Tým AS Řím přišel v závěru o tři body

ČTK
5. 3. 2006 22:39
Řím - Fotbalisté AS Řím přišli minutu před koncem utkání s Interem Milán o dvanáctou výhru za sebou. Tým z metropole, jenž i bez zraněného kapitána Franceska Tottiho stanovil minulý týden nový rekord italské ligy, remizoval 1:1 s Interem Milán.

Po jedenácti utkáních ukončil vítěznou sérii AS gólem na poslední chvíli Marco Materazzi.

Fotbalisté Fiorentiny zvítězili v dnešním utkání 28. kola italské ligy nad Sienou 2:1, těsnou výhru jim zajistil až v nastaveném čase Pazzini. Za Fiorentinu, která je v tabulce čtvrtá, odehrál celý zápas český stoper Tomáš Ujfaluši.

Jeho tým dostal do vedení už v 3. minutě Luca Toni, který si tak s 23  brankami upevnil první místo v tabulce střelců. Siena však dokázala v 15.  minutě vyrovnat a dlouho to vypadalo, že nerozhodný stav vydrží až do  konce, ale po gólu v nastavení se domácí přece mohli radovat ze tří bodů.

Zápas sousedů v tabulce Chievo - Lazio Řím skončil remízou. Hosté se  dostali v 32. minutě do vedení, ale Tribocchi stihl dvěma rychlými brankami  ještě do půle otočit výsledek. Po změně stran bylo lepším týmem Lazio a na  konečných 2:2 srovnal v 67. minutě z penalty Oddo.

Nedvěd se trefil, Juventus bodoval

Pavel Nedvěd se jako jediný trefil v zápase  na hřišti Sampdorie Janov a díky němu vedou fotbalisté Juventusu Turín dál italskou ligu s náskokem deseti bodů.

Nedvěd skóroval počtvrté v tomto ročníku Serie A a tentokrát netradičně hlavou po Mutuově přímém kopu. Postaral se tak o to, že Juventusu výsledkově vyšla generálka na úterní zápas osmifinále Ligy mistrů s Brémami, v němž jeho tým bude dohánět manko po prohře 2:3 v Německu.

V domácí soutěži turínský klub odrazil pokus AC Milán snížit rozdíl mezi nejlepšími týmy tabulky. Nejbližší pronásledovatelé Juventusu porazili díky třem trefám v závěrečné čtvrthodině Empoli.

Marcelo Danubio Zalayeta z Juvetusu (vlevo) bojuje o míč s Marco Zambonim ze Sampdorie Janov. | Foto: Reuters

Milánští střelci se probrali až v 76. minutě, kdy se poprvé trefil Inzaghi. Druhý gól brzy nato přidal střídající Ševčenko a Inzaghi poté skóre zpečetil. Český reprezentant Marek Jankulovski odehrál v dresu vítězů celé utkání.

Výsledky - 28. kolo:
AC Milán - Empoli 3:0 (76. a 86. Inzaghi, 80. Ševčenko), Sampdoria Janov - Juventus Turín 0:1 (69. Nedvěd), Udine - Ascoli 1:1 (77. Di Natale - 85. Domizzi z pen.), Livorno - Cagliari  0:1 (77. Suazo), Chievo - Lazio Řím 2:2 (42. a 45. Tribocchi - 32. Mauri,  67. Oddo z pen.), Lecce - Palermo 2:0 (54. Vučinič, 72. Giocornazzi),  Messina - Parma 0:1 (84. Bresciano), Treviso - Reggina 0:1 (90.+4 Amoruso),  Fiorentina - Siena 2:1 (3. Toni, 90.+1 Pazzini - 15. Vergassola), AS Řím -
Inter Milán 1:1 (9. Taddei - 89. Materazzi).

1. Juventus Turín 28 23 4 1 57:18 73
2. AC Milán 28 20 3 5 63:24 63
3. Inter Milán 28 18 5 5 52:22 59
4. Fiorentina 28 17 5 6 48:30 56
5. AS Řím 28 16 7 5 52:26 55
6. Livorno 28 11 11 6 29:27 44
7. Chievo 28 10 11 7 37:32 41