Fotbalisté Neapole ztratili v boji o Ligu mistrů

30. 4. 2015 22:55
Neapol porážkou v Empoli promarnila možnost prodloužit si vítěznou sérii na čtyři zápasy.
Smutný Marek Hamšík z Neapole.
Smutný Marek Hamšík z Neapole. | Foto: Reuters

Řím - Fotbalisté Neapole v 33. kole italské ligy nečekaně prohráli na hřišti Empoli 2:4 a utrpěli výraznou ztrátu v boji o Ligu mistrů. Na AS Řím, které drží třetí příčku zajišťující start v předkole prestižní soutěže, totiž pět kol před koncem ztrácí pět bodů.

Neapol přišla o naději na výsledek už v prvním poločase. Domácí poslal do vedení v osmé minutě Maccarone, pak si dal vlastní gól Britos a v nastavení zvýšil na 3:0 Saponara. Po přestávce padly další dvě vlastní branky - na 3:1 snížil Laurini, na opačné straně se trefil Albiol. Hamšíkův zásah v závěru už pouze upravil konečné skóre.

Neapol tak promarnila možnost prodloužit si vítěznou sérii na čtyři zápasy a snížit náskok AS Řím na dva body. Empoli naopak ukončilo čtyřzápasovou šňůru bez výhry a udělalo velký krok k záchraně.

Italská fotbalová liga - 33. kolo:

Empoli - Neapol 4:2 (8. Maccarone, 43. vlastní Britos, 45.+1 Saponara 81. vlastní Albiol - 63. vlastní Laurini, 90.+1 Hamšík).

1. Juventus Turín 33 23 7 3 63:19 76
2. Lazio Řím 33 19 5 9 63:31 62
3. AS Řím 33 16 13 4 46:25 61
4. Neapol 33 16 8 9 59:43 56
5. Sampdoria Janov 33 12 15 6 41:36 51
6. FC Janov 33 13 11 9 49:38 50
7. Fiorentina 33 13 10 10 46:41 49
8. Inter Milán 33 12 12 9 50:39 48