Adamczyková uzavřela Světový pohár pátým místem, glóbus má Trespeuchová

ČTK ČTK
24. 3. 2024 18:38
Snowboardcrossařka Eva Adamczyková uzavřela Světový pohár pátou příčkou v Mont-Sainte-Anne. Stejně jako v sobotu ovládla v Kanadě malé finále. Poslední závod sezony vyhrála Britka Charlotte Bankesová. V celkovém hodnocení seriálu byla nejlepší Francouzka Chloé Trespeuchová. Na sobotní překvapivé třetí místo nenavázal Radek Houser, jenž tentokrát vypadl v osmifinále.
Eva Adamczyková
Eva Adamczyková | Foto: Reuters

Adamczyková počtvrté za sebou nedosáhla na medaili. Úřadující mistryně světa hladce vyhrála čtvrtfinále a dlouho sahala po postupu také v semifinále, jenže po závěrečném skoku se v cílové rovince propadla na třetí příčku těsně za Australanku Josie Baffovou a Trespeuchovou.

Olympijská vítězka ze Soči 2014 tak znovu jela malé finále. Potřetí z posledních čtyř závodů ho vyhrála. Tentokrát se do čela dostala v první klopené zatáčce. Dotírající Francouzka Julia Pereiraová de Sousa Mabileauová pak upadla a zpomalila i další soupeřky, takže si česká reprezentantka bez problémů dojela pro celkovou pátou příčku.

Stejná pozice jí patří i v konečném pořadí SP za sezonu, jejíž úvod vynechala kvůli účasti v taneční soutěži. Křišťálový glóbus poprvé získala Trespeuchová, které k tomu stačilo dnešní čtvrté místo. Před ní vedle vítězné Bankesové dojely ještě Italka Michela Moioliová a Australanka Baffová.

Do osmifinále závodu mužů se z předkola probojovali Houser a Kryštof Choura, ale pro oba bylo první kolo konečnou. Celkový triumf v seriálu potvrdil dalším vítězstvím na domácí půdě Kanaďan Eliot Grondin. Stejně jako v sobotu byl za ním druhý Australan Cameron Bolton. Třetí příčku tentokrát obsadil Němec Leon Ulbricht.

Nejlepším českým mužem v celkovém hodnocení Světového poháru byl šestadvacátý Choura.

 

Právě se děje

Další zprávy