Slovan zdolal lídra z Nitry

ČTK
28. 2. 2006 21:25
Praha - Hokejisté Slovanu Bratislava porazili nečekaně v dnešním utkání 52. kola slovenské extraligy lídra tabulky Nitru. Vé Švédsku se střelecky daří útočníkovi Pavlovi Rosovi.

SLOVENSKO

Úřadující mistry, kterým aktuálně patří až sedmé místo, nasměroval dvěma góly k výhře 3:1 Zdeno Cíger, jenž se v lednu vrátil k hokeji po půlroční pauze.

Výsledky - 52. kolo:
Slovan Bratislava - Nitra 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 37. a 60. Cíger, 20. Devečka (Kucharczyk) - 58. Kolník. Rozhodčí: Lokšík - Müllner, M. Novák. Vyloučení: 7:11, navíc Kmeč a Švarný (oba Nitra) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 4428.

Skalica - Košice 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Branky: 44. Jarolín - 23. Török, 30. Kmiť, 54. Krayzel. Rozhodčí: Baluška - Pavlovič, Horínek. Vyloučení: 5:7, navíc Křetínsky (Skalica) 5 min. a do konce. Využití: 1:2. Diváci: 2100.

Martin - Liptovský Mikuláš 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 38. Koložváry (Podstavek), 48. Važan (Podstavek) - 31. a 58. Fatyka, 60. Šebo. Rozhodčí: J. Konc - Bulko, Mášik. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 2700.

Zvolen - Žilina 5:2 (3:1, 2:1, 0:0)
Branky: 2. a 9. Weissman, 14. Bonni, 38. Plavucha (Turek), 40. Turek - 1. Droppa, 25. Krajčí. Rozhodčí: D. Konc - Valach, Krpelec. Vyloučení: 9:6. Využití: 3:0. Diváci: 1600.

Dukla Trenčín - Poprad 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Branky: 21. a 58. Melichárek, 30. Kóňa, 60. Micka - 54. Kroták (J. Kopecký, Javín). Rozhodčí: Jonák - Mészáros, Tvrdoň. Vyloučení: 9:10, navíc Kútny - Škovira a Bambúch všichni 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1649.

FINSKO

Čeští hokejisté Ivan Huml a Vladimír Sičák rozhodli v dnešním utkání 51. kola finské ligy o výhře Turku nad Hämeenlinnou. Sičák nejprve vyrovnal ve druhé třetině na 2:2 a rovnou minutu po začátku prodloužení nahrál Humlovi na vítězný gól.

Výsledky - 51. kolo:
IFK Helsinky - Jokerit Helsinky 1:0, Ilves Tampere - Tappara Tampere 2:1, Jyväskylä - KalPa Kuopio 3:1, Kärpät Oulu - Blues Espoo 2:1 (za domácí Ujčík 1+0), Lukko Rauma - Ässät Pori 0:2, Pelicans Lahti - SaiPa Lappeenranta 1:6, TPS Turku - Hämeenlinna 3:2 v prodl. (za domácí Sičák 1+1, Huml 1+0).

ŠVÉDSKO

Český útočník Pavel Rosa  vstřelil ve svém sedmém utkání za Timru již čtvrtý gól, k plnému bodovému zisku v utkání s Frölundou to však nestačilo. Adama Svobodu v brance Timry překonal v prodloužení Markus Seikola a rozhodl o výhře úřadujících mistrů švédské ligy.

Výsledky - 47. kolo:
Timra - Frölunda 3:4 v prodl. (za domácí Rosa 1+0), Mora - Linköping 1:5, Djurgaarden - Lulea 3:3 po prodl. (za hosty Machulda 1+1), Färjestad - HV 71 0:1 v prodl., Leksand - MODO Hockey 2:3 (za domácí Kalla 0+1), Södertälje - Brynäs 2:3.

NĚMECKO

Oba čeští brankáři v německé lize vychytali v dnešním 48. kole svým týmům vítězství 5:3. Roman Čechmánek přispěl k výhře Hamburku nad Düsseldorfem, Tomáš Pöpperle se společně se spoluhráči z Eisbärenu Berlín radoval z vítězství v Krefeldu.

Výsledky - 48. kolo:
Hamburk - Düsseldorf 5:3, Mannheim - Iserlohn 5:2, Kassel - Hannover 2:3, Norimberk - Duisburg 3:1, Krefeld - Eisbären  Berlín 3:5, Ingolstadt - Kolín nad Rýnem 3:2 po sam. nájezdech, Frankfurt - Augsburg 4:6.

ŠVÝCARSKO

Český útočník Jan Hlaváč se v dnešním utkání 42. kola švýcarské ligy blýskl hattrickem, jímž přispěl k výhře Ženevy 3:1 nad posledním Langnau. Dvojnásobný mistr světa se trefil poprvé ve 33. minutě, zbylé dvě branky pak přidal v závěrečných sedmi minutách.

Jiný český útočník Josef Marha se podílel gólem na vysokém vítězství Davosu 8:2 nad Fribourgem. Jen o jednu branku méně nastříleli hráči vedoucího Bernu Luganu, za něž již nastoupil poražený účastník olympijského finále Ville Peltoten z Finska.

Výsledky - 42. kolo:
Davos - Fribourg 8:2 (za domácí Marha 1+0), Ženeva - Langnau 3:1 (Hlaváč 3+0), Lugano - Bern 2:7, Curych - Ambri/Piotta 4:4 po prodl., Zug - Basilej 2:4.

1. Bern           42 27 2 13 139:101  56
2. Lugano         42 24 6 12 157:113  54
3. Davos          42 22 5 15 129:105  49
 4. Rapperswil     41 19 6 16 122:113  44
5. Ambri/Piotta   42 20 2 20 136:124  42
6. Basilej        42 17 8 17 102:125  42
7. Zug            42 18 5 19 135:146  41
8. Curych         42 18 3 21 128:135  39