Šampaňská sprcha, karamboly a fanoušci v bahně. To byl biatlon na Vysočině

Michal Šlesingr se loučil s dlouhou a úspěšnou kariérou. To ale rozhodně nebylo všechno, co se od čtvrtka do neděle ve Vysočina aréně odehrálo.
Hodně smíchu, ale také hodně slz přineslo loučení s Michalem Šlesingrem. Trojnásobný medailista ze světových šampionátů musel překonat zklamání z prázdných tribun a dát sbohem bohaté kariéře.
Ve Vysočina aréně se hodně padalo, především ve slavné "Bouškově zatáčce" pojmenované právě po Šlesingrovi. Tahle nepříjemná kolize s Němkou Preussovou v závodu s hromadným startem ale potkala Markétu Davidovou na jiném místě.
Davidová zazářila hned ve čtvrtek ve sprintu. Potřetí v sezoně dokázala v nejkratší disciplíně dosáhnout na třetí místo. A tak létala vzduchem...
A nebyla sama. Nad hlavami týmových kolegů se samozřejmě v sobotu ocitl také Michal Šlesingr.
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sport Sport, Luboš Vácha, (C) Český biatlon, Petr Slavík
10. 3. 2020 6:10
Smutné biatlonové závody bez atmosféry, dojemné loučení Michala Šlesingra, spoustu pádů a vynikající úspěchy Markéty Davidové a Michala Krčmáře nabídl dlouho očekávaný prodloužený víkend v Novém Městě na Moravě. Podívejte se na nejlepší fotografie.
 

Právě se děje

před 1 minutou

Libyjská vláda uznávaná OSN získala plnou kontrolu nad Tripolisem, jednotky maršála Haftara se stahují

Ozbrojené síly loajální libyjské vládě premiéra Fáize Sarrádže, která má podporu OSN, oznámily, že získaly úplnou kontrolu nad hlavním městem Tripolisem, informuje agentura Reuters. Armádní zdroj z řad východolibyjských jednotek polního maršála Chalífy Haftara (LNA) potvrdil, že LNA se z města stahuje.

Síly vlády národní jednoty (GNA) premiéra Sarrádže vydaly prohlášení, v němž sdělily, že mají plnou kontrolu nad administrativní oblastí Tripolisu. Jiný zdroj z řad LNA potvrdil, že jednotky LNA se do konce středy z Tripolisu zcela stáhnou a přesunou se do města nedaleko od Tarhúny, své hlavní základny na západě země.

Zprávě o plné kontrole nad Tripolisem předcházelo středeční oznámení sil podporujících GNA o tom, že získaly zpět mezinárodní letiště. To měly od roku 2019 pod kontrolou rivalské jednotky maršála Haftara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy