Chtěl přelstít Neuera, ale udělal ze sebe hlupáka. Internet se směje penaltě Itala Zazy

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
3. 7. 2016 10:00
Pokutový kop v rozstřelu čtvrtfinálového zápasu mezi Německem a Itálií neproměnilo celkem sedm střelců. Matea Darmiana, který nedal tu úplně poslední, fotbalový svět lituje. Za to Simonemu Zazovi se směje. Proč? Posuďte sami.
Simone Zaza při své penaltě.
Simone Zaza při své penaltě. | Foto: Reuters

Bordeaux – Simone Zaza, Thomas Müller, Mesut Özil, Graziano Pelle, Leonardo Bonucci, Bastian Schweinsteiger a Matteo Darmian. To jsou jména neúspěšných střelců ze včerejšího čtvrtfinálového zápasu Eura mezi Německem a Itálií. Fotbalový svět se však směje jen jednomu z nich. Tím někým je první jmenovaný 25letý Ital Zaza.

Ten přišel na hřiště až ve 121. minutě, čistě kvůli svému kopáčskému umu. Kouč Antonio Conte mu věřil, jakožto penaltovému specialistovi. Jenže Zaza selhal. Při rozběhu předvedl málo vídanou komedii s cupitáním. Brankáře Neuera chtěl nejspíše rozhodit, spíše však rozhodil sám sebe a vysoko přestřelil.

Tohle je přesné znázornění Zazova pohybu. Byl střídán. Rozhodčí odpískal konec. On šel na penaltu. Nedal. A šel si stoupnout zpátky do středového kruhu.

Internet se teď baví parodováním jeho kopu. Inu posuďte sami.

Takhle vypadal Zazův originál:

Ke zhlédnutí ZDE.

A takhle zapůsobila lidová tvořivost:

 

Právě se děje

Další zprávy