Voráček se zaskvěl třemi body, Crosby mu však přesto utekl

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
9. 11. 2014 4:00
I přes tři asistence v zápase s Coloradem se Jakubu Voráčkovi vzdálil vedoucí muž kanadského bodování NHL Sidney Crosby o dva body. | Foto: Reuters

Philadelphia - Jakub Voráček se třemi přihrávkami podílel na výhře hokejistů Philadelphie 4:3 v sobotním zápase NHL s Coloradem. Flyers vedli díky třem zásahům ve druhé třetině po 40 minutách už 4:0.

Málem však o výhru přišli, protože Avalanches třemi góly během devíti minut snížili na rozdíl jednoho gólu. Flyers však výhru nakonec udrželi, a připsali si tak třetí výhru v řadě.

Voráček, který si v sezoně připsal šest gólů a devatenáct asistencí, i přes tři získané body v boji o čelo kanadského bodování ztratil.

Sekáč se trefil podruhé v sezoně

Vedoucí muž produktivity Sidney Crosby totiž pomohl asistencemi k výhře Pittsburghu na ledě Buffala 6:1. Kapitán Penguins tak nyní má na kontě sedm gólů a 22 asistencí, a zvýšil tak náskok na Voráčka na čtyři body.

Krok s vedoucím týmem Východní konference udrželi hokejisté Tampy Bay, kteří uspěli v přestřelce na ledě Columbusu. Lightning vyhráli díky povedené první třetině (4:0) celý zápas 7:4, k čemuž asistencemi přispěli čeští obránci Andrej Šustr a Radko Gudas.

Stejně bodů jako Pittsburgh a Tampa Bay mají ve Východní konferenci i hokejisté Montrealu, kteří na svém ledě porazili 4:1 Minnesotu. Druhým gólem v sezoně pomohl Canadiens k výhře český útočník Jiří Sekáč, který si navíc připsal i asistenci. Na jeden gól přihrával i jeho spoluhráč Tomáš Plekanec.

Bilanci 1+1 si odnesl také Jiří Hudler při výhře Calgary 6:4 na ledě Floridy

Polák pomohl gólem k výhře Toronta

Druhý gól v sezoně si připsal i český obránce Toronta Roman Polák, který v zápase s New Yorkem Rangers vyrovnával ve 48. minutě na 4:4. O sedm minut později rozhodl o výhře Maple Leafs 5:4 finský útočník Leo Komarov.

V souboji útočníka Ottawy Milana Michálka a brankáře Winnipegu Ondřeje Pavelce byl úspěšnější český gólman v barvách Jets.

Michálek sice asistoval u jediné branky Senators, za stavu 1:1 se pak muselo vítězi rozhodnout v samostatných nájezdech a zatímco Pavelec zlikvidoval všech šest nájezdů soupeře, včetně toho Michálkova, v šesté sérii rozhodl o výhře Winnipegu přesnou střelou Matthew Perreault.

Asistenci u dvou gólů si připsal český útočník Tomáš Hertl, který San Jose k otočení skóre zápasu na ledě Dallasu. I když Sharks po hattricku Tylera Seguina prohrávali 1:3, díky čtyřem gólům ve třetí třetině otočili výsledek na 5:3.

Výsledky NHL:

Florida - Calgary 4:6 (1:0, 3:3, 0:3)

Branky: 2. a 28. Upshall, 25. Bjugstad, 34. Hayes - 25. Jones, 30. Giordano, 33. Hudler, 45. Monahan, 58. Bouma (Hudler), 59. Gaudreau. Střely na branku: 31:25. Diváci: 9.230. Hvězdy zápasu: 1. Bouma (Calgary), 2. Upshall (Florida), 3. Giordano (Calgary).

Buffalo - Pittsburgh 1:6 (0:3, 1:3, 0:0)

Branky: 37. Girgensons - 2. a 16. Letang, 4. a 25. Hörnqvist, 55. Bortuzzo, 60. Malkin. Střely na branku: 21:39. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Letang, 3. Hörnqvist (všichni Pittsburgh).

Toronto - NY Rangers 5:4 (3:2, 0:1, 2:1)

Branky: 9. Kessel, 16. Holland, 19. Pánik, 48. Polák, 55. Komarov - 1. Kreider, 20. Zuccarello, 38. Hagelin, 45. Rick Nash. Střely na branku: 31:35. Diváci: 19.320. Hvězdy zápasu: 1. Komarov, 2. Kadri (oba Toronto), 3. Kreider (Rangers).

Montreal - Minnesota 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 30. Gallagher (Plekanec), 40. Eller (Sekáč), 45. Sekáč, 47. Pacioretty - 35. Pominville. Střely na branku: 31:31. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Sekáč, 2. Eller, 3. Price (všichni Montreal).

Ottawa - Winnipeg 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 12. Neil (M. Michálek) - 18. Enström, rozhodující sam. nájezd Perreault. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 38 střel inkasoval jeden gól a úspěšnost zásahů měl 97,4 procenta. Střely na branku: 38:37. Diváci: 19.189. Hvězdy zápasu: 1. Perreault, 2. Pavelec (oba Winnipeg), 3. Anderson (Ottawa).

Columbus - Tampa Bay 4:7 (0:4, 2:2, 2:1)

Branky: 25. a 29. Hartnell, 42. Johansen, 46. N. Foligno - 31. a 60. T. Johnson, 6. J.T. Brown (Šustr), 7. Paquette, 13. Stralman, 15. Boyle, 26. Callahan (Gudas). Střely na branku: 32:38. Diváci: 14.892. Hvězdy zápasu: 1. Callahan (Tampa), 2. Hartnell (Columbus), 3. J.T. Brown (Tampa).

Washington - Carolina 4:3 v prodl. (2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)

Branky: 8. Brouwer, 16. Beagle, 37. Fehr, 65. Bäckström - 20. Riley Nash, 49. E. Staal, 54. Lindholm. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Carlson (oba Washington), 3. Faulk (Carolina).

St. Louis - Nashville 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky: 15. Lehterä - 28. Forsberg, 54. Neal. Střely na branku: 29:35. Diváci: 18.869. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Elliott (St. Louis), 3. Neal (Nashville).

Dallas - San Jose 3:5 (2:1, 1:0, 0:4)

Branky: 9., 11. a 36. Seguin - 47. a 51. Burns (na druhou Hertl), 18. Sheppard (Hertl), 44. Marleau, 60. J. Thornton. Střely na branku: 40:29. Diváci: 17.023. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Seguin (Dallas), 3. Sheppard (San Jose).

Arizona - NY Islanders 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 58. Nielsen. Střely na branku: 19:33. Diváci: 14.689. Hvězdy zápasu: 1. Nielsen (Islanders), 2. Smith (Arizona), 3. Halák (Islanders).

Philadelphia - Colorado 4:3 (1:0, 3:0, 0:3)

Branky: 20. a 37. Giroux (na obě Voráček), 23. Simmonds (Voráček), 32. Schenn - 43. Talbot, 47. Tanguay, 52. Redmond. Střely na branku: 27:39. Diváci: 19.792.

Los Angeles - Vancouver 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Branky: 10. Gáborík, 15. Muzzin, 19. Kopitar, 31. Toffoli, 43. J. Carter - 53. Higgins. Střely na branku: 36:19. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Martinez, 2. Toffoli, 3. Muzzin (všichni Los Angeles).