Bez Koukalové, ale s vdanou Puskarčíkovou. Biatlonistky začaly přípravu na Mallorce

Sport Sport
14. 5. 2019 11:01
Konec dovolených nebo svatebních cest. České biatlonistky se pustily znovu do práce. Přípravu na další zimní sezonu zahájily pěkně v teple na španělské Mallorce.
České biatlonistky na Mallorce
České biatlonistky na Mallorce | Foto: instagram

Po ne úplně zdařilých výkonech z předchozího ročníku Světového poháru má norský trenér českých dívek Egil Gjelland v plánu změny v přípravě. Zatím ale všichni nabírají hlavně kondici.

"Jsou tu perfektní trasy na kola i na kolečkové lyže. Byli jsme si zaběhat v horách. Zkusili jsme i moře, ale to je ještě studené," prozradil na webu českého biatlonu asistent trenéra Jiří Holubec.

V době, kdy se spekuluje o návratu bývalé světové šampionky Gabriely Koukalové, vyrazilo na španělský ostrov pět českých biatlonistek. Markéta Davidová, Veronika Vítková, Lucie Charvátová, Ludmila Horká a čerstvě provdaná Eva Kristejn Puskarčíková. 

Program je zatím jasný. Až čtyři hodiny tráví biatlonistky na kole, k tomu si přidávají výjezdy na kolečkových lyžích, klasický běh nebo posilovnu. 

"Vybíráme si klidnější místa. Provoz trochu je, ale zatím nás nikdo nevyhnal a všechno šlape," libuje si Holubec.

Navzdory sportovnímu tempu a soustředění si Češky nenechají ujít právě probíhající mistrovství světa v hokeji a po večerech koukají na zápasy. 

"Internet tu není tak silný, ale pokoušíme se. Viděli jsme zápas proti Švédsku, i když to byla trochu sekaná," dodal s úsměvem Holubec.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Summit NATO vyjádří Česku solidaritu ve sporu s Ruskem, řekl ministr Kulhánek

Lídři zemí Severoatlantické aliance na pondělním summitu v Bruselu vyjádří solidaritu České republice v diplomatické při s Ruskem, kterou vyvolala kauza Vrbětice. Českým novinářům to před odpoledním jednáním řekl ministr zahraničí Jakub Kulhánek. Společná reakce na agresivní chování Moskvy ke spojeneckým i partnerským zemím bude jedním z důležitých témat dnešní schůzky aliančních prezidentů a premiérů.

Státy NATO již Česku vyslovily podporu krátce po dubnovém zveřejnění závěrů českých tajných služeb o účasti ruské vojenské rozvědky GRU na výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. Nyní se podle Kulhánka k útoku a následné diplomatické roztržce vyjádří i političtí vůdci spojeneckých zemí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy