Leicester je mistrem! Tottenham proti Chelsea vedení neudržel

Aktualizováno 2. 5. 2016 23:17
Ani gól Harryho Kanea kohoutům radost nepřinesl.
Ani gól Harryho Kanea kohoutům radost nepřinesl. | Foto: Reuters

Londýn – Fotbalisté Leicesteru jsou poprvé za 132 let existence mistry anglické ligy. K historickému úspěchu jim v pondělí pomohl druhý Tottenham, který jen remizoval 2:2 na hřišti Chelsea a dvě kola před koncem ztrácí nedostižných sedm bodů.

Zápas jsme sledovali v online reportáži ZDE.

Po jednadvaceti letech tak nezískal titul tým z Londýna či Manchesteru. Navíc poprvé od roku 1978 se stalo, že některý z týmů získal titul poprvé. Tehdy to byl Nottingham Forest.

Leicester patřil před sezonou k outsiderům, ale prožil oslnivou sezonu. Jeho oslavy chtěl Tottenham v pondělí večer alespoň oddálit a měl k tomu blízko, když nad Chelsea vedl 2:0. Po změně stran ale o náskok přišel a Leicester mohl zahájit oslavy jedné z největších senzací v dějinách Premier League.

Ty probíhají v domě největší hvězdy týmu Jamieho Vardyho, kde sledoval celý tým zápas na Stamford Bridge v televizi. Chyběl u toho však trenér Claudio Ranieri, který byl v letadle cestou z Itálie.

Oslava přímo z Vardyho obýváku:

Hazard vystřelil Liškám titul

Chelsea sice už v podstatě o nic nehraje, ale nechtěla dopustit, aby její městský rival Tottenham získal titul, proto chtěla pomoci Leicesteru. Jenže přes obranu Kohoutů se dlouho těžko prosazovala. Naopak sama dělala chyby v rozehrávce, což hosté trestali.

V 35. minutě po rychlé kombinaci Eric Lamela vyslal kolmicí Harryho Kanea, který si pohlídal ofsajd, obešel brankáře a do prázdné branky vstřelil už 25. gól v sezoně. Navíc těsně před pauzou přišla další zbytečná ztráta domácích, Christian Eriksen našel Son Hung-mina a korejský záložník přidal druhou branku. Pro Eriksena to byla třináctá asistence v sezoně, což ho řadí na druhé místo za Mesuta Özila.

Ve druhé půli si však Chelsea vytvořila tlak a brzy se dočkala snížení gólem Garyho Cahilla po rohovém kopu. Hru navíc oživil střídající Eden Hazard a právě belgický záložník nakonec daroval Leicesteru titul. Sedm minut před koncem předvedl hezkou individuální akci, narazil si s Diegem Costou a parádní ranou do šibenice zařídil vyrovnání. Byl to pro něj první domácí gól v Premier League přesně po roce.

Sociální sítě okamžitě po závěrečném hvizdu zaplavily gratulace fotbalových osobností. "Gratuluji Leicesteru k historickému úspěchu," napsal na twitter český reprezentační gólman Petr Čech z Arsenalu. "Gratuluji Leicesteru. Dobře si ale vedl také Tottenham, který je celou sezonu naháněl," ocenil kapitán Chelsea John Terry i svého dnešního soupeře.