ČMPR začal novou sezonu na východě Čech. Rallye Králíky ovládl loňský vítěz

Prokop Siwek
28. 4. 2024 12:11
Úvodní podnik Českomoravského poháru rallye (ČMPR) jasně ovládl Karel Kupec ve Škodě Fabia R5.
Karel Kupec, Škoda Fabia R5 během Rallye Králíky 2024
Karel Kupec, Škoda Fabia R5 během Rallye Králíky 2024 | Foto: Tereza Foltová

Populární šampionát v automobilových soutěžích odstartoval v sobotu prvním dílem s novým centrem v horském resortu Buková hora v Červené Vodě.

Jako suverén se ukázal Karel Kupec junior s navigátorem Dannym Perseinem, který se Škodou Fabia R5 nenašel přemožitele v žádné z osmi vypsaných rychlostních zkoušek.

Loňský vítěz měl v cíli náskok více než dvou minut před posádkou Daniel Suk, Vladimír Štindl v Subaru Impreza. Třetí skončila dvojice Petra a Olga Zedníkových, která s Fordem Fiesta Rally2 obhajuje titul v ČMPR.

Soutěž vedla po čtyřech měřených úsecích, které se jely vždy dvakrát. Závodníci oceňovali zejména novinku v rozpisu, povedenou RZ Vysoký Potok - Červená Voda. Ta vedla i okolo vrcholu Jeřáb, jediné tisícovky Hanušovické vrchoviny.

Trať Rallye Králíky se skládala z 90 měřených kilometrů. Do soutěže vyrazilo 113 posádek, cílovou rampu vidělo 79 z nich.

Výsledky Rallye Králíky: 1. Kupec jun., Persein (Škoda Fabia R5) 55:28,6, 2. Suk, Štindl (Subaru Impreza STi N12) -2:05,5, 3. Zedník, Zedníková (Ford Fiesta Rally2) -2:24,4.

 

Právě se děje

Další zprávy