Fourcade obdivuje návštěvu v Novém Městě: Sám nevím, jestli jsem takový fanoušek biatlonu jako Češi

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
14. 12. 2016 6:04
Velká biatlonová show je tady. Už ve čtvrtek vyjedou v Novém Městě na Moravě závodníci ke sprinterským soubojům. Mělo by je povzbuzovat až 30 tisíc fanoušků, takové publikum obdivují i sami sportovci včetně momentálně nejlepšího biatlonisty světa Martina Fourcada.
Fanoušci v Novém Městě na Moravě
Fanoušci v Novém Městě na Moravě | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Nové Město na Moravě – Už ve čtvrtek začne v Novém Městě na Moravě velká biatlonová show, na kterou se těší jak čeští fanoušci, tak i samotní závodníci. Na třetí díl Světového poháru čekají pořadatelé návštěvu kolem 30 tisíc lidí a takové publikum nemívají biatlonisté v zádech moc často.

Však si toho pořádně považuje i loňský držitel velkého křišťálového glóbu Francouz Martin Fourcade. Hned v pondělí večer po příjezdu do Nového Města připíchl na sociální sítě fotku montovaných tribun a připsal poznámku, že si sám není jistý, jestli je natolik velký fanoušek biatlonu, že by se spolu s 30 tisíci Čechy posadil na takový stadion.

V úterý už přidal obrázek přímo ze střelnice. "To bude obrovský kotel," připsal k tomu.

Těší se ale pochopitelně i Češi. Benjamínek a nová tvář v ženském týmu Markéta Davidová si užívala ranního rozbřesku na Vysočině.

Pohádkové ráno💙 #wintertime

Fotka zveřejněná uživatelem Markéta Davidová (@makulaa),

Celý český tým natočil i speciální spot, který na závody zve. "Teď už se jedou ty závody v Novém Městě, ale ještě mi to připomeňte," vtipkuje v něm na svůj účet Gabriela Koukalová.

"Naposledy jste mi v Novém Městě pomohli k medaili, mohli bychom si to zopakovat, co?" hlásí zase Veronika Vítková, která si tam v loňském únoru vyjela bronz. A právě sprinterskými souboji bude program ve čtvrtek začínat.

Připomeňte si, jak to v Novém Městě naposledy při Světovém poháru v biatlonu vypadalo:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě autobusu v Pákistánu zemřelo 26 lidí, dalších 12 je zraněných

Nejméně 26 lidí zemřelo a 12 osob utrpělo zranění, když v neděli zřejmě kvůli poruše brzd narazil autobus do skály na horské silnici v Pákistánu. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Kjódó. Nehoda se stala v hornaté oblasti na severozápadě země asi 390 kilometrů severně od metropole Islámábád. Podle jednoho z místních policejních důstojníků čelí záchranáři ve složitému terénu obtížím, neboť nemají dostatek potřebného vybavení. Přeživší, mezi kterými jsou i ženy a děti, nicméně již převezli do blízké nemocnice

Zdroj: ČTK
Další zprávy