reklama

Křetínský: Máme důkazy. Teď je to na Peltovi

Paclík? To ho nekomentuju, ošívá se boss Sparty nad jménem majitele plzeňského klubu Paclík? To ho nekomentuju, ošívá se boss Sparty nad jménem majitele plzeňského klubu Foto: Aktuálně.cz

Praha - S Miroslavem Peltou, předsedou FAČR, jednal Daniel Křetínský, spolumajitel Sparty, asi čtyřicet minut.

Přivezl mu na Strahov důkazy o údajných nepravostech v českém profesionálním fobale. Rozbuškou se stal zjevně zápas Plzeň-Sparta (1:0), v němž Spartu poškodil sudí Matějek.

Proč jste přijel do sídla fotbalové asociace?

"Přijel jsem pana Peltu informovat o mimořádných obavách Sparty z posledního vývoje českého fotbalového prostředí, konkrétně oblasti profi-soutěží. Předložil jsem mu konkrétní důkazy. Teď je na panu Peltovi, aby učinil příslušné kroky."

Můžete specifikovat, o co jde?

"Máme velmi znepokojující informace, které se týkají oblasti řízení zápasů. Domnívám se, že pan Pelta je schopen podniknout takové kroky, aby se situace změnila. Já situaci považuji za velmi vážnou, ten problém je systémový."

Takže se věc netýká jen sobotního utkání Plzeň-Sparta, z něhož Sparta chtěla odstoupit kvůli tendenčnímu způsobu řízení v podání sudího Matějka?

"Já jsem nepřijel na Strahov komentovat jeden zápas, situace je mnohem vážnější, týká se celého systému. Ne jen toho posledního zápasu, kvůli jednomu utkání bych za panem Peltou nejezdil."

Co od pana Pelty očekáváte?

"To je otázka na něj. Myslím, že předložené důkazy, z nichž vycházejí obavy Sparty, vnímá adekvátně. Doufám, že přijme náležitá opatření. Nástroje, které v této otázce mohou být použity, jsou z čistě fotbalové oblasti, i z té nefotbalové."

Pokud by Pelta nezakročil, požadovala by Sparta svolání mimořádné valné hromady FAČR?

"Měli jsme včera dlouhé jednání, uvažovali jsme o několika možných postupech. Prvním krokem, který volíme, je řešení té věci v rámci fotbalového prostředí. Je to první krok: informování předsedy. Zároveň jsme ho požádali, aby situaci řešil."

Můžete alespoň naznačit, o co se jedná?

"Ten problém je dlouhodobější, ale významně se zhoršuje. V posledním období ty negativní trendy mimořádně zesílily."

Začala se ta situace negativně vyvíjet 5. září, kdy došlo ke změně v obsazení komise rozhodčích, proti níž jste tehdy vehementně protestoval?

"To nechci komentovat."

Vlastník plzeňského klubu Tomáš Paclík označil reakce Sparty po sobotním utkání za hysterické. Co si o tom myslíte?

"Pana Paclíka nebudu komentovat vůbec."

Facebooková stránka autora: Luděk Mádl - Aktuálně.cz

Luděk Mádl - 18. 9. 2012 13:50

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama