Neapol po další remíze přišla o třetí místo v lize

7. 12. 2014 15:09
Fotbalisté Neapole v italské lize potřetí za sebou jen remizovali, tentokrát s nováčkem z Empoli 2:2, a mohou přijít o třetí místo v tabulce. Ve čtvrtek hrají proti Spartě v Evropské lize.
Neapol v lize ztrácí body.
Neapol v lize ztrácí body. | Foto: Milan Kammermayer

Neapol- Fotbalisté Neapole v italské lize potřetí za sebou jen remizovali, tentokrát s nováčkem z Empoli 2:2, a přišli o třetí místo v tabulce. Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze si připsali čtvrtý nerozhodný výsledek po sobě, když na konci listopadu remizovali také v Evropské lize na hřišti pražské Sparty 0:0.

Na třetí místo se naopak vyšplhali hráči Janova, kteří porazili v dnešním šlágru 14. kola italské ligy doma AC Milán 1:0.

Janov využil toho, že se Milánu ani v této sezoně nedaří navázat na dřívější úspěchy. Hostující "Rossoneri" tentokrát sestřelil jejich bývalý hráč Luca Antonelli, který se prosadil ve 32. minutě po centru hlavou. Janovští bodovali v devátém ligovém utkání za sebou.

Neapol potvrdila, že se jí herně v poslední době nedaří, a proti nováčkovi soutěže musela po chybách v obraně dotahovat dvoubrankové manko. Zapata a střídající De Guzmán pak sice v rozmezí 67. až 72. minuty ztrátu dorovnali, ale vítězný gól už favorit navzdory dvěma gólovým šancím v závěru nepřidal.

Neapol sice v italské Serii A pojedenácté za sebou neprohrála, po šňůře tří remíz se ale může po dalších odpoledních zápasech propadnout až na páté místo tabulky.

14. kolo italské fotbalové ligy:

Neapol - Empoli 2:2 (67. Zapata, 72. De Guzmán - 19. Verdi, 53. Rugani), Bergamo - Cesena 3:2 (45.+1 Benalouane, 50. Stendardo, 52. Moralez - 31. a 43. Defrel), FC Janov - AC Milán 1:0 (32. Antonelli), Parma - Lazio Řím 1:2 (45. Palladino - 45.+3 Mauri, 59. Anderson),

20:45 Inter Milán - Udine.

1. Juventus Turín 14 11 2 1 30:5 35
2. AS Řím 14 10 2 2 27:11 32
3. FC Janov 14 7 5 2 20:12 26
4. Neapol 14 6 6 2 26:18 24
5. Lazio Řím 14 7 2 5 23:17 23
6. Sampdoria Janov 13 5 7 1 16:10 22
7. AC Milán 14 5 6 3 23:18 21