Extraligové finále je srovnáno. Liberec vyhrál na Spartě 4:1

Knížka lepší než sparťanské trápení. Pražanům se hon na mečbol nezdařil
To fanoušci Liberce si úterní podvečer v O2 areně užili, vždyť Bílí Tygři vyhráli 4:1 a srovnali stav série na 2:2.
Severočeši postrádali potrestané útočníky Vampolu a Lakatoše, v brance dostal od začátku šanci místo jedničky Lašáka Schwarz, který dochytal pondělní duel.
Tygři byli aktivnější a gólman Pöpperle byl v permanenci od první minuty, kdy se jej pokusil překvapit objetím branky Valský.
Liberec se do vedení nedostal ani v úvodní přesilovce, při které sice na dvě minuty uzamkl bránící čtveřici v obranném pásmu, gól ale dát nedokázal.
19. 4. 2016 20:51
Hokejisté Liberce porazili dnešním čtvrtém finále extraligy pražskou Spartu 4:1 a srovnali stav série na 2:2.

Praha - Hokejisté Liberce porazili  dnešním čtvrtém finále extraligy pražskou Spartu 4:1 a srovnali stav série na 2:2.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Bílí Tygři se před 16.962 diváky v pražské O2 areně prosadili třikrát ve druhé třetině. Na výhře hostů se velmi dobrým výkonem podílel brankář Marek Schwarz, který dostal přednost před jedničkou Jánem Lašákem. Finálová bitva bude pokračovat v pátek na severu Čech.

Tygři rozhodli v druhé třetině

Severočeši ve druhém zápase série na ledě O2 areny postrádali potrestané útočníky Vampolu a Lakatoše, v brance dostal od začátku šanci místo jedničky Lašáka Schwarz, který dochytal pondělní duel.

A jeho spoluhráči opanovali první třetinu. Tygři byli aktivnější a gólman Pöpperle byl v permanenci od první minuty, kdy se jej pokusil překvapit objetím branky Valský. Liberec se do vedení nedostal ani v úvodní přesilovce, při které sice na dvě minuty uzamkl bránící čtveřici v obranném pásmu, gól ale dát nedokázal.

Do první slibné šance domácích se dostal v 11. minutě Hlaváč, který se dokázal zbavit Výtiska, Schwarze ale ani po efektní otočce nepřekonal. Podobně dopadli na druhé straně Šimek s Valským. Pöpperle si připsal 15 zákroků a bezbrankové skóre se nezměnilo.

Ve 22. minutě ale chyboval Švrček a Řepík nabídnutou šanci využil a posunul nejlepší tým základní části do vedení. O 71 sekund později navíc hosté udeřili podruhé, když Pöpperleho překonal pohotově dorážející Vlach, který se do sestavy dostal místo Vampoly.

Oddechový čas obrat nepřinesl

Kouč Sparty Jandač si vzal oddechový čas a jeho tým mohly do hry vrátit přesilové hry, vyloučení Mojžíše ani Krenželoka však domácí nevyužili. I proto, že Hlinku vychytal Schwarz. Gólman hostů byl ústřední postavou i ve 34. minutě, kdy Ševc zastavil Formana jen za cenu faulu a útočník Pražanů dostal výhodu trestného střílení. Stejně jako o den dříve Bulíř však neuspěl.

Ve 37. minutě mohl snížit Pech, liberecký gólman byl ale opět připravený. Vzápětí se navíc dostali hosté do rychlého protiútoku a Bulíř po přihrávce Radivojeviče překonal Pöpperleho potřetí. O osudu utkání tak stejně jako o 24 hodin dříve rozhodla druhá třetina, která však tentokrát vyšla lépe Liberci.

Definitivní klid mohli hosté získat při čtyřminutovém vyloučení Emingera, dlouhou přesilovku ale nevyužili. Ve 48. minutě mohl zápas zdramatizovat Procházka, samostatný nájezd ale zakončil střelou vedle branky. Schwarz svoji pohodu dokumentoval v 56. minutě, kdy Lapačkou zlikvidoval Pechovu šanci.

Libereckého gólmana "odčaroval" až následně Švrček, který tvrdou střelou snížil na 1:3. Sparta se následně rozhodla riskovat hru bez brankáře, ale místo snížení ještě jednou inkasovala. Ševc nejprve trefil tyč, Šimek později již nezaváhal.

Slavii se extraliga vzdaluje

Hráči Slavie prohráli v 10. kole baráže o extraligu na ledě Jihlavy 1:4 a naděje na návrat mezi elitu po loňském sestupu se jim vzdálila. Pražané dva zápasy před koncem ztrácejí na druhé Karlovy Vary už pět bodů.

Aby měla Slavia šanci na postup ještě před závěrečným nedělním duelem v Karlových Varech, musí v pátek v utkání s Litvínovem získat minimálně o dva body více než Energie v Jihlavě.

Aktualizujeme...

Finále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 57. Švrček (J. Hlinka, Buchtele) - 22. Řepík, 23. J. Vlach (Šimek, D. Špaček), 38. Bulíř (Radivojevič, Šimek), 54. Šimek (Valský). Rozhodčí: Hejduk, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 16.962. Stav série: 2:2.

Sparta: Pöpperle - Eminger, Polášek, Čajkovský, Barinka, Švrček, J. Mikuš, od 50. navíc Kalina - Forman, J. Hlinka, Buchtele - M. Procházka, Pech, Kumstát - Sabolič, A. Kudrna, Hamilton - Netík, Dragoun, Hlaváč, od 50. navíc Černoch. Trenéři: Jandač a Moták.

Liberec: Schwarz - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Vitásek, Výtisk - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Řepík, Birner, Stránský - Valský, P. Jelínek, Krenželok - J. Vlach, Jonák, D. Špaček. Trenéři: Pešán a V. Čermák.

10. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Dukla Jihlava - HC Slavia Praha 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 7. Melenovský (Anděl), 13. Prokš (V. Zadražil, Dobrovolný), 45. Grebeňuk (Důras, Kolář), 47. F. Seman (Harkabus) - 27. Mikulík (Robinson). Rozhodčí: Fraňo, Lacina - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 6:8, navíc Bilčík (Jihlava) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1746.

Jihlava: Sáblík - V. Zadražil, Dobrovolný, Štebih, Šafář, Bilčík, Grebeňuk, Parýzek - Důras, Skořepa, Jergl - O. Beránek, F. Seman, Diviš - Kolář, Jícha, Harkabus - Prokš, Melenovský, Anděl. Trenéři: Vlk, Zeman a Ujčík.

Slavia Praha: Hylák - Knot, Kolařík, Pavlin, Hraško, Andrlík, Krstev - D. Hruška, Šafránek, Mikulík - Markovič, Vas, Robinson - Jiránek, Tuominen, M. Čermák - M. Ondráček, Kašpařík, Bahenský. Trenéři: Razým a Srdínko.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 5:3 (3:1, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Haščák (Bičánek, T. Rachůnek), 14. Sičák (Huna), 20. J. Svoboda (Marosz, Gulaši), 33. Huna (Koblasa, Kůs), 34. Kůs (Sičák, T. Rachůnek) - 8. R. Pšurný (Stříbrný, Piroš), 24. R. Pšurný (Stříbrny, F. Pavlík), 35. Trávníček (Martynek, Šimeček). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Lhotský, Špůr. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 3256.

Karlovy Vary: Závorka - Gulaši, Bičánek, Redlihs, T. Dvořák, Sičák, M. Rohan, Weinhold, J. Tomeček - Huna, Skuhravý, Vachovec - Haščák, Kůs, Koblasa - J. Svoboda, Marosz, T. Rachůnek - V. Tomeček, T. Rohan. Trenéři: Mlejnek a Antonik.

Litvínov: Petrásek - Z. Sklenička, T. Pavelka, F. Pavlík, Kokeš, Gula, Hora - Jurčík, Gerhát, Lukeš - Martynek, Šimeček, Trávníček - Stříbrný, R. Pšurný, Piroš - Řehoř, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík a Šlégr.