Charvátová musela znovu na trestné kolo, i tak si Češky vyjely solidní šesté místo

Sport ČTK Sport, ČTK
16. 1. 2021 16:55
České biatlonistky skončily i přes trestné kolo Lucie Charvátové šesté ve štafetě Světového poháru v Oberhofu a dosáhly nejlepšího výsledku od loňského mistrovství světa.
Lucie Charvátová při SP v Oberhofu
Lucie Charvátová při SP v Oberhofu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Po položkách Evy Puskarčíkové, Jessicy Jislové a Markéty Davidové měly Češky na dohled i stupně vítězů. Charvátová se ale v týmovém závodu znovu nevyhnula trestnému kolu a do cíle dojela dvě minuty po vítězkách.

České reprezentantky výrazně vylepšily dvě jedenáctá místa z této sezony a lépe skončily naposledy na šampionátu loni v únoru v italské Anterselvě, kde byly čtvrté.

Puskarčíková na každé položce jednou dobíjela a předávala jedenáctá. Jislová zvládla střelbu s jedním dobíjením vleže, přesně mířila při stojce a chvilku jela šestá. Předávala jako devátá na dohled od čtvrtých Rusek. "Stojka mě hodně potěšila, z toho mám dneska radost," pochvalovala si Jislová.

Davidová vleže střílela čistě a vstoje jednou opravovala. Ze střelnice odjížděla pátá a na stejném místě v boji o bronz předala Charvátové. "Byla jsem ráda, že to holky dobře rozjely a mohly jsme bojovat o přední příčky," řekla Davidová.

Charvátová vleže minula první i druhou ránu, pak se srovnala a držela páté místo. Při stojce ale jeden terč ani na tři náhradní náboje netrefila a musela na trestné kolo. Před ni se dostaly Francouzky, ale zůstala před Norkami, které jely dvě trestná kola.

Zvítězilo Německo před Běloruskem a Švédskem.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Ženy - štafeta (4×6 km):

1. Německo (Hinzová, Hettichová, Herrmannová, Preussová) 1:14:31,5 (0 trest. okruhů + 5 dobíjení), 2. Bělorusko (Krjuková, Alimbekavová, Solaová, Kručinkinová) -17,4 (0+9), 3. Švédsko (Brorssonová, Perssonová, E. Öbergová, H. Öbergová) -35,7 (0+5), 4. Rusko -42,5 (1+7), 5. Francie -1:48,2 (2+10), 6. Česko (Puskarčíková, Jislová, Davidová, Charvátová) -2:01,4 (1+9).

 

Právě se děje

Další zprávy