Plzni stačila k postupu do čtvrtfinále bezgólová remíza

19. 11. 2014 19:12
Fotbalisté Plzně se stali předposledním čtvrtfinalistou Poháru FAČR.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: ČTK

Plzeň - Fotbalisté Plzně se stali předposledním čtvrtfinalistou Poháru FAČR. Viktoria sice doma v odvetě osmifinále proti poslednímu celku ligové tabulky Hradci Králové zahazovala šance a jen remizovala 0:0, díky výhře 2:1 v úvodním venkovním duelu ale postoupila.

Plzeňský trenér Miroslav Koubek dnes nasadil některé hráče, kteří v lize nedostávají tolik prostoru. Stejně jako v úvodním utkání nastoupil od začátku zkušený Pavel Horváth, v brance dostal poprvé v sezoně šanci Roman Pavlík.

Moc práce ale neměl, protože podle očekávání útočila hlavně Viktoria. V koncovce si však Západočeši počínali špatně. Řezníkova dorážka neplatila kvůli ofsajdu a Petržela na malém vápně hlavou mířil nad.

Vzhledem k prohře v prvním duelu potřeboval skórovat Hradec, i po přestávce ale byla aktivnější Plzeň. V 57. minutě přišel na trávník čerstvý Tecl, zlomit bezgólové skóre se však domácím nepovedlo.

Skvělými zákroky k tomu přispěl brankář Kuciak, který nejprve dvakrát vychytal Petrželu a pak i Hořavu. Domácí fanoušky mohl potěšit aspoň návrat uzdraveného Františka Rajtorala, jenž naskočil na poslední minuty a zahrál si poprvé od červencového Superpoháru na Spartě.

Už dříve si postup do jarního čtvrtfinále zajistily Jablonec, Mladá Boleslav, Teplice, Slovácko, druholigový Třinec a Liberec. Posledního čtvrtfinalistu pozná pohár na začátku prosince, kdy se hraje odveta mezi Spartou Praha a Příbramí.