Další medaile pro český biatlon. Ke zlatu přidal Hornig na ME stříbro ve sprintu

Sport ČTK Sport, ČTK
12. 3. 2020 17:00
Po triumfu ve vytrvalostním závodu získal biatlonista Vítězslav Hornig na mistrovství Evropy juniorů další medaili. Ve sprintu si doběhl v rakouském Hochfilzenu pro stříbro.
Vítězslav Hornig
Vítězslav Hornig | Foto: ČTK

Po jednom trestném kole prohrál o 21 sekund se Slovincem s českými kořeny Alexem Cisarem, jenž střílel bezchybně.

"Na mé straně bylo dnes především štěstí, a to už při losu. Běžel jsem hned v úvodu, kdy trať byla první dvě kola ještě ve slušném stavu, než se začala hodně zpomalovat a bořit," řekl Hornig.

Tereza Voborníková skončila i dnes těsně pod stupni vítězů čtvrtá, od bronzu ji dělily tři vteřiny.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy