Rusové porazili Dány a přiblížili se čtvrtfinále

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
10. 5. 2012 18:28
Hokejisté Ruska vyhráli ve svém čtvrtém vystoupení na světovém šampionátu 3:1 nad Dánskem a již jsou jednou nohou ve čtvrtinále.
Radost Medveděva a Širokova po vstřeleném gólu v utkání Rusko - Dánsko
Radost Medveděva a Širokova po vstřeleném gólu v utkání Rusko - Dánsko | Foto: Reuters

Stockholm - Hokejisté Ruska vyhráli ve svém čtvrtém vystoupení na světovém šampionátu 3:1 nad Dánskem a jsou již jednou nohou ve čtvrtinále.

3. minuta - Rusko vede 1:0. 5. minuta - 1:1. Kdo přišel do haly Globen nebo k televizním obrazovkám o něco později, přišel o polovinu všech gólu ze zápasu Rusko-Dánsko.

Svižný hokej nabízel spoustu šancí, hokejisté na obou stranách vyslali na brankáře celkem 87 střel (52:35 pro Rusy), branky padly ale jen čtyři.

Už ve 3. minutě otevřel skóre duelu bombou od modré Medveděv, jenže vzápětí vyrovnal šikula Eller, který nahodil kotouč na Barulina, za jehož záda se černá guma odrazila od bruslí obránce Nikulina.

Ve 14. minutě zamknula první pětka Rusů soupeře do obranného pásma a když už se zdálo, že se Dánové z tlaku vymaní, dostal se kotouč na hůl Malkina, který vymetl růžek Nielsenovy branky.

Dánové na zvrat neměli

Rusové měli i nadále jasně navrch, ve 26. minutě pak dal jejich vítězství definitivní razítko bombou, která se otřela o všechny tyče, ranař Nikulin.

Dánové se v otevřené partii snažili něco s výsledkem udělat, nebýt ale bohorovosti Rusů, mohli dostat ještě větší příděl.

Rusové se tak ziskem 12 bodů dotáhli na první tým skupiny B Švédsko a v pátek od 20:15 hodin si tak oba favorité na zlato rozdají o první čtvrtfinálovou jistotu.

Mistrovství světa v ledním hokeji - Skupina B (Stockholm):

Dánsko - Rusko 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Eller - 3. Medveděv (Širokov, Žerděv), 14. Malkin (Pěrežogin, I. Nikulin), 27. Kalinin (Kuzněcov, Širokov). Rozhodčí: Brüggemann (Něm.), Johansson (Švéd.) - Dehaen (Fr.), Suominen (Fin.). Vyloučení. 3:1. Bez využití. Diváci: 2117.

Dánsko: S. Nielsen - Larsen, Lassen, D. Nielsen, M. Boedker, J. B. Jensen, Hersby, K. Jensen - Eller, F. Nielsen - Hardt, Green, Starkov - J. Jensen, Jakobsen, Madsen - Poulsen, Moller, Storm. Trenér: Per Bäckman.

Rusko: Barulin - I. Nikulin, Birjukov, Kalinin, Jemelin, Denisov, Medveděv, Nikitin, Rjasenskij - Popov, Malkin, Pěrežogin - Kuljomin, Dacjuk, Kuzněcov - Širokov, Těreščenko, Žerděv - Kokarev, Svitov, Ketov. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.

1. Švédsko 4 4 0 0 0 18:8 12
2. Rusko 4 4 0 0 0 14:5 12
3. Lotyšsko 3 2 0 0 1 10:7 6
4. Česká republika 3 1 1 0 1 7:7 5
5. Norsko 4 1 0 1 2 12:13 4
6. Německo 4 1 0 0 3 7:10 3