Vrbata v NHL potvrdil pozici nejlepšího českého střelce

24. 11. 2014 6:50
Radim Vrbata v souboji s obráncem Chicaga.
Radim Vrbata v souboji s obráncem Chicaga. | Foto: Reuters

New York - Nejlepší český střelec letošního ročníku NHL Radim Vrbata zaznamenal jubilejní desátý gól sezony, kterým pomohl Vancouveru k výhře 4:1 nad Chicagem.

Brankář Ondřej Pavelec si připsal prohru v pátém startu v řadě, když s Winnipegem podlehl St. Louis 2:4. V dalším zápase nedělního programu připravili čeští hráči Martin Erat a Zbyněk Michálek jediný gól Arizony, která prohrála na ledě Anaheimu 1:2.

Vrbata skóroval potřetí v řadě

Vrbata skóroval ve třetím zápase za sebou, když v čase 57:36 uklidnil domácí zvýšením vedení na 3:1 gólem z dorážky. V závěrečné minutě pak pečetil vítězství Canucks hlavní hrdina zápasu Jannik Hansen, který dosáhl svého prvního hattricku v soutěži. Člen čtvrté řady ofenzivním představením osladil tisící zápas v NHL Danielu Sedinovi.

St. Louis v utkání dvakrát smazalo jednobrankové manko. V prvním případě tečí Jadena Schwartze a ve druhém překonal Pavelce ze sólového úniku David Backes. O výhře Blues rozhodl paradoxně rodák z Winnipegu Ryan Reaves, který se prosadil v úvodu třetí třetiny z dorážky. Zbývajícímu zásahu, který vstřelil Paul Stastny, přihlížel český gólman ze střídačky, neboť Jets v závěru usilovali o srování v powerplay.

Nešťastný moment Zbyňka Michálka

Arizoně se stala osudná druhá třetina, kdy v rozmezí 35. až 38. minuty inkasovala oba góly. Při druhém gólu sehrál nešťastnou úlohu taky Michálek. Gólman Mike Smith za brankou upadl ve snaze zachytit nahozený kotouč a český obránce se poroučel k němu po souboji s Ryanem Keslerem, který volný puk přihrál skórujícímu Patricku Maroonovi. ,

Naději na bodový zisk vykřesali hosté ve 49. minutě: Erat převzal za brankou přihrávku Michálka a mezi kruhy našel volného Keitha Yandlea, jenž vstřelil kontaktní gól. Další branka už ale nepadla.

Debakl Montrealu v New Yorku

Ve zbývajícím utkání utrpěl lídr soutěže Montreal debakl 0:5 na ledě New Yorku Rangers. Všech dvanáct útočníků domácích si připsalo alespoň bod, což se hráčům Rangers povedlo naposledy v roce 1980.

Brankář Henrik Lundqvist pak potřeboval 21 zásahů ke čtvrté nule v sezoně. Čeští útočníci ve službách Montrealu Tomáš Plekanec a Jiří Sekáč byli shodně u jedné inkasované branky.

Výsledky NHL:

Winnipeg - St. Louis 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Branky: 10. Little, 30. Slater - 26. Schwartz, 38. Backes, 43. Reaves, 60. Stastny. Střely na branku: 30:29. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg necelých 58:37 minuty, inkasoval tři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 89,29 procenta. Diváci: 15.016. Hvězdy zápasu: 1. Steen, 2. Backes (oba St. Louis), 3. Wheeler (Winnipeg).

NY Rangers - Montreal 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky: 10. Moore, 21. Stepan, 36. St. Louis, 42. Hagelin, 56. Nash. Střely na branku: 34:21. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. St. Louis, 3. Moore (všichni NY Rangers).

Anaheim - Arizona 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Branky: 35. Palmieri, 38. Maroon - 49. Yandle (Erat, Z. Michálek). Střely na branku: 30:27. Diváci: 15.928. Hvězdy zápasu: 1. Maroon, 2. Kesler, 3. Palmieri (všichni Anaheim).

Vancouver - Chicago 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky: 14., 47. a 60. Hansen, 58. Vrbata - 28. Versteeg. Střely na branku: 30:25. Diváci: 18.663. Hvězdy zápasu: 1. Hansen, 2. Dorsett, 3. Horvat (všichni Vancouver).