Los Angeles pokazil v NHL Jágrův večer, Vejmelka neodvrátil prohru Arizony

19. 2. 2024 6:59

Hokejisté Los Angeles vyhráli v NHL na ledě Pittsburghu 2:1 a pokazili slavnostní večer domácího klubu, který vyvěsil před utkáním pod strop haly dres Jaromíra Jágra.

Arizoně nestačilo 33 zákroků Karla Vejmelky, podlehlo v Coloradu 3:4 a připsalo si devátou prohru v řadě. V utkání pod širým nebem zvítězili před téměř osmdesáti tisíci diváky New York Rangers, kteří zdolali v městském derby Islanders 6:5 v prodloužení.

NHL:

NY Islanders - NY Rangers 5:6 v prodl. (3:1, 1:2, 1:2 - 0:1)

Branky: 5. Nelson, 8. Horvat, 8. Barzal, 22. Lee, 42. Romanov - 26. a 39. Trocheck, 2. E. Gustafsson, 56. Kreider, 59. Zibanejad, 61. Panarin. Střely na branku: 41:37. Diváci: 79 690. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Panarin (oba NY Rangers), 3. Nelson (NY Islanders). Hráno na MetLife Stadium.

Pittsburgh - Los Angeles 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky: 19. Crosby - 54. a 57. Kempe. Střely na branku: 30:33. Diváci: 18.422. Hvězdy zápasu: 1. Kempe, 2. Talbot (oba Los Angeles), 3. Crosby (Pittsburgh).

Colorado - Arizona 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Branky: 5. Colton, 26. J. Johnson, 31. MacKinnon, 54. D. Toews - 8. Dumba, 13. Crouse, 30. Cooley. Střely na branku: 37:30. Karel Vejmelka odchytal za Arizonu 58:03 minuty, inkasoval čtyři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 89,2 procenta. Diváci: 18.133. Hvězdy zápasu: 1. D. Toews, 2. J. Johnson, 3. MacKinnon (všichni Colorado).