Lotyšský biatlonista přijde o titul mistra Evropy, zmeškal dopingové kontroly

ČTK ČTK
17. 9. 2021 18:32
Lotyšský biatlonista Andrejs Rastorgujevs nesmí kvůli porušení dopingových pravidel 18 měsíců závodit.
Stíhací závod biatlonistů na ZOH 2018 v Pchjongčchangu: Michal Krčmář a Andrejs Rastorgujevs vpravo v pozadí
Stíhací závod biatlonistů na ZOH 2018 v Pchjongčchangu: Michal Krčmář a Andrejs Rastorgujevs vpravo v pozadí | Foto: ASC Dukla/Ivana Roháčková

Sportovní arbitráž CAS potvrdila trest, který trojnásobnému evropskému šampionovi udělila mezinárodní biatlonová unie IBU za to, že třikrát během jednoho roku řádně nenahlásil místo pobytu a zmeškal tak dopingové kontroly.

Třiatřicetiletý Rastorgujevs měl předběžně zastavenou činnost od březnového dílu Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Diskvalifikován nyní bude zpětně ze všech soutěží od 1. července 2020.

Mimo jiné tak přijde o evropský titul z letošního šampionátu v polských Dusznikách-Zdróji, kde vyhrál vytrvalostní závod. Na únorovém mistrovství světa v Pokljuce byl patnáctý ve sprintu a desátý v následné stíhačce.

Rastorgujevs zmeškal první dopingový test v říjnu 2019 a druhý v červnu 2020. Jako chybu sportovce nyní arbitr CAS vyhodnotil i sporný třetí případ ze září 2020, kdy podle soudu neposkytl dostatečné informace. Místo maximálního dvouletého trestu mu ale udělil zkrácený osmnáctiměsíční distanc.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy