10 nej událostí podzimu: Minely, kuriozity i chvíle hrůzy

Největší obrat podzimu se povedl Mladé Boleslavi. Ve 2. kole prohrávala s Českými Budějovicemi ve 35. minutě 0:2, jenže Středočeši se nevzdali a góly v 57., 60. a 82. minutě výsledek otočili na 3:2.
Ke zřejmě nejkurioznější situaci došlo ve 2. kole. Před zahájením druhého poločasu zápasu Jihlavy s Plzní (1:1) ještě nebyli na hřišti všichni domácí hráči včetně brankáře Jaromíra Blažka, sudí Jaroslav Bílek dal přesto pokyn k rozehrání. Nevídaného momentu Plzeň málem využila, když hned po rozehrávce vypálil na prázdnou bránu Bakoš. Ke štěstí Jihlavských jeho střela bránu minula.
Největší debakl se zrodil ve 13. kole, kdy Olomouc rostřílela 6:1 Příbram. Třikrát se trefil Ordoš, dva góly přidal Petr a jeden Klesnil. Zároveň v žádném jiném zápase nepadlo více branek. Pětigólovým rozdílem vyhrála také Slavia, která v 5. kole deklasovala Brno 5:0.
Nejpovedenější premiéru v nejvyšší soutěži zažil Petr Glaser. Záložník Brna sice naskočil do první ligy až ve 24 letech, ovšem na svůj debut rozhodně jen tak nezapomene. V 53. minutě zápasu 6. kola Brno - České Budějovice (3:1) vystřídal kolegu Jurdíka a o 19 minut později se už radoval z prvního gólu. A trefil se opravdu parádně! Na pravé straně zhruba 25 metrů od brány napřáhl k dalekonosné střele, která zaplula krásně ke vzdálenější tyči.
30. 11. 2012 15:00
Projděte si zajímavosti z podzimní části Gambrinus ligy.

Projděte si obrazem zajímavosti z podzimní části Gambrinus ligy.