Česká kráska vicemiss Eura, jak zabodují čeští fotbalisté?

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 5. 2012 22:20
Předehru evropskému fotbalového šampionátu obstarala soutěž krásy Miss Euro 2012, z níž vyšlo Česko s pomyslnou stříbrnou medailí.
Lucie Klukavá (vpravo)
Lucie Klukavá (vpravo) | Foto: www.beautycontestupdate.com

Rust - Předehru evropskému fotbalového šampionátu obstarala soutěž krásy Miss Euro 2012, z níž vyšlo Česko s pomyslnou stříbrnou medailí. Druhé místo v soutěži v Europa Parku v německém Rustu obsadila Lucie Klukavá z Ostravy, která byla loni ve finále České Miss.

Jednadvacetiletá modelka prohrála jen s blonďatou Ruskou Natalií Prokopenkovou a získala titul první vicemiss. Druhou vicemiss byla v šestnáctičlenném finále zvolena Maureen Wehmerová z Dánska.

První souboj na "Euru" tak vyhrálo Rusko. Šanci na odvetu budou mít fotbalisté ve svém prvním utkání na šampionátu, v němž vyzvou sbornou 8. června ve Vratislavi.

Před čtyřmi lety Češka vyhrála

Jen pro připomenutí - na Miss Euro zabodovala česká zástupkyně podruhé za sebou. Před čtyřmi lety v Rustu zvítězila v premiérovém ročníku soutěže před šampionátem v Rakousku a Švýcarsku blonďatá kráska Dominika Hužvárová z Havířova.

Možná i v tom věží důvod, proč Češky svou pozici zpřed čtyř let neobhájily. Klukavá, která je studentkou právnické fakulty Panevropské vysoké školy Ostrava a odnesla si titul první vicemiss i před měsícem z Miss Academia 2012 ve Zlíně, je totiž tmavovláska.

Jak ale ukázalo Euro z roku 2008, skutečně platí české pořekadlo "první vyhrání, z kapsy vyhání". Češi totiž před čtyřmi lety skončili svou pouť evropským šampionátem už v základní skupině. Dobrá zpráva do srdce Evropy, horší již pak za Ural...

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy