Rozhodčí jako lovná zvěř. Čtyři hokejisté dostali trest za jejich napadení

6. 12. 2023 13:41
Čtyři hokejisté přijdou v extralize o dva zápasy kvůli fyzickému napadání rozhodčích. Disciplinární trest za své přestupky v 25. kole dostali sparťanský obránce Ondřej Mikliš, kladenský útočník Michael Frolík, Slovinec Rok Macuh z Olomouce a opora litvínovské ofenzivy Ondřej Kaše.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje o tom informovala na svém webu. V předchozích 24 kolech přitom řešila disciplinární komise jediný podnět tohoto typu.

Mikliš a Frolík navíc k zastavení činnosti dostali pokutu ve výši 10 procent základní měsíční odměny. Mikliš se provinil v nedělním zápase Sparty v Karlových Varech (3:0). Hvězda Rytířů Frolík poslal sudího na led v utkání s Českými Budějovicemi na začátku třetí čtvrtiny utkání, které Kladno prohrálo 3:6.

Lídr Olomouce Macuh si počínal v rozporu s pravidly v Mladé Boleslavi (4:2) a Ondřej Kaše srazil sudího ve 47. minutě ve Vítkovicích, kde Litvínov prohrál 2:6. Dvojzápasový trest je nejnižším možným.

"Při svém rozhodnutí zohlednila rovněž zkušenosti a trendy ve vyspělých hokejových soutěžích a došla k závěru, že byla ve všech případech naplněna skutková podstata přestupku," uvedla komise.

Její předseda Viktor Ujčík ve zkráceném řízení udělil i další tři tresty. Činnost na jedno kolo má zastavenou litvínovský Denis Zeman za sekání. Pokutu 20.000 korun zaplatí za nesportovní chování Andrej Nestrašil z Třince, jenž byl vyloučen do konce utkání s Pardubicemi. O deset procent z měsíční odměny přijde kladenský Radek Smoleňák, neboť nafilmoval pád.