Karlovy Vary i Plzeň ještě žijí. Západočeši slaví výhry

Aleš Vávra Aleš Vávra
26. 2. 2011 22:45
Plzeň - Litvínov 4:0, K.Vary - Slavia 4:3 pp

Plzeň - Hokejisté Plzně si v třetím zápase předkola play off s přehledem poradili s Litvínovem a po dvou porážkách na ledě soupeře snížili stav sérii na 1:2. Utkání rozhodli už v první třetině, ve které třikrát skórovali a nakonec zvítězili 4:0.

Tomáš Vlasák zaznamenal tři asistence, Pavel Vostřák dal dva góly a brankář Luboš Horčička udržel čisté konto.

Plzeň začala velkým náporem a od začátku svého soupeře přehrávala. Na úvodní gól Vostřáka z dorážky mohl odpovědět Kubinčák v přesilovce, ale ztroskotal na vynikajícím Horčičkovi.

Nový trend. Divácké násilí se stěhuje do hokejových hal
Kometa bere tři body, Kladno prohrálo potřinácté v řadě
Litvínov a Slavia jsou krok od postupu, obě série 2:0

A pak už se trefovali pouze domácí. Rozhodující byly dva slepené góly ve 14. minutě. Nejprve Vostřák střelou z mezikruží využil přesilovku a o 37 sekund později tečoval St. Pierrovu střelu od modré Stránský.

Ve druhé části domácí přečkali 79 vteřin oslabení třech proti pěti a následně sami při přesilové hře zvýšili na 4:0. Trefil se kapitán Straka. Rozhodnutý zápas vyvrcholil na konci třetí třetiny několika menšími potyčkami.

O poznání těžší úlohu zvládli hráči Karlových Varů. Ti nejprve nad Slavií vedli 2:0, pak ale Pražané utkání otočili a byli blízko postupu do čtvrtfinále play off. Těsně před koncem ale přišla kontroverzní situace a nařízené trestné střílení.

Radek Haman (vlevo) v souboji s Michalem Vondrkou
Radek Haman (vlevo) v souboji s Michalem Vondrkou | Foto: hc-slavia.cz

Úvod zápasu zvládli lépe domácí a už ve 3. minutě vedli 2:0. Jenže za další dvě minuty snížil kapitán Slavie Kadlec a druhou třetinu ovládla Slavia. Krejčík po odražené ráně od zadního mantinelu vyrovnal.

Ve 43. minutě byl v akci videorozhodčí, když vysokou přihrávku Micky hrudí sklepl do sítě Jaškin. Brusle ani vysoká hůl ve hře nebyla a tak rozhodší gól správně uznal. Když už se zdálo, že Slavia si zajistí díky třetí výhře v sérii postup, chytil Vašíček kotouč ve svém brankovišti do výstroje a sudí nařídili trestné střílení.

Pech při něm předvedl precizní blafák do bekhendu a šlo se do prodloužení. V něm byli domácí aktivnější, což se jim vyplatilo a Kumstát po povedené individuální akci rozhodl.

Obě série pokračují v neděli opět v Plzni a Karlových Varech.

Předkolo play off hokejové extraligy - 3. zápas:

HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Vostřák (Vlasák), 14. Vostřák (Vlasák, Jiří Hanzlík), 15. Stránský (St. Pierre, Modrý), 24. Straka (Vlasák). Rozhodčí: Husička, Homola - Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 10:12, navíc Volke (Litvínov) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7764. Stav série: 1:2.

Plzeň: Horčička - St. Pierre, Modrý, J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Benák, Frolo, Dresler - M. Heřman, Jan Kovář, Dvořák - Vostřák, Straka, Vlasák - Lammers, Slaney, Johnson - Stránský, Petruška, T. Rachůnek - od 35. navíc Plášek. Trenéři: M. Jelínek a Razým.

Litvínov: Volke - Skuhrovec, Kubát, Gula, Švarný, Stříteský, Jareš, Martinka - Černý, Vopat, Trávníček - Jánský, Maxa, Jenáček - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Majdan, Gerhát, Rindoš. Trenéři: Kýhos a Kučera.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 4:3 v prodl.
(2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Sailer (Pech), 3. T. Klíma, 58. Pech z tr. střílení, 64. Kumstát - 5. Kadlec (Micka), 22. Krejčík (Micka, J. Doležal), 43. Jaškin (Micka). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5, navíc Kadlec (Slavia) 10 min. Bez využití. Diváci: 3851. Stav série: 1:2.

Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Prošek, Trefný - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Sailer, Pech, Zaťovič - Dej, Melenovský, Skladaný - Zucker, T. Klíma, T. Rohan. Trenéři: Baďouček a Pešout.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Vašíček, Kolařík, Žižka, Kuboš, Krejčík, Roth - Pospíšil, P. Jelínek, Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Micka, Jaškin, J. Doležal - Sklenář, Třetina, Poletín - Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.