Budějovice utekly Třinci z dalšího mečbolu, Litvínov si ho naopak vybojoval

24. 3. 2024 20:26
Hokejisté Českých Budějovic vyhráli na ledě mistrovského Třince 3:2 a snížili stav čtvrtfinálové série na 2:3. Jihočeši vedli po dvou třetinách brankami Jáchyma Kondelíka a Pavla Pýchy o dva góly.
Radost hokejistů Budějovic
Radost hokejistů Budějovic | Foto: Milan Kammermayer

Obhájce titulu ale v rozmezí tří minut v úvodu třetí části vyrovnal trefami Viliama Čacha a Daniela Voženílka. Dramatický duel rozhodl Milan Gulaš v čase 55:52 a Motor odvrátil i druhý mečbol. Série bude pokračovat šestým zápasem v úterý v Českých Budějovicích.

Hráči Litvínova vyhráli v Brně 2:1 v prodloužení. V čase 69:50 dokonal obrat v utkání Nikolas Hlava. Severočeši dodrželi tradici výher hostujících týmů v této sérii a vedou 3:2 na zápasy.

V úterý budou mít před vlastním publikem postupový mečbol, do semifinále mohou postoupit po devíti letech.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 5. zápas:

HC Oceláři Třinec - Banes Motor České Budějovice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 41. Čacho (Marinčin, A. Nestrašil), 44. D. Voženílek (M. Růžička, Kundrátek) - 13. Kondelík (M. Doudera, M. Beránek), 34. Pýcha (Pech, Kondelík), 56. Gulaš (Ordoš). Rozhodčí: Hradil, Jiří Ondráček I. - Jiří Ondráček II., Špůr. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 5400 (vyprodáno). Stav série: 3:2.

Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek, Šenkeřík - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - L. Hudáček, Cienciala, Daňo - Helewka, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

České Budějovice: Hrachovina - Kachyňa, M. Doudera, Štich, Pýcha, Vráblík, Gulaši, Štich - Gulaš, Kondelík, M. Beránek - D. Simon, F. Přikryl, Ordoš - Valský, Pech, Kubík - M. Toman, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák.

HC Kometa Brno - HC Verva Litvínov 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 17. Moses (A. Zbořil, Vincour) - 49. Kirk (O. Kaše, Jaks), 70. Hlava. Rozhodčí: Květoň, Hribik - Hynek, Šimánek. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno). Stav série: 2:3.

Brno:­ D. Furch - Gazda, Kučeřík, Holland, Ščotka, Moro, L. Kaňák - J. Kos, Marcinko, K. Pospíšil - Flek, Cingel, Zaťovič - Moses, A. Zbořil, Vincour - Kohout, Kollár, Okál. Trenér: Modrý.

Litvínov: M. Tomek - Jaks, Zile, Demel, Baránek, D. Zeman, Czuczman, Šalda - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Koblasa, M. Sukeľ, Kirk - Abdul, Jurčík, A. Kudrna - Havelka, Zygmunt, Maštalířský. Trenér: Mlejnek.