Jágr se v závěru přípravy konečně trefil, Nestrašil rozhodl

5. 10. 2014 8:41
V závěrečné várce přípravných zápasů před startem NHL se prosadil i dosud mlčící Jaromír Jágr.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Český útočník Andrej Nestrašil se podílel jednou brankou a rozhodující trefou v rozstřelu na výhře hokejistů Detroitu v sobotní generálce na novou sezonu NHL na ledě Bostonu 4:3 po samostatných nájezdech. Poprvé se v přípravě prosadil Jaromír Jágr, který gólem přispěl k výhře nad New Yorkem Rangers 3:0.

Vítěznou trefu v dresu Vancouveru zaznamenal proti Edmontonu (3:2) Radim Vrbata a gól Tomáš Hertla nezabránil porážce San Jose v Anaheimu 1:2 v prodloužení. Milan Michálek dvěma asistencemi přispěl k výhře Ottawy na ledě Montrealu 4:2.

Třiadvacetiletý Nestrašil, který minulé tři sezony strávil na farmách Detroitu v Grand Rapids v AHL či v Toledu v ECHL, ve 33. minutě zvýšil v přesilovce na 3:1 pro Red Wings. Před brankou usměrnil za záda Tuukky Raska přihrávku Dannyho DeKeysera a asistenci si připsal i obránce Jakub Kindl. V rozstřelu se prosadil v první sérii blafákem do bekhendu, za Detroit se pak trefil i Gustav Nyquist.

Nestrašil se v pátém utkání v přípravě dostal podruhé mezi hvězdy zápasu, tentokrát byl druhým nejlepším hráčem. Předčil jej jen Patrice Bergeron z Bostonu, který vstřelil brankáři Petru Mrázkovi všechny tři góly. Nestrašil vylepšil svou bilanci na dvě branky a dvě asistence, přidal vítězný nájezd a bojuje o premiéru v NHL.

Mrázek pochytal 20 střel soupeře a v nájezdech jej nepřekonali Ryan Spooner ani osmnáctiletý David Pastrňák, který po zranění ramena nastoupil podruhé za sebou a snažil se zaujmout v boji o místo v kádru. V dresu Bostonu odstoupil ve druhé třetině útočník David Krejčí, ale jeho zdravotní problém by neměl být vážný. "Jsem v pořádku," řekl Krejčí po utkání deníku Boston Herald.

Dvaačtyřicetiletý Jágr se ve čtvrtém vystoupení v přípravě prosadil poprvé. Nejproduktivnější hráč New Jersey v uplynulé sezoně ve 28. minutě dorážel po střele Adama Larssona do odkryté branky a zvýšil na 2:0. Ve třetí třetině si ještě připsal asistenci při trefě Daniuse Zubruse Patrik Eliáš.

Vrbatovi po příchodu do Vancouveru z Arizony klape spolupráce s dvojčaty Henrikem a Danielem Sedinovými, trefil se už potřetí a byl vyhlášen první hvězdou duelu s Edmontonem. Ve 32. minutě prostřelil zblízka Bena Scrivense a zvýšil na 3:1.

První trefu v přípravě zaznamenal Hertl, který ve 14. minutě po přihrávce Joea Pavelského z brankoviště otevřel skóre. Sharks přišli o výhru 53 vteřin před koncem, kdy vyrovnal Ryan Kesler a v prodloužení otočil výsledek Corey Perry.

Milan Michálek byl klíčovou postavou u obratu Ottawy na ledě Montrealu a byl vybrán za třetí hvězdu utkání. V přesilových hrách ve 49. a 59. minutě asistoval u gólů Miky Zibanejada a Davida Legwanda, kteří otočili stav na 3:2 pro Senators. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas při výhře nad Calgary 4:1 a připsal si 17 úspěšných zákroků.

Přípravné zápasy před NHL:

Boston - Detroit 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0)

Branky: 24., 44. a 51. P. Bergeron - 33. a rozhodující sam. nájezd Nestrašil (na první Kindl), 14. Sheahan, 25. Ouellet. Brankář Petr Mrázek (Detroit) odchytal celý zápas, inkasoval z 23 střel tři branky a úspěšnost zákroků měl 87 procent.

Columbus - Nashville 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Branky: 25. a 47. N. Foligno, 56. Atkinson - 11. Nystrom, 59. Neal.

Tampa Bay - Florida 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

Branky: 6. Kučerov, 11. Stamkos, 19. J.T. Brown, 25. Stralman - 4. Barkov.

Montreal - Ottawa 2:4 (2:1, 0:0, 0:3)

Branky: 14. Pacioretty, 20. Markov - 12. Hoffman, 49. Zibanejad (M. Michálek), 59. Legwand (M. Michálek), 60. Lazar.

New Jersey - New York Rangers 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 20. T. Ruutu, 28. Jágr, 49. Zubrus (Eliáš).

Winnipeg - Calgary 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 13. Wheeler, 25. Trouba, 43. E. Kane, 59. Little - 10. D. Jones. Brankář Ondřej Pavelec (Winnipeg) odchytal celý zápas, z 18 střel inkasoval jednu branku a úspěšnost zákroků měl 94,4 procenta.

Minnesota - St. Louis 5:4 v prodl. (0:0, 3:3, 1:1 - 1:0)

Branky: 24. Mikael Granlund, 25. Haula, 39. Vanek, 53. Dumba, 65. M. Koivu - 21. a 37. Lehterä, 33. Reaves, 56. I. Cole.

Los Angeles - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0), hráno v Las Vegas

Branky: 22. a 25. Toffoli - 29. Everberg, 46. Duchene, rozhodující sam. nájezd MacKinnon.

Vancouver - Edmonton 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Branky: 2. Higgins, 4. D. Sedin, 32. Vrbata - 26. Jakupov, 39. Acton.

Anaheim - San Jose 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 60. Kesler, 64. Perry - 14. Hertl.