Red Bull nechce experimentovat. Pérez zůstane po boku Verstappena další dva roky

rav rav
4. 6. 2024 19:05
Mexický jezdec Sergio Pérez zůstane pilotem týmu formule 1 Red Bull. Svůj kontrakt prodloužil do konce roku 2026.
Sergio Pérez při představení monopostu Red Bull RB20 před začátkem letošní sezony
Sergio Pérez při představení monopostu Red Bull RB20 před začátkem letošní sezony | Foto: Oracle Red Bull Racing

Suverénní tým posledních sezon tak bude mít v boxech dvojici Max Verstappen - Sergio Pérez celkem šest let.

Čtyřiatřicetiletý mexický jezdec začal sezonu 2024 po boku Verstappena velmi dobře a v prvních čtyřech Grand Prix získal tři druhá místa. Tyto dobré výkony Pérezovi pomohly vybudovat si dynamiku a zajistit si místo v týmu i nadále.

Nedávný pokles formy vyvolal určité pochybnosti o tom, zda si jej Red Bull ponechá. Na nestabilním trhu s jezdci se však tým z Milton Keynes rozhodl pro stabilitu a zachoval stávající jezdeckou sestavu i pro příští dva roky.

"Nyní nastal důležitý čas potvrdit naši sestavu pro rok 2025 a jsme velmi rádi, že můžeme pokračovat ve spolupráci s Checem (Pérezem)," uvedl šéf týmu Christian Horner.

"Pro tým je důležitá kontinuita a stabilita a Checo i Max jsou úspěšným a pevným partnerstvím, které nám loni poprvé v historii zajistilo double v šampionátu. Checo má za sebou velmi dobrý start do roku 2024, kdy obsadil druhá místa v Bahrajnu, Saúdské Arábii a Japonsku, a je tu také pódium v Číně," dodal boss Red Bullu.

"Jsem rád, že zde zůstávám, abychom pokračovali v naší společné cestě a přispěli ke skvělé historii tohoto týmu na další dva roky," sdělil spokojený Pérez.

 

Právě se děje

Další zprávy