Průcha a Petružálek dvakrát skórovali, vyhrál ale Petrohrad

16. 10. 2012 20:27
Po osmi zápasech skončila vítězná série mistrovského Dynama Moskva.
Hokejista SKA Petrohrad Petr Průcha v utkání KHL proti Lvu Praha.
Hokejista SKA Petrohrad Petr Průcha v utkání KHL proti Lvu Praha. | Foto: CPA - Eduard Erben

Moskva - Český hokejový útočník Petr Průcha vstřelil poprvé v sezoně KHL v jednom utkání dva góly a pomohl k drtivému vítězství Petrohradu 7:3 nad Chabarovskem. Hostujícímu Amuru nebyl nic platný gólový příspěvek Jakuba Petružálka, jenž se stejně jako krajan Průcha prosadil dvakrát.

Průcha se prosadil už ve 4. minutě a zvýšil na 2:0. V 7. minutě Petružálek snížil, ale petrohradským svěřencům trenéra Miloše Říhy se podařilo ještě do první přestávky odskočit na rozdíl tří gólů. Chabarovsk sice v druhém dějství i zásluhou Petružálka snížil na 3:4, ale Průcha krátce po polovině duelu vstřelil pátý gól a definitivně zlomil odpor hostů.

Po osmi zápasech skončila vítězná série mistrovského Dynama Moskva, které doma podlehlo 2:3 v prodloužení Novosibirsku. Na první gól poraženého celku přihrál Marek Kvapil.

Kontinentální hokejová liga:

Petrohrad - Chabarovsk 7:3 (Průcha - Petružálek oba 2+0), Dynamo Moskva - Novosibirsk 2:3 v prodl. (za domácí Kvapil 0+1).