reklama
 
 

Doba bronzová Veroniky Vítkové. Česká biatlonistka skončila třetí i ve sprintu v italské Anterselvě

18. 1. 2018 15:32
Veronika Vítková obsadila potřetí v novém roce bronzový stupínek.

Anterselva - Veronika Vítková obsadila třetí místo v závodu Světového poháru ve sprintu v italské Anterselvě. Zvítězila Norka Tiril Eckhoffová, druhá skončila Němka Laura Dahlmeierová.

Vítková potřetí v sezoně bere místo na stupních vítězů, potřetí je to bronz. Třetí skončila ve sprintu v Oberhofu i v závodě s hromadným startem při minulé zastávce Světového poháru v Ruhpoldingu.

V Anterselvě se mohla opřít o bezchybnou střelbu. "Věděla jsem, že musím střílet co nejlépe, protože každý metr navíc je tady strašně bolavej," říkala Vítková v rozhovoru pro Českou televizi. "Jsem ráda, že se mi to podařilo a nemusela jsem na trestné kolo," oddechla si.

Na běžkách se zas tak dobře necítila. "Pocitově to moc dobré nebylo, minulé závody byly o kus lepší. Ale plno holek tady s tím bojuje," podotkla Vítková, již v cíli odsunuly na bronzový stupínek Norka Tiril Eckhoffová a Němka Laura Dahlmeierová.

"Laura startovala kousek za mnou, měla jsem informace o zpětných mezičasech, že je přede mnou. Ale nedokázala jsem se už víc zmáčknout, vydala jsem se ze všech sil," komentovala Vítková a s úsměvem spokojeně dodala: "Nakonec to není tak špatné."

Dnešního pódiového umístění bude moci Vítková využít k dalšímu dobrému výsledku v sobotním stíhacím závodu. Necelé tři sekundy za ní však odstartuje dnes čtvrtá Běloruska Darja Domračevová, jež jako jediná dokázala zaběhnout lepší čas než Eckhoffová, ale musela na jeden trestný okruh. Šest sekund po Vítkové vyběhne Francouzka Anais Bescondová.

Společně s Vítkovou se ve stíhačce představí ještě tři Češky. Jessica Jislová si dnes patnáctým místem zajela maximum v SP, Eva Puskarčíková byla třiadvacátá a Markéta Davidová šestačtyřicátá. Do stíhačky neprošly 71. Veronika Zvařičová a Lucie Charvátová, jež závod po šesti chybách na střelnici nedokončila.

V pátek jedou sprint muži.

autoři: Petr Paseka, Sport | 18. 1. 2018 15:32

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama