Ptá se: Agnieszka

Dobry den. Kolik ceskych kibicu zustava ve wroclaw mezi zapasy?

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Dobrý den, v noci po zápase to bývají tisíce fanoušků, v ostatní dny tu však příliš Čechů nepotkáte.

15. 6. 2012
Ptá se: Doktor z hor

Je to jen hra, s Tomášem Rosickým, jak říkají Poláci? Jak to vidíte ve Wroclawy?

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Co jsem viděl ustarané tváře českého týmu, tak to moc optimisticky opravdu nevypadá.

15. 6. 2012
Ptá se: Bez lístku

Nemá lístek, ale asi se pojedu podívat. Mám šanci ho koupit před staďákem? Kluci, co byli na Řecku, říkali, že se pár lístků dalo koupit a ani nebyly tak předražený...

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Je pravdou, že se na předchozí dva zápasy daly lístky celkem v poklidu sehnat a dokonce za rozumné ceny. Jenže také bylo vidět, jak Poláci byli po zápasech Eura lačni, i když to byly zápasy cizích týmů. Proto si myslím, že s Polske bude situace úplně jiná. Jde o všechno a pro Poláky jde o takovou událost, že bych si spíš hledal dobré místo na Rynku a užil si atmosféru na náměstí. Nebo si připravte hodně peněz :-)

15. 6. 2012
Ptá se: Furtessen

Co jídlo? Co si máme dát, až tam v poledne v sobotu přijedeme? A kde, nějakej typ?

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Všude najdete hodně kebabů a gyrosů, cestou na Rynek jistě na něco natrefíte. Ale pokud si chcete vklidu sednout a dát si jídlo, zkusil bych třeba pierogy (něco jako u nás bramborové knedlíky plněné masem a zelím, akorát těsto je tenčí) nebo obdobu guláše bigos. Hojné jsou i steaky a smažené řízky jako u nás (na jídelníčku hledejte pod termíny filet, kotlet, schabowy). Pokud zavítáte do fanzony na Rynku, určitě si pochutnáte na tamních klobáskách, steacích či šašlicích. Cena je trochu vyšší, cca 16-24 zlotých, ale porce jsou vydatné a chutné. Každopádně doporučuju obrnit se trpělivostí, polská obsluha většinou příliš rychlostí nevyniká.

15. 6. 2012
Ptá se: Arnošt

Dobrý den, pane Mádle, co si vy osobně, jako jeden z největších znalců fotbalu v zemi, myslíte o formě našeho elitního útočníka Milana Baroše? Nezdá se Vám také, že současné mediální mrdky ho kritizují až příliš? Netvrdím, že hraje excelentně, ale ve srovnání s takovým Kolářem je to pořád pan fotbalista...

Odpovídá: Luděk Mádl

Dobrý den, nevím, jestli jsem jedním z největších znalců v zemi, ale díky, že mi fandíte :-) Forma Milana Baroše je o spoustu procent vyšší než třeba před půl rokem, kdy se třeba v zápase se Španěly ploužil po hřišti jako stín. Nicméně že by na Euru předváděl něco exelentního, to tedy také ne. Měl by absolvovat spoustu sprintů, náběhů za obranu, nabízet se. Ve hře je poměrně pasivní.

15. 6. 2012
Ptá se: Franz Smuda

Tytoń czy Szczęsny? Kto lepszy?

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Na Euro pewnie Tytoń. Ale jest to wielka niespodzianka :-)

15. 6. 2012
Ptá se: Diviš

Viděli jste toho Šípa? Co si opravdu myslíte o schopnostech pana Bílka? Díky za otevřenost

Odpovídá: Luděk Mádl

Vystoupení pana Šípa jsem viděl, vyjádřil se poměrně expresivní formou, která plynula z frustrace po opravdu velmi, velmi nevydařeném prvním utkání na Euru. Pan Bílek určitou práci s národním týmem udělal, někam ho posunul, ale když vidíte, co s týmem umí udělat třeba pánové Vrba nebo Šilhavý, řeknete si, že tu asi nějaké rezervy budou. Samozřejmě vnímám, že práce s národním týmem a ta v klubu se diametrálně liší. Ale i ten fakt, že Češi jsou schopní střídat super-poločas proti Řekům s mizernou hrou proti Rusku, svědčí o tom, že potenciál mužstva není zdaleka využit na sto procent. A to je Bílkova chy ba.

15. 6. 2012
Ptá se: Tomáš Drclík, Pelhřimov

Připadají mi ti naši hoši nějací namistrovaní - až na petra čecha. Já jim hrozně přeju úspěch, ať postoupí až do finále, ale proboha, ať si uvědomí, že je to jen fotbal a nic víc. Nebo na vás, pane kubánku, nepůsobí jako mistři světa?

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Zas tolik s nimi v kontaktu nejsem, abych o jejich povaze mohl říct víc. Občas působí jako parta obyčejných kluků, jindy si zachovávají odstup. Někteří působí hodně skromně, někteří si uvědomují, že už něco dokázali a dávají to trochu najevo. Co se mého individuálního kontaktu s nimi týče, tak byli vždycky v pohodě.

15. 6. 2012
Ptá se: Švejk

Tešíte se, jak už zítra po zápase s Polskem budete tvořit oslavné elaboráty o Jirkovi Štajnerovi, který bude při absenci Rosického osudově chybět, a tím pádem přijdeme ostudně o postup? Bílek ven!

Odpovídá: Luděk Mádl

Slovem "těšit se" bych ten stav nepopsal. Ale Štajner jako varianta tam scházet bude. Možná nebylo šťastné, že ho Bílek nezařadil do původní nominace. Ale katastrofou byl způsob, jak mu to pak s manažerem Šmicerem sdělili. Vznikla třecí plocha a konflikt. Kdyby se u toho nepohádali, jel do Rakouska na soustředění Štajner, nikoli Darida. A teď by byl Štajner připraven proti Polsku nastoupit.

15. 6. 2012
Ptá se: Jana

Dobrý den. Je sestava, která hrála proti Řecku ideální, nebo Vám tam někdo konkrétní chybí.?Nezdá se Vám třeba Darida lepší než Kolář, protože mě ano.

Odpovídá: Luděk Mádl

Základní sestava, která proti Řecku vyběhla, fungovala. Po vynuceném střídání Rosického to bylo slabší. I proto, že Kolář není Rosický... Darida je mi herně také sympatičtější než Kolář, ale chápu trenéra Bílka, že to vnímá jako velké riziko. Které by nemuselo vyjít. Pak byho za to asi nikdo nepochválil.

15. 6. 2012
Ptá se: Hardavíšek

Prý se do fanzony nedostanu bez nějaké platební karty. Je to tak? A co vlastně v té fanzoně je?

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Do fanzony byste se bez platební karty měl dostat, ale bez ní si tam nic nekoupíte. Vyřídit si ji můžete u vstupů v kabinách. Je to rychlé a nabijete si ji na tolik zlotých, na kolik chcete. Mělo by se jí dát platit i na stadionu, ale tam u většiny kas chtějí pouze za hotové. Ve fanzoně jsou podia, kde bývají nějaká vystoupení a moderátoři hecují fanoušky, jsou tam obří obrazovky s přenosy zápasů, stánky s občerstvením, pivem, sladkostmi, fanshopy,...

15. 6. 2012
Ptá se: Vlasta Košťál

Pane Mádl, ať už to zítra dopadne jak chce, není stejně nejvyšší čas sehnat na lavičku české repre opravdového trenéra, který se nebude bát hrát fotbal, co bude lidi bavit?

Odpovídá: Luděk Mádl

Je možné, že Michal Bílek s českým týmem třeba celé Euro vyhraje a pak mu budou všichni líbat ruce nohy.
Kdyby češi stabilně hráli tak dobře, jako v úvodu zápasu s Řeckem, nikdo by proti němu neřekl křivého slova. Jak je vidět, když se chce, tak to jde.
Problém je v tom, že to poměrně dost často nejde...

15. 6. 2012
Ptá se: Tomáš

To jste nemyslel vážně, že jsou Poláci favoriti, jestli si budeme s touto myšlenkou zahrávat, tak už si opravdu můžeme myslet, že jsme na úrovni Maďarska, Moldavska apod.

Odpovídá: Luděk Mádl

Všechny sázkové kanceláře favorizují podle kurzů Poláky. Ti lidé svému řemeslu rozumějí. Jak už jsem zmínil, velkou roli hraje efekt způsobený tím, že Poláci jsou na Euru domácím týmem.

15. 6. 2012
Ptá se: Realista

Nebylo by nejlepší na Poláky vlétnout třeba se třemi útočníky - Baroš, Necid a Lafta a konečně vsadit na útočnou hru, která z naší strany dříve slavila úspěchy? Obranná hra je totiž v našem podání katastrofální.

Odpovídá: Luděk Mádl

V utkání s Ruskem to vypadalo tak, že "jsme na ně vletěli" se šesti útočníky, kteří se vůbec nevraceli.... V zápase s Řeckem česká obrana celkem fungovala.

15. 6. 2012
Ptá se: Martin

Pane Mádl, děkuji za velmi přesné zhodnocení Milana Baroše. kdyby se to takto napsalo, každý by pochopil, nemuselo by se na něj tolik nadávat. Já bych zkusil do útoku Pilaře, místo něj do zálohy Petrželu. Zkazit už více nemůžeme.

Odpovídá: Luděk Mádl

Na pozici hrotového útočníka Václavu Pilařovi přeci jen něco chybí. Především nějaké ty centimetry vzrůstu.

15. 6. 2012
Ptá se: Franta Koudelka

Ahoj, nemyslíte si, že ty všechny povídačky o zranění Rosy a Čecha jsou z větší části jen mediální povídačky, které slouží k oblobbání soupeře a že ten jejich zdravotní stav není tak strašný, jak se v médiích prezebtuje? Jistě, nějaké menší problémy tam určitě jsou(u Tomáše obzvlášt), ale uvidíte, že zítra oba nastoupí bez problému.

Odpovídá: Luděk Mádl

Možné je všechno. Problém Petra Čecha byl od začátku prezentován jako drobnost a zdá se, že byl kompletně vyřešen. Co se týče Tomáše Rosického, jsem v kontaktu s lidmi, kteří jsou týmu hodně blízko a jejim informacím věřím. Ti lidé říkají, že Rosického stav je opravdu komplikovaný.

15. 6. 2012
Ptá se: Mirek

Dnes jsem si přečetl ve sportu překvapivý článek o tvrdé kritice Mehmeta Scholla v televizi proti Gomezovi (takového střelce bych bral všemi deseti). Myslíte si, že se něměčtí fotbalisté postaví proti jeho kritice stejně jako ti naši :-) ?
Nezdálo se Vám prohlášení Limberského, že hrají jen pro někoho, trochu hloupé?

Odpovídá: Luděk Mádl

Předpokládám, že se k tomu němečtí reprezentanti nebudou nijak vyjadřovat.
Komunikace německého týmu směrem k veřejnosti je řízena velmi profesionálním způsobem. Výsledkem toho je i pozitivní, nebo povětšinou nekonfliktní mediální obraz týmu.
Čeští fotbalisté jsou pořád velmi ublížení, v čemž je všichni lidé kolem týmu bohužel podporují. Jde o hloupý a amatérský přístup k věci. Spolupráce s komunikační agenturou by týmu prospěla.
Vztah fanoušků a týmu je dlouhodobě problematický, vyhrocený - a ze strany fotbalového svazu nijak neřešený. A to je velká chyba.

15. 6. 2012
Ptá se: Realista

Na zápase s Řeckem jsem byl a naši hráli pěkně 25 minut, max. první poločas. Dál to bylo čekání na inkasovaný gól. Nejsmutnější je, když po odebrání míče a šanci na protiútok běží max. 2 hráči a zbytek se zastaví na půlící čáře. Máme šikovné hráče, schopné obejít soupeře i dát pěknou přihrávku, ale není vepředu přihrát komu. Vážně si myslíte, že v druhém poločase byl náš tým lepším a nebo alespoň Řekům rovným týmem?

Odpovídá: Luděk Mádl

Odpovím slovy pana Miroslava Soukupa, který na MS "20" dovedl Fenina a spol. ke stříbrným medailím. Včera jsme s ním o tom mluvil a popsal to přesně: "Když silné týmy rychle vedou 2:0, chtějí přidat i třetí gól a soupeře dorazit. Češi mají jinou mentalitu, ti začnou bránit a hrát údržbu." Přesně tak to v zápase s Řeckem vypadalo.

15. 6. 2012
Ptá se: Martin

Ano, Václavu Pilařovi chybí centrimetry vzrůstu, ale kdo vymyslel, že útočník musí být třímetrový (případně dvoumetrový)? Za mých mladých let běhali po křídlech 165 cm vysocí rychlí chlapíci a nikdo je nechytil. Nakopávaná dopředu na jednoho hrota se v Česku vymyslela kvůli Honzovi Kollerovi, ale ten už nehraje. Co tahle změnit styl a hrát po křídlech?

Odpovídá: Luděk Mádl

Vy jste navrhoval, aby Pilař hrál hrotového útočníka. Tam centimetry potřebuje.
A jako křídlo Pilař v podstatě funguje. byť si jako pravonohý sbíhá na střelu z levé strany do středu hřiště.

15. 6. 2012
Ptá se: Kopecký

Co stojí ve Wroclawy český dres?

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Tak to je hodně individuální. Dá se koupit ve specializovaných fanshopech i u pouličních prodejců. Doporučuji toho projít víc. Obecně ale v Polsku bývají ceny fanouškovského sortimentu nižší než u nás.

15. 6. 2012
Ptá se: Franta Koudelka

Pane Mádl, , o Vencovi Pilařovi jste před chvilkou mapsal, že mu na hrotového útočníka chcybí hlavně výška. Myslíte, že Milan Baroš je na tom s tou výškou tak dobře? Já bych v tomhle zápase opravdu zkusil hrát na dva hroty, baroše a Pilaře, do středu pole bych místo Pilaře postabil (možná překvapivě) Petrželu a místo Rosického(pokud opravdu nebude moci nastoupit, čemuž nevěřím) bych rád viděl daridu.

Odpovídá: Luděk Mádl

Je diametrální rozdíl, jestli by tam byl Pilař sám (to by mu centimetry chyběly), nebo spolu s Barošem. Proč ne, ale ukázalo se, že Pilař je velmi efektivní právě v křídelním prostoru, ze kterého si sbíhá na střed. Petržela může hrát jen pravou zálohu, resp. pravé křídlo. Musíte se rozmyslet, jestli tedy chcete hrát na dva útočníky, nebo systém s "podhrotem", nebo 4-5-1. Všechno najednou hrát nemůžete. A podle toho pak musíte postavit i vybrat hráče.

15. 6. 2012
Ptá se: Josef Kuklík

Dobrý den, jakou měnou je nejlepší platit přímo na stadionu (slyšel jsem něco o kartě kterou musím koupit ve fanzoně), je možnost změnit Zloté za KČ(příp.EUR) přímo v Polsku?

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Dobrý den, kartu, kterou si pořídíte ve fanzoně, nabíjíte polskými zlotými. Měla by platit i na stadioně, bohužel skutečnost je jiná, na platbu tou fankartou nebývají stánky s občerstvení vybavené a chtějí po vás hotovost (zloté). Koruny v Polsku na zloté směníte, dívejte se po nápise "Kantor" - směnárna.

15. 6. 2012
Ptá se: Pavel Borovička

špatný trenér,polovina hráčů z formy,ničemný baroš a spol.-pořád si myslíte že to není pravda,když to cvrlikají ptáci na střeše každou hodinu ??

Odpovídá: Luděk Mádl

máte pocit, že se jich nějak přehnaně zastávám?

15. 6. 2012
Ptá se: karbi

jak tipujete výsledek proti Polsku??? jste optimista???

Odpovídá: Luděk Mádl

Kdyby hrál Rosický a byl by schopen bojovat naplno, a ne na půl plynu, tak bych optimista byl.
Jinak bude velmi záležet na vývoji utkání. Kdyby se třeba Polákům podařilo vstřelit rychlý gól, asi bychom je pak už těžko "chytali do lasa"...

15. 6. 2012
Ptá se: Alonzo Mourning

Podle mého názoru si domácí poláci "nějak" zařídí postup (červená karta,penalta,nominace Skota)...přece nejde aby nepostoupili ze skupiny. Bílek to svede na absenci Rosického a je vymalováno, je třeba sázet dokud je ještě rozumný kurz :-)

Odpovídá: Luděk Mádl

Tady se proti sobě postaví dvě "síly". Česko má svého zástupce v komisi rozhodčích UEFA, a to přinejmenším znamená, že si český tým jen tak nikdo nedovolí "zaříznout".
Na druhé straně je tu fakt, že Polsko je domácí tým. A dokážu si představit, že třeba v minulosti se domácím týmům kvůli atmosféře turnaje, návštěvnosti a ekonomickým vazbám různým způsobem pomáhalo.
Tak věřme, že se tyhle dvě "síly" nijak nestřetnou a zápas proběhne naprosto regulérním způsobem bez nadržování jedné nebo druhé straně.

15. 6. 2012
Ptá se: Tipér

Jak to tipujete v sobotu? Oba zápasy, pánové!

Odpovídá: Luděk Mádl

Česko-Polsko 1:1, Rusko-Řecko 3:0. Češi postoupí ze druhého místa ve skupině a ve čtvrtfinále se postaví Německu.
Tak schválně, jestli to vyjde! Hodinka rezervovaná pro náš on-line rozhovoru uplynula. Děkujeme za zajímavé otázky a nezapomeňte v sobotu sledovat aktuální dění na Euru na Aktuálně.cz.
Sobota rozhodne o tom, jeslti Češi na šampionátu uspějí, nebo ne. Tak jim držme palce!

Odpovídá: Tomáš Kubánek

Pokud se nám nepovede vstřelit rychlý gól, tak to skončí 0:0.

Tak já už musím letět zjišťovat další zprávy a zajímavosti z Vratislavi. Už v podvečer se budete moci podívat na video z našeho tréninku a zjistíme, jak to vypadá se zdravotním stavem Petra Čecha a Tomáše Rosického. Děkuji za Vaše otázky a držme v sobotu palce! Kdo nebude přímo na stadionu, tak ať si nenechá ujít náš online přenos. Ahoj a mějte prima víkend!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Házenkáři Španělska vyhráli na ME i pátý zápas a míří do semifinále

Házenkáři Španělska vyhráli na mistrovství Evropy i pátý zápas a jsou blízko postupu do semifinále. Dvojnásobní úřadující šampioni dnes ve svém druhém duelu ve čtvrtfinálové skupině v Bratislavě porazili Rusko těsně 26:25.

Španělé, kteří byli v základní skupině jediným přemožitelem českého týmu, byli dnes blízko první bodové ztrátě na turnaji. Rusko ve 41. minutě vedlo 22:18 a krátce před koncem měl ještě šanci vyrovnat ze sedmičky Igor Soroka, ale trefil tyč. Nejlepším střelcem vítězů byl se sedmi góly Agustín Casado.

Mistři Evropy z let 2018 a 2020 vedou tabulku skupiny II s plným počtem šesti bodů před čtyřbodovými Švédskem a Norskem. Vicemistři světa Švédové, kteří se dostali do čtvrtfinálové fáze po remíze s českým mužstvem v závěrečném utkání základní skupiny, porazili jednoznačně 28:18 poslední Polsko. Norsko zdolalo 28:23 koronavirem zdecimovaný tým Německa.

Mistrovství Evropy házenkářů - čtvrtfinálová skupina II v Bratislavě:

Rusko - Španělsko 25:26 (11:12), Polsko - Švédsko 18:28 (6:14), Německo - Norsko 23:28 (12:14).

Tabulka:

1. Španělsko 3 3 0 0 87:76 6
2. Norsko 3 2 0 1 92:77 4
3. Švédsko 3 2 0 1 85:73 4
4. Německo 3 1 0 2 76:80 2
5. Rusko 3 1 0 2 71:77 2
6. Polsko 3 0 0 3 72:100 0
Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Barmský soud odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty

Barmský vojenský soud v pátek odsoudil k trestu smrti dva prodemokratické aktivisty. O vyneseném rozsudku informovala v oficiálním prohlášení vojenská junta, která převzala moc v Barmě po loňském převratu, při němž svrhla demokraticky zvolenou vládu vedenou Do Aun Schan Su Ťij a její Národní ligou pro demokracii (NLD). Barma nicméně už celé desítky let žádnou popravu nevykonala.

Podle informací agentury AFP byl k trestu smrti na základě protiteroristického zákona odsouzen člen NLD a bývalý poslanec Maun Ťjo. Stejný trest od vojenského tribunálu dostal také přední prodemokratický aktivista Ťjo Min Yu, známější pod přezdívkou "Kou Jimmy".

Vojenská junta v rámci své snahy rozdrtit disent v zemi odsoudila k trestu smrti desítky aktivistů brojících proti vojenskému převratu.

NLD držitelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij vyhrála s převahou volby v listopadu 2020. V únoru 2021 pak těsně předtím, než mohla její vláda zahájit druhý pětiletý mandát, následoval vojenský puč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy