Rangers a Chicago jsou ve finále konferencí, Penguins končí

14. 5. 2014 6:23
Hokejisté New Yorku Rangers a Cicaga slaví postup do finále konferencí NHL, když v semifinále vyřadili Pittsburg a Minnesotu.
Hráči New Yorku Rangers slaví postup do finále konference
Hráči New Yorku Rangers slaví postup do finále konference | Foto: Reuters

Pittsburgh -Prvním finalistou Západní konference NHL jsou hokejisté New Yorku Rangers poté, co porazili v sedmém zápase série Pittsburgh 2:1.

Až po dramatickém prodloužení slaví postup do finále Východní konference hráči Chicaga, kteří vyhráli stejným výsledkem a ovládli sérii nad Minnesotou 4:2. Rozhodující gól vstřelil v 70. minutě Patrick Kane.

Největší hvězdou zápasu mezi Rangers a Penguins byl vyhlášen brankář Henrik Lundqvist, jenž si připsal 35 zákroků a popáté v řadě dovedl Rangers k výhře v utkání číslo sedm. Švédský brankář inkasoval pouze z hole Jussiho Jokinena, jenž v úvodu prostřední třetiny odpověděl na trefu Briana Boyla.

"Na konci zápasu už jsem toho měl dost," přiznal Lundqvist, jenž v posledních třech utkáních inkasoval jen tři branky ze 105 střel. "Dokázali jsme, že se člověk nesmí vzdávat. Musíte vždy věřit v sebe a to, co děláte. A podle mě je taky extrémně důležité, abyste se soustředili na přítomnost a nemysleli příliš na to, co se stane, když prohrajete," dodal.

Kane: Takhle se mi puk ještě nikdy neodrazil

Vyrovnanou sérii, v níž Rangers poprvé v klubové historii otočili stav z 1:3, rozuzlil Brad Richards. New York se ve finále konference střetne s lepším z dvojice Boston - Montreal.

Obhájce Stanleyova poháru Chicago zápas skvěle odstartoval a už ve druhé minutě vedl zásluhou gólu Krise Versteega. O těsný náskok je v úvodu prostředního dějství připravil Erik Haula a na další trefu se čekalo až do 70. minuty.

S notnou dávkou štěstí ji vstřelil Patrick Kane poté, kdy se nahození od červené čáry nečekaně odrazilo od zadního mantinelu přímo před branku.

"Takhle se puk nikdy neodrazil ani v tréninku," řekl zklamaný brankář Wild Ilja Bryzgalov. "Prvního najíždějícího hráče jsme ještě pokryli, ale nebyli jsme schopni dostat puk do bezpečí a oni z toho skórovali. Přitom ve třetí třetině jsme ještě trefili několikrát tyčku. Dneska nám nepřálo štěstí," povzdechl si ruský gólman po zápase, který znamenal pro Minnesotu konec sezony.

V dresu vítězů se ve druhém utkání za sebou nevešel do základní sestavy český obránce Michal Rozsíval.