Superšlágr se nedohrál kvůli fanouškům. Rozhodčí musel ukončit duel Ajax-Feyenoord

24. 9. 2023 19:12
Kvůli chování fanoušků se v nizozemské fotbalové lize nedohrál superšlágr 6. kola mezi domácím Ajaxem Amsterdam a Feyenoordem Rotterdam.
Sestřih z nedohraného utkání Ajax - Feyenoord | Video: Asociated Press

Už v prvním poločase musel rozhodčí Serdar Gözübüyük dvakrát zápas přerušit, protože nespokojení domácí příznivci v hledišti odpalovali pyrotechniku a na hrací plochu házeli světlice a další předměty.

Když se to pak na stadionu Johanna Cruyffa opakovalo i ve druhém poločase, v 55. minutě sudí zápas ukončil.

Ajax v té době prohrával 0:3, první dva góly přitom inkasoval už v úvodní dvacetiminutovce a ještě před přestávkou inkasoval potřetí.

Český záložník Ondřej Lingr sledoval dění z lavičky Feyenoordu.

Slavný amsterdamský klub z pěti předchozích zápasů vyhrál jediný a s pěti body prožívá tým trenéra Maurice Steijna nejhorší start do sezony od roku 1965.

Steijn, který po minulé sezoně nahradil Johna Heitingu, a sportovní ředitel Sven Mislintat jsou kvůli výkonům mužstva terčem tvrdé kritiky.

Po předčasném konci dnešního zápasu se na sociálních sítích objevily záběry rozzlobených fanoušků před stadionem.

Rozháněla je policie na koních a podle nizozemských médií musely bezpečnostní složky použít slzný plyn.