14. 5. 2007 19:05
Šlágr fotbalové ligy k titulu nikoho nepřiblížil
Jan Nezmar (Liberec) si při kontaktu se Štěpánem Kučerou (Sparta) šáhl na míč.
Jan Nezmar (Liberec) si při kontaktu se Štěpánem Kučerou (Sparta) šáhl na míč. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Pondělní dohrávka 28. kola první fotbalové ligy mistrovskou zápletku nerozjasnila, Sparta remizovala s Libercem 1:1.

Zápas, který mohl hodně napovědět o letošním mistrovi, nakonec před vynikající návštěvou na Letné skončil dělbou bodů. Sparta se tak nedostala do trháku na čele tabulky a na druhý Liberec má náskok jednoho bodu.

• Zápas o titul: Sparta, nebo Liberec?
    Předzápasová analýza odborníků na sportovní sázení z BettingCentra.cz.

Radost z nerozhodného výsledku může mít Mladá Boleslav, která se znovu vrací do hry o titul - za Libercem zaostává znovu jen o bod.

Liberec do zápasu vlétl hodně zhurta a už ve druhé minutě zahrozil Papoušek, ale ve skluzu zamířil mimo. Po dalších dvou minutách už ale pomalu se plnící Letná ztichla.

Papouškův roh se snesl k osamocenému Nezmarovi, který hlavou zamířil přesně do šibenice, a gólman Blažek se ve vzduchu natahoval marně.

Severočeši se hnali do útoku i nadále a po hlavičce Košťála se do další gólové šance dostal Nezmar, ale zblízka v těžké pozici přestřelil prázdnou branku.

Po úvodním šoku se pomalu začala dostávat Sparta do hry, ale Kulič tečoval Horváthovu střelu zdálky v ofsajdu. Sparta udeřila v 18. minutě, kdy se po dlouhém centru dostal k míči Matušovič a zblízka prostřelil Hauzra - 1:1.

6 - Gašparík (Most), Volešák (Č. Budějovice), Fillo (Plzeň), Blažek (Liberec),
5 - Veleba (Kladno), Varadi (Ostrava), Zápotočný, Nezmar (oba Liberec), Holub (Ml. Boleslav), Táborský (Č. Budějovice), A. Mendy (Most), L. Jarolím (Slavia), Matušovič (Sparta).

Vyrovnávací gól domácím hodně pomohl, probudili se i fanoušci, kterých na Letnou nakonec dorazilo 18 500. Deset minut po vyrovnávací brance musel liberecký brankář vytáhnout skvělý zákrok po stříleném centru Horvátha, Hauzr zlikvidoval i nebezpečnou střelu Kuliče zblízka.

Do konce první půle hrála prakticky jenom Sparta, ale do vyložené příležitosti už se Letenští nedostali, volný Matušovič poslal svou střelu z vápna daleko vedle Hauzrovy branky.

I ve druhém poločase se za obrovského vedra hrál před druhou nejvyšší návštěvou sezony diváků solidní rychlý fotbal, ale chyběly vyložené šance. Výjimkou byla hned v první minutě akce libereckého benjamínka Vaska, po jehož chytré přihrávce Pudil vyzkoušel Blažka.

Kapitán Sparty Tomáš Řepka vyhání své spoluhráče na útočnou polovinu Liberce.
Kapitán Sparty Tomáš Řepka vyhání své spoluhráče na útočnou polovinu Liberce. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Liberecké fanoušky a hlavně trenéra Lavičku vyděsil na začátku druhé půle Došek. Ten smetl brankáře Hauzra, aniž měl šanci získat míč, ale gólman hostů se po chvilce zvedl z trávníku a mohl pokračovat ve hře.

V aktivnější hře i nadále pokračovala Sparta, Liberec se více zatáhl na vlastní polovinu, jenže k ohrožení Hauzrovy branky nevedla ani spolupráce Horvátha s Matušovičem - sparťanský útočník si pomohl útočným faulem.

Liberečtí se před Blažka dostávali jen sporadicky, ze dvou rohových kopů po sobě gólmana Sparty vůbec neohrozili. Jenže ani domácí se nedokázali dostat do blízkosti liberecké branky a jejich snaha o prúniky po křídlech končila na dobré obraně hostů.

V 78. minutě po dlouhé době Sparta vážněji zahrozila, Kulič se po levém křídle prosmýkl do vápna, ale zblízka Hauzra neprostřelil. Lídr tabulky se po velké šanci nadechl k náporu, ze série rohových kopů však znovu nic nevytěžil, ke gólu nevedl ani přímý volný kop Matušoviče z pětadvaceti metrů - ostravský odchovanec přestřelil zeď, ale i branku.

Šest minut před koncem mohl Spartu k titulu přiblížit Došek, ale sám před Hauzrem se kličkou dostal z ideální pozice. Došek se ještě dostal k zakončení, ale liberecký gólman stačil v leže na zemi vytěsnit jeho střelu na tyč. Liberec se ke konci soustředil spíše na udržení bodu za remízu a Spartu už do žádné vyložené šance nepustil.

Výsledek:
Sparta Praha - FC Slovan Liberec 1:1 (1:1)
Branky: 18. Matušovič - 4. Nezmar. Rozhodčí: Jílek - Wilczek, Slavík. ŽK: Hodúr, Pudil, Vlasko (všichni Liberec). Diváci: 18.557.
Sparta: Blažek - Pospěch, Kučera, Řepka, Zabavník - Kolář (69. Kisel), Hušek, Horváth (86. Rezek), Matušovič - Došek, Kulič. Trenér: Bílek.
Liberec: Hauzr - Matula, Košťál, Brezinský, Janů - Šinglár (20. Parks), Papoušek, Bílek, Hodúr (44. Vlasko), Pudil - Nezmar (89. Jonáš). Trenér: Lavička.