Bude mít skvělý rok, řekl šampion o Macháčovi. Svět nadchla velkolepá výměna

Aleš Vávra Aleš Vávra
28. 3. 2024 13:47
I nadále platí: Jannik Sinner nikdy neprohrál s českým tenistou. Na italskou hvězdu nevyzrál ani rozjetý Tomáš Macháč, ve svém životním čtvrtfinále v americkém Miami uhrál proti šampionovi Australian Open šest her. Z Floridy ale český hráč odletá jako zbrusu nový člen elitní světové padesátky, sám Sinner mu navíc na cestu přibalil hned několik poklon.
Sestřih utkání Macháč - Sinner | Video: Asociated Press

Češi zatím proti Italovi neuspěli v šesti vystoupeních: dvakrát s ním prohrál Jiří Lehečka, dvakrát Lukáš Rosol, jednou Jiří Veselý.

A nyní v prvním kariérním setkání i Macháč.

Třiadvacetiletý tenista z Berouna i tak udělal na turnaji kategorie Masters 1000 v Miami velký dojem.

Vyhrál čtyři duely, poprvé porazil hráče z elitní desítky, znovu se přiblížil světové špičce a i Sinner musel uznat, že měl proti sobě soka s výrazným potenciálem.

"Od základní čáry neustále útočil, je to velmi agresivní hráč. Snaží se chodit na síť a má opravdu vynikající volej. Má výborný pohyb, fyzicky je nadupaný, takže to pro mě bylo zpočátku hodně těžké," prohlásil italský tenista v rozhovoru pro Tennis Channel.

"Na začátku jsem si na něj musel zvyknout, nikdy jsem proti němu nehrál. Musel jsem přijít na to, jakým způsobem se hýbe, a to nebylo snadné. Můžu na sebe být hrdý, jak jsem to nakonec zvládl," dodal Sinner po výhře 6:4, 6:2 a postupu do semifinále.

Macháčovi pak předpověděl zářnou budoucnost. "Jsem za něj moc rád a mám pocit, že bude mít skvělý rok," podotkl letošní hegemon. 

Svět tenisu se po čtvrtfinále rozplývá zejména nad jednou výměnou, která jasně demonstrovala, proč se Sinner v posledních měsících stává pro soupeře takřka neřešitelným oříškem.

Mistr útočné hry a fenomenálních tvrdých úderů včetně nejtvrdšího bekhendu na okruhu totiž dokáže také úžasně bránit a vrátit zpět na druhou stranu dvorce téměř vše.

Sinner vylepšil svou bilanci v roce 2024 na dvacet výher z jednadvaceti utkání.

Jedinou porážku utržil od svého největšího rivala Španěla Carlose Alcaraze v semifinále předchozího podniku v Indian Wells.

Šanci na pomstu může mít v Miami až v případném finále, nejdříve však musí porazit Daniila Medveděva. Muže, který ho na Floridě před rokem přehrál ve finále.

Tehdy to bylo ve vzájemných duelech už 6:0 pro ruského tenistu. Nicméně od té doby se mu Sinner dokázal dostat pod kůži a čtyřikrát v řadě ho porazit, naposledy v impozantním pětisetovém finále Australian Open.

 

Právě se děje

Další zprávy