Nejnovější sportovní události
před 8 hodinami

První sjezd v nové sezoně SP lyžařek vyhrála Italka Goggiaová

První sjezd v nové sezoně Světového poháru v Lake Louise vyhrála italská lyžařka Sofia Goggiová. Druhá za obhájkyní malého glóbu byla Corinne Suterová ze Švýcarska.

Třicetiletá Goggiaová vyhrála s náskokem čtyř setin a připsala si osmnácté dílčí vítězství v seriálu v kariéře. Pro třetí místo si se ztrátou šesti setin dojela Cornelia Hütterová z Rakouska.

před 11 hodinami

Italská policie identifikovala řidiče, který přejel bývalého cyklistu Rebellina

Italská policie identifikovala řidiče, který přejel bývalého cyklistu Davideho Rebellina. Podle agentury SID šlo o německého občana, jenž ale po návratu domů nemohl být kvůli rozdílným zákonům zadržen.

Jednapadesátiletý Rebellin zemřel poté, co ho při tréninku nedaleko Vicenzy srazil nákladní vůz. Podle vyšetřovatelů řidič zastavil, šel se na ležícího cyklistu podívat a poté z místa odjel.

Policie řidiče identifikovala díky záběrům z bezpečnostních kamer a fotografií a videí, která pořídili svědci nehody. Muž se ale mezitím vrátil do Německa, kde byl posléze vypátrán.

Řidič, který v minulosti řídil pod vlivem alkoholu a v roce 2001 už jednou od nehody ujel, zatím nebyl zadržen. Podle médií proto, že německé zákony neznají italskou klasifikaci trestného činu.

před 16 hodinami

Lyžařka Janatová doběhla na SP v Lillehammeru třináctá, Novák byl čtrnáctý

Běžkyně na lyžích Kateřina Janatová obsadila na Světovém poháru v Lillehammeru 13. místo v závodě na deset kilometrů volnou technikou. Jen o příčku hůře skončil mezi muži na stejné trati Michal Novák. Další česká reprezentantka Tereza Beranová bodovala na 41. místě. Závod žen vyhrála Američanka Jessie Digginsová, mužům v Norsku dominovali domácí běžci v čele s Iverem Andersenem.

Janatová za Digginsovou zaostala o 41,5 sekundy, Beranová ztratila 2:19 minuty. Lepší z českých závodnic dnes zahajovala sezonu, protože úvodní závody v Ruce vynechala. Byla nadšená. "Dneska to za mě bylo skvělé. Cítila jsem se moc dobře," pochvalovala si v nahrávce pro média.