Amerika mi přináší štěstí, říká Ammann

kub
14. 2. 2010 14:45
Schlierenzauer: Nejsem mašina na vítězství
Simon Ammann
Simon Ammann | Foto: Reuters

Whistler - Už třetí olympijské zlato si na americkém kontinentu v sobotu vyskákal Švýcar Simon Ammann.

Před osmi lety v americkém Salt Lake City zvítězil jak na středním, tak na velkém můstku. Nyní má našlápnuto k repete, půlku porce už má splněnou.

Vlastně má splněno už dávno, ale proč nevyužít skvělou formu k rekordnímu zisku...

Dokázal porazit ambiciózní rakouskou kavalérii i stále doufající veterány Malysze a Ahonena.

Čtěte také: První olympijské zlato má Ammann. Koudelka je dvanáctý

"Malysz i Schlierenzauer bojovali parádně, ale je vidět, že Amerika je šťastná právě pro mě," vysvětluje si svůj úspěch Ammann.

Zatímco v Salt Lake City připravil "létající Harry Potter" svým dvojnásobným triumfem všem obrovský šok, nyní je dlouhodobě považován za špičkového favorita.

"V Salt Lake City byla má hlava prázdná, byl jsem zelenáč. Teď už jsem šel do závodu s tím, že si své schopnosti a sílu plně uvědomuji," řekl švýcarský skokan.

Druhý v pořadí Adam Malysz do posledního skoku Ammanna doufal ve své první olympijské zlato, ale Švýcar doplachtil suverénně nejdále i v druhém kole.

"Na zlato nebyla šance," komentoval výsledek smířeně. "Ammann má skvělý odraz a velkou sílu, se kterou automaticky provádí každý skok," pochválil svého soupeře. S vidinou šancí v závodě na velkém můstku však "polský orel" upozorňuje: "Ještě jsem neřekl poslední slovo, stále chci bojovat o zlato."

Rozporuplný den prožil Gregor Schlierenzauer, favorit z největších, obsadil po prvním kole až sedmé místo. Nakonec se však na svou první olympijskou medailovou příčku vydrápal a bere bronz.

"Ne vždy se vyhraje. Vím, že očekávání mého úspěchu jsou v Rakousku ohromné, ale tentokrát byli Simon s Adamem prostě lepší," uznal mladý Rakušan.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Polský výrobce léčiv Polpharma chce převzít českou Zentivu, píše Reuters

Největší polský výrobce léčiv Polpharma pracuje na nabídce na převzetí českého rivala Zentiva za čtyři miliardy dolarů. Uvedly to zdroje agentury Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy