Chtěl přelstít Neuera, ale udělal ze sebe hlupáka. Internet se směje penaltě Itala Zazy

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
3. 7. 2016 10:00
Pokutový kop v rozstřelu čtvrtfinálového zápasu mezi Německem a Itálií neproměnilo celkem sedm střelců. Matea Darmiana, který nedal tu úplně poslední, fotbalový svět lituje. Za to Simonemu Zazovi se směje. Proč? Posuďte sami.
Simone Zaza při své penaltě.
Simone Zaza při své penaltě. | Foto: Reuters

Bordeaux – Simone Zaza, Thomas Müller, Mesut Özil, Graziano Pelle, Leonardo Bonucci, Bastian Schweinsteiger a Matteo Darmian. To jsou jména neúspěšných střelců ze včerejšího čtvrtfinálového zápasu Eura mezi Německem a Itálií. Fotbalový svět se však směje jen jednomu z nich. Tím někým je první jmenovaný 25letý Ital Zaza.

Ten přišel na hřiště až ve 121. minutě, čistě kvůli svému kopáčskému umu. Kouč Antonio Conte mu věřil, jakožto penaltovému specialistovi. Jenže Zaza selhal. Při rozběhu předvedl málo vídanou komedii s cupitáním. Brankáře Neuera chtěl nejspíše rozhodit, spíše však rozhodil sám sebe a vysoko přestřelil.

Tohle je přesné znázornění Zazova pohybu. Byl střídán. Rozhodčí odpískal konec. On šel na penaltu. Nedal. A šel si stoupnout zpátky do středového kruhu.

Internet se teď baví parodováním jeho kopu. Inu posuďte sami.

Takhle vypadal Zazův originál:

Ke zhlédnutí ZDE.

A takhle zapůsobila lidová tvořivost:

 

Právě se děje

před 8 minutami

Z paraguayského vězení uprchlo 75 nebezpečných trestanců

Nejméně 75 vězňů, mezi nimiž jsou členové zvlášť nebezpečných brazilských gangů, uprchlo z vězení v Paraguayi. Oznámily to dnes v Asunciónu vládní zdroje. Uprchlíci se prokopali na svobodu tunelem, o němž podle přesvědčení vyšetřovatelů musel vězeňský personál vědět.

Věznice se nachází ve městě Pedro Juan Caballero při hranicích s Brazílií. Její ředitel bezprostředně po útěku přišel o práci, napsala agentura Reuters. "Byla to operace připravovaná řadu dní a je nemožné, aby o tom personál vězení nevěděl… Bylo to očividně zaplacené," řekla novinářům paraguayská ministryně spravedlnosti Cecilia Pérezová.

Hraniční oblast je známá jako trasa pašeráků drog, většinou členů brazilských zločineckých skupin. Do pátrání po uprchlících se kromě paraguayské zapojila i brazilská policie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy