Coufal se Součkem uválčili v londýnském derby bod, West Ham se drží na sedmém místě

2. 4. 2024 23:54
Fotbalisté West Hamu v anglické lize remizovali s Tottenhamem 1:1 a zůstali sedmí. Souček s Coufalem odehráli za domácí londýnské derby celé.
Tomáš Souček (úplně vpravo) se se spoluhráči raduje z vyrovnávacího gólu
Tomáš Souček (úplně vpravo) se se spoluhráči raduje z vyrovnávacího gólu | Foto: Reuters

"Kladiváři" si udrželi jednobodový náskok před Newcastlem, který se po stejném výsledku podělil o body s Evertonem. O záchranu usilující Nottingham doma porazil Fulham 3:1 a o tři body se vzdálil sestupovému pásmu.

West Ham má v posledních dnech na programu zápasy s konkurenty z blízkých příček tabulky. V sobotu ztratil v Newcastlu dvougólový náskok a na zklamání z trpké porážky zareagoval remízou s městským rivalem.

Hosté měli vydařený nástup, hned v 5. minutě otevřel skóre Brennan Johnson, za domácí o necelou čtvrthodinku později vyrovnal Zouma. Souček s Coufalem nastoupili v základní sestavě, kouč Moyes v prestižním utkání ani jednou nevystřídal. Oba soupeři měli i další šance, žádný z rivalů však nedokázal rozhodnout.

Newcastle hrál na podzim základní skupinu Ligy mistrů, teď v boji o postup do evropských pohárů ztratil. Skóre duelu s Evertonem otevřel již v 15. minutě švédský kanonýr Isak svým patnáctým gólem v ligové sezoně. Zaostává tak jen o tři branky za nejlepším střelcem soutěže Haalandem.

Hosté dvě minuty před koncem vyrovnali z penalty a jsou jen čtyři body nad sestupovými příčkami. Na jeden bod se na ně dotáhl Nottingham, který díky třem trefám ještě do přestávky zdolal Fulham 3:1.

Hráči předposledního Burnley stále živí naději na záchranu. Doma remizovali s Wolverhamptonem 1:1 a bodovali tak počtvrté v řadě. Bournemouth vděčí za vítězství 1:0 nad Crystal Palace útočníku Kluivertovi, zajistil mu posun na 11. místo a třetí výhru po sobě.

31. kolo anglické fotbalové ligy:

Nottingham - Fulham 3:1 (9. Hudson-Odoi, 19. Wood, 45.+3 Gibbs-White - 50. Adarabioyo), Newcastle - Everton 1:1 (15. Isak - 88. Calvert-Lewin z pen.), Burnley - Wolverhampton 1:1 (37. Bruun Larsen - 45.+3 Ait-Nouri), Bournemouth - Crystal Palace 1:0 (79. Kluivert), West Ham - Tottenham 1:1 (19. Zouma - 5. Johnson).

1. Liverpool 29 20 7 2 67:27 67
2. Arsenal 29 20 5 4 70:24 65
3. Manchester City 29 19 7 3 63:28 64
4. Aston Villa 30 18 5 7 62:42 59
5. Tottenham 30 17 6 7 62:44 57
6. Manchester United 29 15 3 11 40:40 48
7. West Ham 31 12 9 10 50:55 45
8. Newcastle 30 13 5 12 64:52 44