Argentinský fotbal a reprezentace

Argentina je stejně jako celá Jižní Amerika fotbalu zaslíbená a do velké míry se o to zasloužily i výkony patrně nejlepšího fotbalisty současnosti, barcelonského Lionela Messiho.

Ačkoliv se ale vedle kapitána Messiho národní tým přímo hemží světovými hvězdami (Carlos Tévez, Sergio Agüero, Ezequiel Lavezzi), na mezinárodní scéně se Argentinci trápí a od roku 1993 (Copa America) nevyhráli žádnou větší trofej.

Nejblíže k ní byli na MS 2014, kde ve finále podlehli Německu 0:1.

Nejvyšší soutěží v Argentině je Primera División, kterou v poslední sezoně 2016  vyhrál celek Lanús

Nejdříve děti, pak fotbal. Fanoušek nesmí kvůli neplacení výživného na stadion
Zahraniční ligy

Soud se rozhodl zasáhnout argentinského fanouška Huga Federica Suáreze na citlivém místě, protože své bývalé manželce dlužil alimenty za celý rok.

Němci vedli nad Argentinou o dva góly, nakonec remizovali

Němečtí fotbalisté neudrželi v přípravném utkání s Argentinou dvoubrankový náskok a prestižní duel výrazně oslabených rivalů skončil v Dortmundu nerozhodně 2:2. Domácím v prvním poločase vypracovali v rozmezí sedmi minut vedení Serge Gnagbry a Kai Havertz, po změně stran snížil náhradník Lucas Alario a pět minut před koncem vyrovnal při reprezentačním debutu Lucas Ocampos.

Členové bezpečnostní firmy půjdou za šíření fotografií zesnulého Saly do vězení

V britském Swindonu byli odsouzeni k několikaměsíčním trestům vězení dva lidé, kteří rozšířili na sociální sítě záběry zesnulého fotbalisty Saly.
Argentinec Martínez dal Mexiku hattrick za 22 minut, neporazitelnost Brazílie končí
Fotbal

Útočník Interu Milán Lautaro Martínez nastřílel v úterý během 22 minut hattrick Mexiku a přispěl v přípravném utkání k výhře fotbalistů Argentiny 4:0.
Messi dostal trest za zkrat na Copě América. Tři měsíce nesmí reprezentovat
Fotbal

Kapitán argentinské fotbalové reprezentace Lionel Messi dostal tříměsíční zákaz startu v mezistátních utkáních.
Sedmnáctiletý brankář zemřel po oslavě chycené penalty. Do nemocnice ho vezl náklaďák
Fotbal

"Byl radostí bez sebe, protože právě zlikvidoval penaltu, a začal slavit. Pak se najednou zhroutil na trávník," popsal svědek, jak k tragédii došlo.
"Neměli bychom se podílet na korupci." Messi bojkotoval ceremoniál a kritizoval sudí
Fotbal

Kapitán argentinských fotbalistů Lionel Messi po vyloučení v zápase o bronz na Copě América kritizoval rozhodčí a bojkotoval medailový ceremoniál.
Messi zařídil gól a pak viděl červenou, Argentina přesto bere z Copy América bronz
Fotbal

Lionel Messi se sice ani letos nedočkal s Argentinou velkého titulu, národní tým ale nasměroval alespoň k třetímu místu na letošní Copě Américe.
Penalty neviděli, zato nám pískali všechno, rozčiloval se Messi na rozhodčí
Fotbal

Útočník Lionel Messi po porážce argentinských fotbalistů v semifinále mistrovství Jižní Ameriky s domácí Brazílií ostře zkritizoval rozhodčí.
Trávník byl ostudný, míč skákal jako králík, kritizoval Messi podmínky Copa América
Fotbal

Kapitán argentinských fotbalistů Lionel Messi po postupu do semifinále jihoamerického šampionátu zkritizoval kvalitu hrací plochy.
Chystá se třaskavý duel. Argentina na Copě zdolala Venezuelu a vyzve Brazílii
Fotbal

Zápas v Riu de Janeiro rozhodli svými brankami Lautaro Martínez a Giovani Lo Celso. V semifinále Copy América narazí Argentina na Brazílii.
Argentina se vyhnula ostudě. Díky vítězství nad Katarem na Copa América postoupila
Fotbal

Fotbalisté Argentiny porazili v závěrečném utkání základní skupiny B jihoamerického šampionátu 2:0 Katar.
Messi a spol. zase zklamali a vděčí penaltě za to, že s Paraguayí získali alespoň bod
Fotbal

Poté, co Argentinci na úvod podlehli 0:2 Kolumbii, jsou ve skupině B poslední o skóre za Katarem a postup do čtvrtfinále nemají ve svých rukách.
Kolumbie překvapila favorita. Messiho Argentina na úvod Copy América prohrála
Fotbal

Fotbalisté Kolumbie v úvodním utkání skupiny B porazili Argentinu 2:0. Připsali si tak první výhru nad dvojnásobnými mistry světa po dvanácti letech.
V generálce na Copa América zářili Messi i Suárez
Fotbal

Fotbalistům Argentiny a Uruguaye se vydařily generálky na jihoamerický šampionát, který začne v pátek v Brazílii.
Šílené. Fotbalovou rozhodčí polili fanoušci v Argentině vařící vodou
Fotbal

Rozzuření "příznivci" se asistence rozhodčí Rosaně Pazové pomstili za chybu, kterou udělala její kolegyně.
Messi musel při návratu do argentinského týmu skousnout porážku od Venezuely
Fotbal

Utkání se hrálo ve Španělsku na stadionu Atlética Madrid. Argentinu ještě čeká v úterý přípravný souboj s Marokem.
Na pohřeb tragicky zesnulého fotbalisty Saly přišly v Argentině tisíce lidí

Kromě rodičů a přátel nechyběli ani zástupci Nantes a Cardiffu, kam v lednu hráč přestoupil.
Konec nadějí. Pátrací tým našel vrak letadla, v němž cestoval fotbalista Sala

Speciální pátrací tým našel podle agentury AFP vrak letadla, v němž cestoval argentinský fotbalista Emiliano Sala.
Přece jen proti Messimu? Češi znovu vyjednávají o přípravném zápase s Argentinou
Reprezentace

Argentina chtěla hrát s českou reprezentací už 26. března v Drážďanech. FAČR však preferovala zápas doma, proto se dohodla s Brazílií.