Neuvirth simuloval. NHL mu dala pokutu 2 tisíce dolarů

26. 2. 2015 8:15
Šestadvacetiletý Neuvirth upadl poté, co se do kontaktu s jeho maskou dostal přijíždějící Mike Santorelli. Ten byl vyloučen na dvě minuty za nedovolený atak gólmana.
Michal Neuvirth.
Michal Neuvirth. | Foto: Reuters

Buffalo - Český hokejový brankář Michal Neuvirth z Buffala byl potrestán v NHL pokutou ve výši dvou tisíc dolarů za nafilmovaný pád z nedělního duelu s Nashvillem.

Jednou už byl soutěží napomínán

Neuvirth už byl v této sezoně za podobný prohřešek v utkání proti Torontu z poloviny listopadu napomínán. Nyní už dostal odchovanec Ústí nad Labem za údajnou snahu získat pro svůj tým výhodu v podobě vyloučení soupeře finanční postih.

Neuvirth byl v duelu s Nashvillem, který Sabres prohráli 1:2 po samostatných nájezdech, vyhlášen první hvězdou zápasu. Stejně zazářil i při úterní výhře Buffala na ledě Columbusu 4:2.

Neuvirth se stal jedničkou Buffala

V této sezoně odchytal 25 zápasů s průměrem 2,95 obdržené branky na zápas a úspěšností zákroků 91,9 procenta. Na pozici aktuální jedničky nejhoršího týmu soutěže se posunul poté, co byl před dvěma týdny vyměněn Jhonas Enroth do Dallasu.