Chtěl přelstít Neuera, ale udělal ze sebe hlupáka. Internet se směje penaltě Itala Zazy

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
3. 7. 2016 10:00
Pokutový kop v rozstřelu čtvrtfinálového zápasu mezi Německem a Itálií neproměnilo celkem sedm střelců. Matea Darmiana, který nedal tu úplně poslední, fotbalový svět lituje. Za to Simonemu Zazovi se směje. Proč? Posuďte sami.
Simone Zaza při své penaltě.
Simone Zaza při své penaltě. | Foto: Reuters

Bordeaux – Simone Zaza, Thomas Müller, Mesut Özil, Graziano Pelle, Leonardo Bonucci, Bastian Schweinsteiger a Matteo Darmian. To jsou jména neúspěšných střelců ze včerejšího čtvrtfinálového zápasu Eura mezi Německem a Itálií. Fotbalový svět se však směje jen jednomu z nich. Tím někým je první jmenovaný 25letý Ital Zaza.

Ten přišel na hřiště až ve 121. minutě, čistě kvůli svému kopáčskému umu. Kouč Antonio Conte mu věřil, jakožto penaltovému specialistovi. Jenže Zaza selhal. Při rozběhu předvedl málo vídanou komedii s cupitáním. Brankáře Neuera chtěl nejspíše rozhodit, spíše však rozhodil sám sebe a vysoko přestřelil.

Tohle je přesné znázornění Zazova pohybu. Byl střídán. Rozhodčí odpískal konec. On šel na penaltu. Nedal. A šel si stoupnout zpátky do středového kruhu.

Internet se teď baví parodováním jeho kopu. Inu posuďte sami.

Takhle vypadal Zazův originál:

Ke zhlédnutí ZDE.

A takhle zapůsobila lidová tvořivost:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Hlavní soutěž filmového festivalu Febiofest vyhrál švédský film Charter režisérky Amandy Kernellové o matce hledající cestu ke svým dětem

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy