Teplický Fenin vystřelil výhru nad Spartou. Pro Marečka

17. 9. 2007 11:34
Závěr zápasu se zvrtl v nehezkou podívanou
Kapitán Sparty Tomáš Řepka vyhání své spoluhráče na útočnou polovinu Liberce.
Kapitán Sparty Tomáš Řepka vyhání své spoluhráče na útočnou polovinu Liberce. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Teplice - Ve večerním nedělním zápase 6. kola Gambrinus ligy porazili fotbalisté Teplic pražskou Spartu 2:1. O vítěznou branku se postaral Martin Fenin.

Ještě před začátkem utkání fanoušci uctili choreografií památku zesnulého trenéra Vlastimila Marečka, který naposledy působil právě v Teplicích.

Fotbalový kouč Mareček zemřel. Bylo mu 41 let - čtěte ZDE

Úvodní minuty utkání nabízely mnoho náznaků šancí, zvláště sparťané zaměstnali domácí obranu. První gólovou příležitost po pár vteřinách měl na kopačkách Rezek, jenže místo střely volil centr, který odvrátil Klein.

Zápas jsme sledovali v podrobné reportáži on-line ZDE

Ve 13. minutě na sebe po přímém kopu upozornil Lukáš, jenž hlavičkou doprostřed branky zaměstnal Poštulku. Ofenzivní bitva pokračovala, o deset minut později měl možnost ke skórování Horváth. Jeho přímý kop z hranice velkého vápna těsně minul levou tyč brankáře Slavíka.

Toho nepříjemné chvilky čekaly ve 29. minutě, kdy po krásné přihrávce Abraháma vlétl do pokutového území Kulič, jehož střelu Slavík pouze vyrazil. V následném závaru se prosadil Slepička, ovšem jeho tvrdou střelu na brankové čáře vykopl jeden z teplických obránců.

Gól Teplic zmrazil sparťanské snažení

Neproměněná šance mohla sparťanské mrzet o to více v 36. minutě. Po rohovém kopu nejprve domácí orazítkovali břevno, avšak po opětovném centru se prosadil hlavou Petr Lukáš a otevřel skóre zápasu.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivně a hned po jeho zahájení se do slibné šance dostal Kulič. Jeho střelu však teplický brankář chytil. To však bylo na dlouhé chvíle všechno, sparťané se tlačili do pokutového území, ovšem k žádné gólové příležitosti se nedostali.

Až v 67. minutě po se po přihrávce Abraháma dobře zorientoval v pokutovém území Slepička a přízemní střelou vyrovnal.

Skóre 1:1 ovšem netrvalo ani minutu. Prakticky ihned po zahájení hry se po křídle rozběhl Gašparík, sporně se protáhl přes Pospěcha a naservíroval do malého vápna vítězný gól pro Martina Fenina.

Spartu druhá inkasovaná branka položila a do konce zápasu si už nevypracovala přes velký tlak ani jednu vyloženou šanci.

Naopak závěr utkání se nesl v návalu emocí, které neukočíroval vykázaný kouč Michal Bílek a také Tomáš Řepka. Ten za nevybíravé chování inkasoval druhou žlutou a následně červenou kartu. Porážku svého týmu však už neoddálil.

Výsledek:
Teplice Sparta Praha 2:1 (1:0)
Branky: 36. Lukáš, 68. Fenin 67. Slepička, ŽK: Klein, Kaufman, Fenin - Hušek, Kadlec, Řepka, Brezinský, Horváth. ČK: 90. Řepka.
Diváci: 14 700
Teplice: Slavík - Kaufman (90. Rosa), Lukáš, Klein, Merzič - Verbíř, Doležal, Ljevakovič, Gašparík (76. Štohanzl) - Smíšek (85. Benát), Fenin
Sparta: Poštulka - Pospěch, Řepka, Brezinský (85. Holenda), Kadlec - Rezek (81. Kolář), Hušek, Horváth, Abrahám (75. Matušovič) - Kulič, Slepička