Argentinský fotbal a reprezentace

Argentina je stejně jako celá Jižní Amerika fotbalu zaslíbená a do velké míry se o to zasloužily i výkony patrně nejlepšího fotbalisty současnosti, barcelonského Lionela Messiho.

Ačkoliv se ale vedle kapitána Messiho národní tým přímo hemží světovými hvězdami (Carlos Tévez, Sergio Agüero, Ezequiel Lavezzi), na mezinárodní scéně se Argentinci trápí a od roku 1993 (Copa America) nevyhráli žádnou větší trofej.

Nejblíže k ní byli na MS 2014, kde ve finále podlehli Německu 0:1.

Nejvyšší soutěží v Argentině je Primera División, kterou v poslední sezoně 2016  vyhrál celek Lanús

Argentinský fotbalista Zabaleta ukončil kariéru

Bývalý argentinský fotbalový reprezentant Pablo Zabaleta ukončil po 18 letech kariéru. Pětatřicetiletý obránce, jemuž v létě vypršela smlouva ve West Hamu, původně plánoval návrat do Espaňolu, nyní ale na Twitteru ohlásil odchod do fotbalového důchodu.

Zabaleta přišel z Espaňolu do Anglie v roce 2008 a devět sezon působil v Manchesteru City, za který odehrál 333 zápasů a dal 12 gólů. S klubem vybojoval mimo jiné dva ligové tituly.

V roce 2017 přestoupil do West Hamu, kde se potkal s Tomášem Součkem. V národním týmu nasbíral 58 startů.

"Byly to úžasné roky, které mi daly možnost užít si nezapomenutelné chvíle. Navždy budu vděčný všem, kteří se mnou tu cestu sdíleli, klubům, spoluhráčům a především mé rodině a přátelům," napsal Zabaleta.

Němci vedli nad Argentinou o dva góly, nakonec remizovali

Němečtí fotbalisté neudrželi v přípravném utkání s Argentinou dvoubrankový náskok a prestižní duel výrazně oslabených rivalů skončil v Dortmundu nerozhodně 2:2. Domácím v prvním poločase vypracovali v rozmezí sedmi minut vedení Serge Gnagbry a Kai Havertz, po změně stran snížil náhradník Lucas Alario a pět minut před koncem vyrovnal při reprezentačním debutu Lucas Ocampos.