VIDEO Hertl měl smůlu a nedohrál. Spoluhráč ho trefil pukem

6. 1. 2015 6:46
Český útočník Tomáš Hertl dostal v utkání NHL proti Winnipegu pukem do obličeje.
Tomáš Hertl dostal pukem do obličeje | Video: youtube.com

Winnipeg - Hodně nešťastně skončil zápas pro českého hokejového útočníka Tomáš Hertla. Jeho Sharks sice vyhráli v pondělním utkání NHL na ledě Winnipegu 3:2, mladíček San Jose ovšem nedohrál, když ho na začátku třetí třetiny trefil na střídačce puk vyhozený jeho spoluhráčem Loganem Couturem.

Hertl měl tržnou ránu v obličeji a musel okamžitě na šití. V utkání na rozdíl od svého kolegy z reprezentace Michaela Frolíka, který na straně Jets připsal jednu asistenci, nebodoval.

Sharks výsledkem odčinili sobotní debakl 2:7 se St. Louis a připsali si teprve druhou výhru z posledních šesti zápasů. Od začátku byli lepším týmem a přestříleli Jets 37:19. Do vedení šli už ve 3. minutě, kdy zadák Brent Burns využil čtyřminutovou přesilovou hru poté, co Frolík zasáhl soupeře vysokou hokejkou do obličeje, byť nakonec rozhodčí poslali na trestnou lavici jeho spoluhráče Mathieua Perreaulta.

Domácí vyrovnali rovněž v přesilovce v 10. minutě zásluhou Andrewa Ladda. Na začátku druhé třetiny vrátil San Jose vedení šikovnou tečí Melker Karlsson, ale Winnipeg znovu vyrovnal v početní výhodě, v níž se ve 45. minutě trefil Jay Harrison.

To už byl ze hry Tomáš Hertl, jehož na střídačce zasáhl do obličeje puk, který z obranného pásma vyhazoval jeho spoluhráč Logan Couture. Českému mladíkovi, který v posledních osmi zápasech zaznamenal jedinou asistenci, způsobil krvavé zranění. Hertl v doprovodu lékaře putoval s přiloženým ručníkem na tváři do kabiny a zpět už se nevrátil.

Když se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení, vyhráli hosté vhazování v útočném pásmu a Vlasic přesnou střelou švihem z levého kruhu pro vhazování rozhodl. Winnipegu nebyl nic platný ani další dobrý výkon Michaela Hutchinsona, který pomalu přebírá pozici brankářské jedničky od Ondřeje Pavelce, jenž nastoupil pouze jednou v posledních šesti utkáních.

Výsledky NHL:

Winnipeg - San Jose 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 10. Ladd, 45. Harrison (Frolík) - 3. Burns, 25. Karlsson, 60. Vlasic. Střely na branku: 19:37. Diváci: 15.016. Hvězdy utkání: 1. Burns (San Jose), 2. Ladd (Winnipeg), 3. Pavelski (San Jose).

5. Dallas 38 18 6 14 119:124 42
6. Minnesota 37 18 4 15 104:106 40
7. Colorado 39 15 8 16 101:117 38