Spartu nepokořily ani Teplice. Hit podzimu rozhodl Brabec

FOTO Halloween na Spartě. Další výhra a plný dům
Sparťané byli od začátku aktivnější, ale hosté je do podobných šancí dlouho nepouštěli. Se dvěma přízemními pokusy Přikryla si bez problémů poradil brankář Slavík.
Hostující gólman inkasoval až v samotném závěru první půle. Dočkal ze standardní situace poslal dlouhý míč do šestnáctky, kde Brabec (5) zakončil hlavou přesně k tyči.
Na Letné se vůbec nehrálo v rukavičkách a boj dvou čelních týmů ligové tabulky jeho aktéry bolel...
... To nejlépe dokumentuje ostrý střet domácího Pavla Kadeřábka (v červeném)s  Teplickým obráncem Nivaldem.
2. 11. 2013 22:14
Sparta porazila ve šlágru 13. kola Gambrinus ligy Teplice 2:0.

Praha - Sparťanský náskok v čele ligy dál roste. Po 13. kole je už sedmibodový. Pražané totiž v jeho šlágru porazili Teplice 2:0 a potvrdili svou suverenitu i proti štice letošního podzimu.

Přes skvělou návštěvou přes 16,5 tisíci diváků o tom rozhodla branka Jakuba Brabce ze samého závěru prvního poločasu. Pojistku pak osm minut před koncem přidal Costa.

Teplice jsou na třetím místě, na Spartu ztrácejí už devět bodů.

Odměna v závěru poločasu

Sparta na Teplice vlétla s chutí a už ve 4. minutě mohl zblízka otevřít skóre Lafata, ale jeho hlavička o zem skončila nad břevnem. Pražané byli aktivnější, i když do nebezpečného zakončení se dostávali docela těžko.

Teplice naopak působily zakřiknutě, což však vynahrazovaly bojovností. Čáru přes rozpočet jim po půlhodině hry způsobilo zraněním vynucené střídání kanonýra Mahmutoviče, což jejich hře rozhodně nepomohlo.

Sparťané byli za svou aktivitu odměněni ve 45. minutě, když Dočkalův nákop do vápna přetavil hlavou ve vedoucí branku Brabec.

Na honbu za vyrovnáním gólová odpověď

S nástupem do druhého poločasu si hosté uvědomili, že jsou nejlépe skórujícím týmem ligy a začali prokazovat i své útočné kvality.

Nivaldo chtěl z první centrovat do pokutového území, ale míč překvapivě zamířil přímo na bránu, kde jej na čáře likvidoval pohotový Vaclík. O chvíli později si oba vzájemný souboj zkusili podruhé, opět však vyhrál brankář Sparty. Mezitím se na druhé straně řítili domácí v přečíslení, které měl zakončovat Hušbauer, Hošek mu ovšem včasným skluzem gólovou šanci sebral.

Letenské zvýšená aktivita Severočechů nakopla, a tak se začalo zase více jiskřit před Slavíkovou bránou. Lafatova trefa nebyla uznána pro ofsajd, rána Krejčího z úhlu na přední tyč zase skončila na boční síti.

V 82. minutě se dočkal zasloužené odměny i další skvěle hrající obránce Sparty. Kadeřábkův centr propadl ke Costovi a ten bez rozpaků zvýšil na konečných 2:0.

13. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Teplice 2:0 (1:0)
Branky: 45. Brabec, 82. Costa. Rozhodčí: M. Paták - Nádvorník, Peřina. ŽK: Bednář - Hošek, Salami, Ljevakovič. Diváci: 16.521.

Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Přikryl (64. Matějovský), Hušbauer, Dočkal (85. Konaté), Krejčí - Lafata (80. Bednář). Trenér: Lavička.
Teplice: Slavík - Matula, Hošek, Klein, Krob - Litsingi, Ljevakovič, Vachoušek (61. Táborský), Nivaldo - Salami, Mahmutovič (32. Jindráček). Trenér: Ščasný.

1. Sparta 13 11 2 0 33:7 35
2. Plzeň 13 8 4 1 30:10 28
3. Teplice 13 8 2 3 33:15 26
4. Liberec 13 7 3 3 14:15 24
5. Mladá Boleslav 12 6 4 2 25:12 22
6. Dukla 13 5 5 3 15:11 20