Zázrak v Pekingu, punk i dva velké mateřské návraty. To byla kariéra Špotákové

Ondřej Zoubek Dan Poláček Ondřej Zoubek, Dan Poláček
Aktualizováno 18. 9. 2022 11:30
Barbora Špotáková před týdnem uzavřela fenomenální kariéru. Mezi oštěpařkami vyhrála, co se dalo, a srdce fanoušků si vedle svých výkonů získala i upřímným vystupováním. Projděte si velkou fotogalerii mapující cestu české atletické královny.
Tak vypadala sportovní kariéra oštěpařky Barbory Špotákové, která v pátek 9. 9. 2022 oznámila konec se závoděním.
Tak vypadala sportovní kariéra oštěpařky Barbory Špotákové, která v pátek 9. 9. 2022 oznámila konec se závoděním. | Foto: Profimedia, LEBEDA PAVEL / CNC

Barbora Špotáková se narodila v Jablonci, ale sportovní gymnázium už studovala v Praze. V atletice začínala coby nadějná vícebojařka. Na juniorském mistrovství světa v Chile v roce 2000 skončila čtvrtá, vítězkou byla tehdy Carolina Klüftová.

Následně si Špotáková na devět měsíců vyzkoušela studium v Americe, jenže na univerzitě v Minnesotě měla problémy s holení a zaměřila se více na oštěp.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 25 minutami

Zeman a katarský emír podepsali dohodu o spolupráci, vznikne i ambasáda v Česku

Prezident Miloš Zeman a katarský emír Tamim bin Hamad Sání v Praze podepsali dohodu o ekonomické spolupráci, po notifikaci Evropskou komisí též schválí dohodu o ochraně investic. Na tiskové konferenci po středečním jednání to řekl Zeman. Dotkli se také otázky katarského velvyslanectví v Česku, podle emíra bude otevřeno v krátké době, pravděpodobně v nadcházejících měsících.

Už dříve byla podle Zemana uzavřena dohoda o zabránění dvojího zdanění. "Vedle přímé linky mezi Prahou a Dauhá je perspektiva v nejbližší době zřídit velvyslanectví Kataru v Česku, naše velvyslanectví v Dauhá již funguje," uvedl Zeman. Ocenil přátelskou diskusi a věří, že státníci položili základ budoucí strategické, tedy dlouhodobé spolupráce.

Tamim bin Hamad Sání uvedl, že vztahy jsou sice mimořádně kvalitní, ale obchodní výměna a společné investice zatím nedosahují dostatečné výše. Se Zemanem hovořili také o spolupráci ve zdravotnictví či energetice.

Ambasáda Kataru v Česku by podle emíra měla být otevřena v nadcházejících měsících. Katarský velvyslanec pro Česko nyní sídlí v Berlíně.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Kontroly na hranicích se Slovenskem budou pokračovat do 28. října, počet migrantů klesá

Česko prodlouží kontroly na státní hranici se Slovenskem o dalších 20 dní, schválila vláda. Původně platily do 8. října, nově tomu tak bude do 28. října včetně, oznámil vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Doposud podle Rakušana opatření přineslo jasné výsledky, trend ukazuje, že příliv migrantů klesá, uvedl. Zmínil hlavně počty zadržených převaděčů.

Podle dosavadních údajů policisté od počátku kontrol prověřili přes 145 tisíc lidí, odhalili zhruba 1450 migrantů a zajistili 39 převaděčů. Na Slovensko vrátili zhruba 450 migrantů a podmínky pro vstup do Česka podle nich nesplnilo přes 500 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy