Horejš kvůli Pechancovi málem omdlel. Sudímu se v Karviné červené vůbec nedařily

Aktualizováno před 20 minutami
Nevídané přehmaty předvedl v utkání 11. kola fotbalové ligy Karviná - Hradec (0:0) sudí Pechanec. Dvěma hráčům ukázal červené karty, ovšem po zásahu videorozhodčího je musel změnit. Povedlo se mu vyloučit alespoň domácího Bergqvista... Sporný verdikt jiného arbitra Berky rozhodl duel v Budějovicích, kde Slovácko dalo při výhře 2:0 vítězný gól z kontroverzní penalty. Teplice hrály 1:1 s Duklou.
Rozhodčí Ondřej Pechanec
Rozhodčí Ondřej Pechanec | Foto: Milan Kammermayer

V Karviné Bergqvist zastavil po hodině hry unikajícího Čmelíka a Pechanec ho vyloučil. Po zásahu videozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů však hlavní arbitr svůj původní verdikt změnil a švédskému stoperovi udělil pouze žlutou kartu.

V nastavení chtěl zase Pechanec za zákrok na Ražnatoviče vyhodit Dancáka. I tady však po další urgenci videorozhodčího a přezkoumání záběrů opět musel udělil střídajícímu hráči hostů jen žlutou kartu.

"Když jsem viděl červenou kartu pro Dancáka, myslel jsem, že omdlím," přiznal kouč Východočechů David Horejš. "Nebyl to faul na vyloučení, to jsme viděli hned," kroutil hlavou.

Aspoň jedné platné červené karty se slabý arbitr dočkal. Bergqvist dostal v 79. minutě druhou žlutou a tentokrát už předčasně ze hřiště musel.

Pro Slezany to bylo už čtvrté vyloučení v ligové sezoně, čímž se dotáhli na Hradec coby nejtrestanější celek.

Možná chtěl svou karetní partií vynahradit Pechanec to, že góly v zápase nepadly. Šancí přitom bylo dost, Východočeši nastřelili brankovou konstrukci dokonce čtyřikrát, domácí jednou.

Hned v úvodu hostující Juliš nejprve trefil tyč a poté jeho pokus hlavou po rohu vyrazil gólman Lapeš na břevno.

Skóre mohli otevřít i domácí, Čavošovu hlavičku však stoper Čihák vykopl z brankové čáry. Po půlhodině napálil břevno i karvinský Botos. V nastavení úvodní půle neuspěl tváří v tvář brankáři Zadražilovi domácí Memič.

"Votroci" v krátké přesilovce měli dvě velké šance, aby utkání rozhodli. Střídající Mihálik po standardní situaci ve skluzu trefil tyč, chvíli nato pak Lapeš střelu hostujícího útočníka vytáhl na břevno.

Hradec prohrál jediný z posledních pěti vzájemných ligových zápasů, v Karviné však počtvrté za sebou nezvítězil. Slezané naplno bodovali v jediném z šesti domácích zápasů v této sezoně nejvyšší soutěže.

Teplice neudržely vedení

Fotbalisté Teplic díky domácí remíze 1:1 s Duklou poprvé v ročníku bodovali dvakrát po sobě, před týdnem zvítězili v Pardubicích 1:0.

Tepličtí v úvodním dějství jasně dominovali a odehráli možná svůj nejlepší poločas v ligovém ročníku. Už v 8. minutě nastřelil Radosta tyč. Ve 25. minutě Harušťák našel precizní přihrávkou napříč pokutovým územím Gninga, který ve skluzu překopl odkrytou bránu. O chvíli později Jásir tečoval Trubačův nástřel jen o pár centimetrů mimo tři tyče.

Egyptský útočník se dočkal premiérové trefy v sezoně ve 42. minutě. Harušťák korunoval svůj výborný výkon dalším přesným centrem na malé vápno, kde Jásir hlavou zakončil. V nastavení mohl udeřit ještě Čerepkai, jehož technická střela šla těsně vedle.

Po změně stran se hra vyrovnala a brzy mohlo být nerozhodné i skóre. Řezníček ale na zadní tyči těsně nedosáhl na Mešanovičův centr a znovu se nedočkal 100. branky v nejvyšších soutěžích.

V 68. minutě už hosté skórovali, a to hned z první akce poté, co domácí přešli na rozestavení se třemi stopery. Kričfaluši zachyboval v rozehrávce na hranici vlastního vápna a Pechovu střelu dorazil Mešanovič, který se prosadil podruhé v ligovém ročníku.

Další komplikace pro domácí nastala v 78. minutě, kdy Radosta skluzem trefil Haška a v lize debutující sudí Beneš ho vyloučil. Vzápětí paradoxně mohl v oslabení skórovat z rychlého brejku teplický útočník Horský, z dobré pozice bránu minul.

Pražané si v přesilovce vytvořili tlak, gólovou šanci si ale nevypracovali.

11. kolo první fotbalové ligy:

MFK Karviná - FC Hradec Králové 0:0

Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Kotalík - Radina (video). ŽK: Vallo, Bergqvist - Spáčil, Vlkanova, Čmelík, Dancák. ČK: 79. Bergqvist. Diváci: 1462.

Karviná: Lapeš - Vallo, Krčík, Bergqvist, Fleišman - Moses (90.+4 Boháč), Čavoš - Memič (73. Ražnatovič), Botos (73. Singhateh), Samko (83. Endl) - Vecheta (62. Ezeh). Trenér: Hyský.

Hradec: Zadražil - Čihák (76. Čech), Petrášek, Spáčil (46. Dancák) - Klíma, Kodeš, Samek, Horák - Juliš (53. Čmelík), Vlkanova - Griger (66. Mihálik). Trenér: Horejš.

Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)

Branky: 45.+6 Havlík z pen., 80. Blahút. Rozhodčí: Berka - Vlček, Bělák - Zelinka (video). ŽK: Križan, Matoušek, Hubínek, Straka (trenér, všichni Budějovice). Diváci: 2423.

Č. Budějovice: Fendrich - Čoudek, Križan, Míka - Šigut, Tischler, Hubínek (75. Tranziska), Trummer (79. Osmančík) - Čermák, Matoušek (56. Ogiomade) - Adediran. Trenér: Straka.

Slovácko: Heča - Ndefe (90. Azevedo), Vaško, Kukučka, Doski - Trávník - Blahút (81. Reinberk), Havlík, Kim Sung-pin (81. Křišťan), Sinjavskij (65. Juroška) - Krmenčík (81. Kozák). Trenér: West.

FK Teplice - Dukla Praha 1:1 (1:0)

Branky: 42. Jásir - 68. Mešanovič. Rozhodčí: Beneš - Nádvorník, Machač - Starý (video). ŽK: Mareček. ČK: 78. Radosta (oba Teplice). Diváci: 2937.

Teplice: Ludha - Radosta, Mareček, Mičevič, Harušťák (74. Beránek) - Kričfaluši, Jukl - Gning, Čerepkai (67. Cykalo), Trubač - Jásir (62. Horský). Trenér: Frťala.

Dukla: Hruška - Vondrášek, Hašek, Peterka, Ambler - Zeronik (90.+2 Ullman), Kozma, Lichý (60. Pech), Šebrle - Mešanovič (90.+2 Matějka), Řezníček. Trenér: P. Rada.